Kinderen van Oud-Vossemeer krijgen nieuwe speeltoestellen en beweegroute
THOLEN - Meer beweging en speelplezier voor de kinderen van Oud-Vossemeer. Dat is het idee achter een nieuwe speel- en beweegroute in het dorp. De route verbindt straks alle speellocaties met elkaar en is te volgen door een afbeelding van een vosje op de stoepen. De bedoeling is dat deze route klaar is voor de zomer van 2024.
De gemeente Tholen heeft samen met de kinderen van de basisscholen in Oud-Vossemeer bedacht hoe de route eruit moet zien. Langs de route komen allerlei nieuwe speeltoestellen.
Ook wordt er veel groen toegevoegd, zoals struiken, planten, fruitboompjes, gras en bomen. “Zo worden alle zintuigen op de route geprikkeld en worden de kinderen gestimuleerd om vaker buiten te spelen en te bewegen”, aldus de gemeente.
Wiebelbrug in dorpsbosZe zijn al begonnen met het uitstippelen van de route door een houten wiebelbrug in het dorpsbos te plaatsen. Dit speeltoestel hebben de kinderen met elkaar als eerste gekozen.
Binnenkort worden de vosjes als markering van de route op de stoepen aangebracht. In 2024 komen de andere speeltoestellen, het groen en twee informatieborden erbij. Deze borden komen bij Speeltuinvereniging De Vossetuin en bij de ingang van het dorpsbos.
Speeltoestellen en locatiesDe route begint bij de Cornelis Frankenstraat en gaat verder via de Kalisbuurt, waar er een sprintbaan komt. Daarna komt er een hinkelbaan bij de Van Zeylstraat, een halfverhard pad bij de Damstraat en een klimboom op het grasveldje bij de Martin Luther Kingstraat.
Ook bij de Bou Kooijmanstraat wordt een hinkelbaan toegevoegd. Bij de basisscholen komen een fruitboom en stapstammen. Het groene stukje bij de Weelhoekstraat krijgt een kruipbuis en een wilgentipi. Aan het einde van de route, bij het dorpsbos, komen een evenwichtsbalk met slalom en een wiebelbrug.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
5 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 7 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 15 in de Derde Klasse en speelronde 13 in de Vierde en Vijfde Klasse.
8 uur geledenTHOLEN - De politie heeft dinsdag vijftien mensen aangehouden die via sociale media hebben geprobeerd anderen aan te sporen terroristische misdrijven te plegen. Onder hen is een 19-jarige jongeman uit Tholen, bevestigt het Openbaar Ministerie. Hij wordt ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid.
1 dag geledenZEELAND - Het CDA draagt Johan Aalberts voor als nieuwe gedeputeerde van Zeeland. Dat maken de Statenfractie en het provinciale bestuur van de partij bekend. Aanleiding is het vertrek van gedeputeerde Jo-Annes de Bat naar kabinet-Jetten. Hij legt zijn functie per 23 februari neer. Dat is de beoogde datum waarop het nieuwe kabinet wordt beëdigd.
1 dag geledenTHOLEN - Glaspoort start met de aanleg van glasvezel op de bedrijventerreinen in de gemeente Tholen. In totaal worden meer dan 540 aansluitingen gerealiseerd. De werkzaamheden beginnen in het eerste kwartaal.
1 dag geledenTHOLEN - Hoe toegankelijk zijn de stembureaus op Tholen? Dat wil raadslid Aron Beurkens (SGP) graag weten van de burgemeester en wethouders. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen heeft hij hierover schriftelijke vragen gesteld.
2 dagen geledenANNA JACOBAPOLDER - Een nummer uit de Top 2000 hoor je bijna dagelijks op de radio, maar live in een kerk? Dat is niet iets wat je vaak hoort of ziet. "Het is geen alledaagse kerkmuziek, maar wel muziek met een verhaal. Met deze dienst proberen we de kerk voor iedereen toegankelijk te maken", zo vertelt Wim van Nieuwenhuijzen, voorzitter van de Protestantse Kerk in Anna Jacobapolder, die gastheer is voor het concert. Toch is er tijdens de dienst ook ruimte voor gebed, het blijft immers een kerkdienst.
2 dagen geleden