Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderen zitten weer voor een dag op de stoel van topbestuurders

Kinderen zitten weer voor een dag op de stoel van topbestuurders

DEN HAAG (ANP) - Honderden kinderen van de basisschool en het vmbo zitten weer voor een dag op de stoel van topbestuurders bij bedrijven, in de politiek en andere instanties. Onder anderen Mona Keijzer, staatssecretaris Economische Zaken en Klimaat, TomTom-oprichter Harold Goddijn, Nicole Stolk, directeur van De Nederlandsche Bank en het voltallige college van burgemeester en wethouders van Zaanstad staan hun stoel af. Vanwege het coronavirus is de editie van dit jaar weer virtueel.

De actie Baas van Morgen van non-profitorganisatie JINC is bedoeld om jongeren en bestuurders na te laten denken over kansengelijkheid voor iedereen. "Afkomst, geslacht, geaardheid, gezondheid of religie zouden geen invloed mogen hebben op iemands kansen op de arbeidsmarkt", aldus de organisatie. Verder krijgen honderden kinderen die opgroeien in gebieden met relatief veel armoede de kans om te proeven van beroepsmatig succes.

De meeste van de ruim 550 jonge bazen zullen aan de slag gaan met diverse concrete onderwerpen rond dit thema. Dan gaat het om vragen als: hoe zorg je ervoor dat iedereen die solliciteert een gelijke kans krijgt, hoe trek je als technisch bedrijf meer vrouwen aan of hoe zorgt een werkgever ervoor dat iedereen op de werkvloer zichzelf kan zijn?.

Meer uit Financieel

Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

46 minuten geleden
Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

1 uur geleden
Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.

1 uur geleden
Energieagentschap IEA staat klaar om oliemarkt te stabiliseren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.

1 uur geleden
Etihad Airways schort vluchten vanuit Abu Dhabi langer op

ABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.

2 uur geleden
Nog genoeg voorraad op schepen die vastzitten in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".

2 uur geleden
Dieprode cijfers op beurzen, AEX duikelt ruim onder 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.

3 uur geleden