Kinderen onder doden na Israëlische aanvallen op Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - Onder de twaalf doden door Israëlische aanvallen op twee dorpen in het oosten van Libanon zijn ook drie kinderen, meldde het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Bij de aanval op Al-Khodr in de regio Baalbek-Hermel kwamen zeven mensen om het leven, onder wie de kinderen. In het andere dorp werden vijf mensen gedood.
Israël op zijn beurt maakte bekend dat in de strijd tegen de Hezbollah-beweging in het zuiden van Libanon vijf militairen zijn gesneuveld. De escalatie van het conflict een maand geleden tussen Hezbollah en Israël kostte inmiddels ruim twintig Israëlische militairen het leven.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het Rode Kruis werkt samen met Hamas bij het zoeken naar de lichamen van overleden gijzelaars, meldden Israëlische media. Dat zou de hulporganisatie onder andere doen in een gebied in Gaza dat onder controle staat van het Israëlische leger.
1 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP/AFP) - Een Amerikaans oorlogsschip is aangekomen in Port of Spain, de hoofdstad van Trinidad en Tobago. Dat eiland ligt vlak voor de kust van Venezuela, te midden van hoog oplopende spanningen tussen dat land en de Verenigde Staten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Netanyahu heeft benadrukt dat alleen Israël bepaalt welke landen zich mogen aansluiten bij een geplande internationale vredesmacht in Gaza. De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zei vrijdag dat hij hoopt dat de vredesmacht er snel komt om toezicht te houden op het staakt-het-vuren in Gaza. Dit zal naar verwachting een coalitie van voornamelijk Arabische en islamitische mogendheden zijn die troepen gaan inzetten in het gebied.
3 uur geledenAL-FASHIR (ANP/RTR) - De Soedanese paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF) claimt het hoofdkwartier van het leger in de westelijke stad Al-Fashir te hebben ingenomen. Al-Fashir is het laatste bolwerk in de regio Darfur dat het regeringsleger nog in handen heeft. De krijgsmacht heeft het verlies van de basis nog niet bevestigd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie heeft twee verdachten opgepakt voor de geruchtmakende juwelenroof uit het Louvre. Dat bevestigen de autoriteiten na berichtgeving van de krant Le Parisien. Zij zouden deel uitmaken van de groep van vier personen die vorige week het museum in Parijs binnendrong met een verhuislift.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft met succes de nieuwe Boerevestnik-kruisraket getest, meldt president Vladimir Poetin. Volgens hem kan die "onoverwinnelijke" nucleair aangedreven raket elk luchtverdedigingssysteem ontwijken.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK trekt al haar troepen terug uit Turkije, het land waar ze decennialang tegen vocht voor een eigen staat. De PKK besloot eerder dit jaar al zichzelf op te heffen en is momenteel bezig te ontwapenen.
8 uur geleden