Kinderen leren coderen als profs bij CoderDojo
THOLEN - Jeugd- en Jongerenwerk Tholen organiseert op zaterdag 16 februari een nieuwe activiteit: CoderDojo. Dit is een wereldwijd initiatief waarbij kinderen leren programmeren op de computer.
Kinderen tussen de 7 en 12 jaar, die het leuk vinden om games te bouwen, apps te ontwikkelen en websites te bouwen, worden uitgenodigd om mee te doen aan CoderDojo. Heb je nog nooit geprogrammeerd? Geen probleem, er zijn professionele programmeurs aanwezig die je helpen. "Maar ook als je vaker programmeert, hebben wij voldoende uitdagingen voor je", aldus Jongerenwerk Tholen.
Scratch
Tijdens CoderDojo werk je met scratch en ontmoet je kinderen met dezelfde interesses. Ook ouders zijn van harte welkom om samen met hun kinderen te leren programmeren. Onderling deel je je kennis met elkaar en maak je nieuwe dingen op je eigen laptop. "Vergeet deze dus niet mee te nemen!"
Informatie
Aanmelden kan via https://oosterschelde.op-shop.nl/. Bij het inschrijven is het alleen nodig om een plekje te reserveren voor het kind. De begeleider hoeft niet aangemeld te worden. CoderDojo begint om 10.00 uur en eindigt om ongeveer 12.30 uur. De locatie is het Calvijn College in Tholen, Zoekweg 3.
Jongerenwerk Tholen organiseert deze activiteit in samenwerking met Bibliotheek Oosterschelde.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - De Kunstkamer in Scherpenisse opent op zaterdag 31 oktober de expositie 'What Is Left' van kunstenaar Addy van Kempen. Haar werk bestaat grotendeels uit afgedankte materialen.
3 uur geledenTHOLEN - Een automobilist heeft woensdagochtend een flinke ravage veroorzaakt op de Oesterdam bij Tholen. De bestuurder schampte een andere wagen en raakte daarna meerdere geparkeerde voertuigen. Hij is met letsel naar het ziekenhuis gebracht.
21 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De gemeente Tholen sluit het volledige perceel aan de Campweg in Sint Philipsland waar afgelopen zomer een grote brand woedde. In een loods werd toen een drugslab ontdekt. De sluiting voor zes maanden geldt voor de woning en de bijbehorende opstallen.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Hans van Houdt presenteerde vorige week zaterdag zijn nieuwste boek 'Een Steen in je Hoofd'. Het boek vertelt het waargebeurde verhaal van Bertha van Houdt (1917-1944), een meisje uit Scherpenisse dat in Amsterdam belandde bij de eerste hersenchirurg van Nederland.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De leden van vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland kwamen woensdagavond bijeen in de Wimpel. Op het programma stond het versieren van twee grote eierkoeken met fondant.
1 dag geledenTHOLEN - De 44-jarige vrouw die sinds maandagavond werd vermist in Tholen en omgeving, is overleden aangetroffen. Dat meldt de politie dinsdag begin van de middag. "De politie doet onderzoek naar de omstandigheden. Wij wensen de nabestaanden veel sterkte", aldus de politie.
1 dag geledenTHOLEN - De politie zoekt in de omgeving van Tholen naar een vermiste vrouw van 44 jaar. Maandagavond ging een burgernetmelding uit. Volgens de politie is de vrouw nog niet terecht en loopt de zoekactie nog.
2 dagen geleden