Kinderen van Oud-Vossemeer krijgen nieuwe speeltoestellen en beweegroute
THOLEN - Meer beweging en speelplezier voor de kinderen van Oud-Vossemeer. Dat is het idee achter een nieuwe speel- en beweegroute in het dorp. De route verbindt straks alle speellocaties met elkaar en is te volgen door een afbeelding van een vosje op de stoepen. De bedoeling is dat deze route klaar is voor de zomer van 2024.
De gemeente Tholen heeft samen met de kinderen van de basisscholen in Oud-Vossemeer bedacht hoe de route eruit moet zien. Langs de route komen allerlei nieuwe speeltoestellen.
Ook wordt er veel groen toegevoegd, zoals struiken, planten, fruitboompjes, gras en bomen. “Zo worden alle zintuigen op de route geprikkeld en worden de kinderen gestimuleerd om vaker buiten te spelen en te bewegen”, aldus de gemeente.
Wiebelbrug in dorpsbosZe zijn al begonnen met het uitstippelen van de route door een houten wiebelbrug in het dorpsbos te plaatsen. Dit speeltoestel hebben de kinderen met elkaar als eerste gekozen.
Binnenkort worden de vosjes als markering van de route op de stoepen aangebracht. In 2024 komen de andere speeltoestellen, het groen en twee informatieborden erbij. Deze borden komen bij Speeltuinvereniging De Vossetuin en bij de ingang van het dorpsbos.
Speeltoestellen en locatiesDe route begint bij de Cornelis Frankenstraat en gaat verder via de Kalisbuurt, waar er een sprintbaan komt. Daarna komt er een hinkelbaan bij de Van Zeylstraat, een halfverhard pad bij de Damstraat en een klimboom op het grasveldje bij de Martin Luther Kingstraat.
Ook bij de Bou Kooijmanstraat wordt een hinkelbaan toegevoegd. Bij de basisscholen komen een fruitboom en stapstammen. Het groene stukje bij de Weelhoekstraat krijgt een kruipbuis en een wilgentipi. Aan het einde van de route, bij het dorpsbos, komen een evenwichtsbalk met slalom en een wiebelbrug.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Speeltuin De Speelkrael in Scherpenisse is op donderdag 19 en vrijdag 20 februari gesloten vanwege werkzaamheden. De vlonder rond de boom wordt aangepast zodat deze rolstoeltoegankelijk wordt. Daarnaast komen er een duo-schommel, een marktkraam, een muziekbloem en een tipitent in de Krijgerskrael.
9 uur geledenSINT-ANNALAND - De rechtbank geeft de gemeente Tholen zes weken de tijd om alsnog te onderbouwen waarom de bouw van een hotel op het havenplateau verantwoord is. Dat blijkt uit een tussenuitspraak in een zaak waar de lokale watersportvereniging en het college van burgemeester en wethouders tegenover elkaar staan.
1 dag geledenTHOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.
1 dag geledenTHOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.
2 dagen geleden[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
3 dagen geleden