Kinderen van Oud-Vossemeer krijgen nieuwe speeltoestellen en beweegroute
THOLEN - Meer beweging en speelplezier voor de kinderen van Oud-Vossemeer. Dat is het idee achter een nieuwe speel- en beweegroute in het dorp. De route verbindt straks alle speellocaties met elkaar en is te volgen door een afbeelding van een vosje op de stoepen. De bedoeling is dat deze route klaar is voor de zomer van 2024.
De gemeente Tholen heeft samen met de kinderen van de basisscholen in Oud-Vossemeer bedacht hoe de route eruit moet zien. Langs de route komen allerlei nieuwe speeltoestellen.
Ook wordt er veel groen toegevoegd, zoals struiken, planten, fruitboompjes, gras en bomen. “Zo worden alle zintuigen op de route geprikkeld en worden de kinderen gestimuleerd om vaker buiten te spelen en te bewegen”, aldus de gemeente.
Wiebelbrug in dorpsbosZe zijn al begonnen met het uitstippelen van de route door een houten wiebelbrug in het dorpsbos te plaatsen. Dit speeltoestel hebben de kinderen met elkaar als eerste gekozen.
Binnenkort worden de vosjes als markering van de route op de stoepen aangebracht. In 2024 komen de andere speeltoestellen, het groen en twee informatieborden erbij. Deze borden komen bij Speeltuinvereniging De Vossetuin en bij de ingang van het dorpsbos.
Speeltoestellen en locatiesDe route begint bij de Cornelis Frankenstraat en gaat verder via de Kalisbuurt, waar er een sprintbaan komt. Daarna komt er een hinkelbaan bij de Van Zeylstraat, een halfverhard pad bij de Damstraat en een klimboom op het grasveldje bij de Martin Luther Kingstraat.
Ook bij de Bou Kooijmanstraat wordt een hinkelbaan toegevoegd. Bij de basisscholen komen een fruitboom en stapstammen. Het groene stukje bij de Weelhoekstraat krijgt een kruipbuis en een wilgentipi. Aan het einde van de route, bij het dorpsbos, komen een evenwichtsbalk met slalom en een wiebelbrug.
Meer uit Tholen
THOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.
8 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 8: PvdA Tholen.
11 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 7: Forum voor Democratie Tholen.
14 uur geledenSINT-ANNALAND - De nieuwe woonwijk Vroonstede II in Sint-Annaland krijgt straatnamen die verwijzen naar historische scheepstypen, zoals de Schoener, de Aak en de Blazer. De namen zijn een knipoog naar de maritieme geschiedenis in Zeeland.
17 uur geledenTHOLEN - Het Openbaar Ministerie eist tegen drie mannen gevangenisstraffen tot 48 maanden voor het gezamenlijk laten ontploffen van een vuurwerkbom bij de woning van een agent in Tholen. "De verdachten hebben de aangevers bewust angst aangejaagd", aldus de officier van justitie in de rechtbank in Middelburg.
1 dag geledenTHOLEN - De politie heeft donderdagmiddag een burgernetmelding verstuurd met de waarschuwing dat er nepagenten actief zijn in Tholen. Er wordt opgeroepen om hier niet in te trappen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Nog even en de wielrenners razen weer door de Vosmeerse straten. De Wielerronde van Oud-Vossemeer is elk jaar een sportief hoogtepunt voor het dorp. Ook de 77e editie belooft weer spektakel. Dit is wat je moet weten over de wielerronde komende zaterdag.
1 dag geleden