Kinderen openen Koningsspelen met Pasapas
OUD-VOSSEMEER - Het was vrijdagochtend nog best koud op de voetbalvelden van VV Vosmeer, maar dat mocht de pret niet drukken. Zo'n 220 kinderen en nog eens minstens vijftig vrijwilligers waren druk in de weer voor de nieuwe editie van de Koningsspelen. De gehele ochtend stond in het teken van allerlei spelletjes voor zowel de onderbouw als de bovenbouw.
De Koningsspelen in Oud-Vossemeer werden georganiseerd door de drie basisscholen: De Anthonius, De Ark en Die Heenetrecht. Gezamenlijk zijn zij al maanden bezig om de Koningsspelen in goede banen te leiden en het resultaat mocht er vrijdagochtend wezen. De 220 kinderen van de drie basisscholen kwamen om 09.45 uur naar de voetbalvelden van VV Vosmeer en gelukkig troffen ze goed weer. Het was koud, maar wel droog en daarom konden de activiteiten gezamenlijk plaatsvinden. "Als het had geregend, dan hadden we de Koningsspelen niet gezamenlijk kunnen vieren", stelt de organisatie. Om de kinderen meteen op te warmen, werden de Koningsspelen geopend met het dansen van de Pasapas.
Meer uit Tholen
THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: mallenmaker Ger van der Lienden en teamleider bewerking Constant van Luijt.
7 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK- Een bromfietser is zaterdagavond gewond geraakt nadat hij op de Tweede Dijk in botsing kwam met een auto. De bromfiets kwam na de klap in de greppel terecht. De man is met vermoedelijk armletsel per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Zowel de bromfiets als de auto liepen bij het incident flinke schade op.
10 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
10 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Over iets meer dan een week gaat de Haringvlietbrug op de A29 twee nachten dicht. Rijkswaterstaat test dan de noodaandrijving van de brug. Hierdoor moet het verkeer rekening houden met extra reistijd tussen West-Brabant en Zuid-Holland.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op de kruising van de Oudelandseweg met de Provincialeweg (N286) in Sint-Maartensdijk zijn vrijdagavond twee auto's op elkaar gebotst. Door de klap kwam een Volkswagen Polo in een smalle sloot naast de weg terecht. Eén persoon raakte gewond.
1 dag geledenTHOLEN - Het huishoudelijk afval op Tholen is in 2024 gedaald tot het laagste niveau van de afgelopen vier jaar. Gemiddeld leverde elke inwoner 621 kilogram afval in. Dat is minder dan in 2023, toen het nog 654 kilogram was. Toch leverden Tholenaren bij bijna elk type afval iets meer in, maar door één categorie daalde het gemiddelde flink.
1 dag geledenSINT ANNALAND - Dameszangvereniging Kir Royal, het Schorrekoor en de Koninklijke Fanfare Accelerando maken zich op voor het muzikale einde van dorpsjubileum 550 jaar Sint-Annaland. Die afsluiter bestaat uit een tweetal Finaleconcerten op zaterdag 13 december, in de sportzaal van de Wellevaete.
2 dagen geleden