Kinderen Julianaschool Krabbendijke leren over verkeersveiligheid
KRABBENDIJKE - Om kinderen bewust te maken van de mogelijke gevaren van grote voertuigen in het verkeer verzorgen Transport en Logistiek Nederland (TLN) en Veilig Verkeer Nederland (VVN) een speciaal lesprogramma ‘Veilig op Weg! Blijf uit de dodehoek’ voor leerlingen van de basisschool. Dinsdag gaf vrachtwagenchauffeur en instructeur Corina Hamer van TLN les aan groep 7 en 8 van de Julianaschool in Krabbendijke. De leerlingen leerden de twee vuistregels: ‘Blijf rechts en ruim achter grote voertuigen’ en ‘Houd minstens drie meter afstand’.
Bestuurders van vrachtwagens en andere grote voertuigen kunnen buiten niet alles zien van achter hun stuur. Deze ‘dode hoeken’ zijn gevaarlijk voor andere weggebruikers. ‘Spiegels en camera’s maken de dode hoeken kleiner, maar lossen het probleem niet helemaal op. Daarom is voorlichting van levensbelang, vooral voor jonge verkeersdeelnemers.’
In de les leerde Corina de kinderen waar ze goed zichtbaar zijn voor de chauffeur en hoe ze het beste kunnen omgaan met grote voertuigen in het verkeer. De leerlingen stelden vragen aan Corina en klommen zelf achter het grote stuur van de vrachtwagen. Daar keken ze of ze hun klasgenoten, meester of juf wel of juist niet konden zien in de spiegels.
Meer uit Reimerswaal
KRABBENDIJKE - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft dinsdagavond 28 oktober unaniem ingestemd met de begroting voor 2026. De begroting is financieel sluitend, maar de gemeente ziet voor de langere termijn nog steeds grote uitdagingen.
2 dagen geledenKAPELLE - Met vijftien punten uit de eerste vijf wedstrijden kent VV Kapelle een goede start van de competitie. Toch gaat niet alles rooskleurig. Na zes weken trainen op het grasveld ligt het trainingsveld van VV Kapelle er namelijk gehavend bij: kale plekken, losse grashopen, diepe sporen. Trainer Marcel Kole zucht terwijl hij de pionnen neerzet: "Het is eigenlijk niet meer verantwoordt om hier te trainen." Hoe komt het dat het veld er zo slecht bij ligt en wat kan de club eraan doen?
3 dagen geledenWEMELDINGE - Zodra de schemer valt, vullen verklede kinderen en buurtbewoners de straat voor de jaarlijkse Halloweentocht. Achter elke voordeur schuilt een verrassing, van griezelige geluiden tot plotselinge rookwolken, en dat alles dankzij buurtvereniging 't Halve Durp."Toen ik hier zo'n vijf jaar geleden kwam wonen, werd er al iets met Halloween gedaan," vertelt Roberto Cornelisse, bestuurslid van de buurtvereniging. "Toen ik erbij kwam, dacht ik: dit moeten we blijven voortzetten. Het is gewoon te leuk om verloren te laten gaan." Inmiddels is het dorpsfeest niet meer weg te denken uit de straat.
3 dagen geledenREIMERSWAAL/ KAPELLE - Overal in Nederland gaan vrijwilligers begin november weer aan de slag voor de natuur. Ook in Zeeland wordt flink gewerkt tijdens de Nationale Natuurwerkdag, die dit jaar voor de 25e keer wordt gehouden. In de gemeenten Reimerswaal en Kapelle zijn er activiteiten in Krabbendijke en Wemeldinge, waar knotwilgen worden geknot en struiken worden gesnoeid.
4 dagen geledenREIMERSWAAL/KAPELLE - Vandaag mogen inwoners van Reimerswaal en Kapelle hun stem uitbrengen voor de verkiezingen van de Tweede Kamer. Alle stembureaus zijn open van 7.30 tot 21.00 uur.Iedereen met een geldige stempas en identiteitsbewijs kan in elk stembureau binnen de eigen gemeente terecht.
4 dagen geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle heeft de omgevingsvergunning verleend voor een kleinschalige noodopvang voor asielzoekers op bedrijventerrein De Smokkelhoek. Ook is het Veiligheid- en Leefbaarheidsplan vastgesteld.
5 dagen geledenRILLAND - Goochelkampioenen Niek en Guy staan op zaterdag 1 november op het podium van Dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland met hun voorstelling Legatum. Het optreden maakt deel uit van het programma van Podium Reimerswaal.
5 dagen geleden