Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderen van Oud-Vossemeer krijgen nieuwe speeltoestellen en beweegroute

Kinderen van Oud-Vossemeer krijgen nieuwe speeltoestellen en beweegroute

THOLEN - Meer beweging en speelplezier voor de kinderen van Oud-Vossemeer. Dat is het idee achter een nieuwe speel- en beweegroute in het dorp. De route verbindt straks alle speellocaties met elkaar en is te volgen door een afbeelding van een vosje op de stoepen. De bedoeling is dat deze route klaar is voor de zomer van 2024.

De gemeente Tholen heeft samen met de kinderen van de basisscholen in Oud-Vossemeer bedacht hoe de route eruit moet zien. Langs de route komen allerlei nieuwe speeltoestellen.

Ook wordt er veel groen toegevoegd, zoals struiken, planten, fruitboompjes, gras en bomen. “Zo worden alle zintuigen op de route geprikkeld en worden de kinderen gestimuleerd om vaker buiten te spelen en te bewegen”, aldus de gemeente.

Wiebelbrug in dorpsbos

Ze zijn al begonnen met het uitstippelen van de route door een houten wiebelbrug in het dorpsbos te plaatsen. Dit speeltoestel hebben de kinderen met elkaar als eerste gekozen.

Binnenkort worden de vosjes als markering van de route op de stoepen aangebracht. In 2024 komen de andere speeltoestellen, het groen en twee informatieborden erbij. Deze borden komen bij Speeltuinvereniging De Vossetuin en bij de ingang van het dorpsbos.

Speeltoestellen en locaties

De route begint bij de Cornelis Frankenstraat en gaat verder via de Kalisbuurt, waar er een sprintbaan komt. Daarna komt er een hinkelbaan bij de Van Zeylstraat, een halfverhard pad bij de Damstraat en een klimboom op het grasveldje bij de Martin Luther Kingstraat.

Ook bij de Bou Kooijmanstraat wordt een hinkelbaan toegevoegd. Bij de basisscholen komen een fruitboom en stapstammen. Het groene stukje bij de Weelhoekstraat krijgt een kruipbuis en een wilgentipi. Aan het einde van de route, bij het dorpsbos, komen een evenwichtsbalk met slalom en een wiebelbrug.

Meer uit Tholen

Politie valt pand binnen in Oud-Vossemeer en treft drugslab, vier verdachten aangehouden

OUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.

10 uur geleden
Haas Teun neemt je in nieuwe wandelroute mee langs de parels van Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Hoe kun je het verleden van Sint-Maartensdijk op een speelse manier nieuw leven inblazen? Dolores Bijl vond het antwoord in Haas Teun. In de nieuwe wandelroute het Hazenpad vertelt dit fictieve personage de parels van het dorp, zodat de verhalen niet verloren gaan.

10 uur geleden
Welkom in de feesttent: Brabantse Wal Festival, een feest voor jong en oud

[Advertorial] - Al meer dan vijftien jaar is het Brabantse Wal Festival een begrip in de gemeente Woensdrecht en ver daarbuiten. Na een succesvol jubileumjaar in 2025 heeft de organisatie opnieuw een gevarieerd programma samengesteld voor alle leeftijden, met dit jaar als nieuwe toevoeging het Bier- en Wijnfestijn.

13 uur geleden
Tholen ziet geen tekort aan laadpunten: ‘Geen aanvullende maatregelen nodig’

THOLEN - Het college stelt dat de plaatsing van laadpunten op koers ligt en daarom geen extra maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit navraag van de voormalige fractie PvdA-GroenLinks, die al maanden aandacht vraagt voor de laadpunten in Tholen. Volgens Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof bereiken hen steeds nieuwe signalen dat de laadpalen tekortschieten. Na meerdere schriftelijke vragen geeft het college nu meer inzicht.

17 uur geleden
Weerbericht Tholen: ‘Gure start van de week, later meer zonneschijn’

THOLEN - De nieuwe week van de zomertijd is vandaag guur van start gegaan. "Vanaf woensdag blijft het enkele dagen droog met meer zonneschijn, ook wordt het dan zachter", aldus meteoroloog Wouter van Bernebeek van Weeronline. 

1 dag geleden
KNVB straft Tholense Boys voor racisme-incident in gestaakte derby met WHS

THOLEN - Tholense Boys is door de KNVB gestraft na ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS. Die wedstrijd ontspoorde begin maart toen een WHS-speler een supporter aanviel, naar eigen zeggen na herhaaldelijke racistische opmerkingen vanaf de zijlijn. De betreffende speler is niet gestraft.

1 dag geleden
Drie mannen de cel in voor explosie bij woning van politieagent in Tholen [RECHTSPRAAK]

THOLEN - De rechtbank in Middelburg heeft maandagmiddag drie mannen veroordeeld voor hun rol bij een explosie bij de woning van een politieagent in Tholen. De mannen kregen celstraffen van 12, 36 en 38 maanden. De hoofdverdachte, die de aanslag volgens de rechtbank organiseerde, kreeg een lagere straf dan het Openbaar Ministerie had geëist.

2 dagen geleden