Kinderen leren coderen als profs bij CoderDojo
THOLEN - Jeugd- en Jongerenwerk Tholen organiseert op zaterdag 16 februari een nieuwe activiteit: CoderDojo. Dit is een wereldwijd initiatief waarbij kinderen leren programmeren op de computer.
Kinderen tussen de 7 en 12 jaar, die het leuk vinden om games te bouwen, apps te ontwikkelen en websites te bouwen, worden uitgenodigd om mee te doen aan CoderDojo. Heb je nog nooit geprogrammeerd? Geen probleem, er zijn professionele programmeurs aanwezig die je helpen. "Maar ook als je vaker programmeert, hebben wij voldoende uitdagingen voor je", aldus Jongerenwerk Tholen.
Scratch
Tijdens CoderDojo werk je met scratch en ontmoet je kinderen met dezelfde interesses. Ook ouders zijn van harte welkom om samen met hun kinderen te leren programmeren. Onderling deel je je kennis met elkaar en maak je nieuwe dingen op je eigen laptop. "Vergeet deze dus niet mee te nemen!"
Informatie
Aanmelden kan via https://oosterschelde.op-shop.nl/. Bij het inschrijven is het alleen nodig om een plekje te reserveren voor het kind. De begeleider hoeft niet aangemeld te worden. CoderDojo begint om 10.00 uur en eindigt om ongeveer 12.30 uur. De locatie is het Calvijn College in Tholen, Zoekweg 3.
Jongerenwerk Tholen organiseert deze activiteit in samenwerking met Bibliotheek Oosterschelde.
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
5 uur geledenOUD-VOSSEMEER - In de omgeving van Oud-Vossemeer zijn meldingen binnengekomen van oplichters die zich voordoen als bankmedewerkers. Inwoners worden telefonisch benaderd met het verhaal dat hun bankpas moet worden opgehaald, waarbij ook naar de pincode wordt gevraagd.
21 uur geledenTHOLEN - De gemeente nodigt inwoners uit om een krans te leggen tijdens de Dodenherdenking in Tholen op maandag 4 mei. De herdenking vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Iedereen die bloemen of een krans wil leggen, kan zich hiervoor aanmelden.
1 dag geledenTHOLEN - Stichting Jardin de la Musique brengt dit jaar de muziek van de zestiende-eeuwse Thoolse componist Ghiselin Danckerts opnieuw tot leven met concerten, een opname en een educatieproject voor scholen. Daarmee krijgt een vrijwel onbekend stuk Zeeuws cultureel erfgoed opnieuw een stem.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Loods 3 in Sint-Maartensdijk opent op zaterdag 18 april de deuren voor een open dag. De locatie aan de Sportlaan bestaat tien jaar en dat wordt die dag tussen 10.00 en 13.30 uur uitgebreid gevierd.
3 dagen geledenTHOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
4 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
4 dagen geleden