Kinder Beweeg en Beleef Route in Stavenisse gaat open
STAVENISSE - Op woensdag 13 april 2022 om 14.00 uur opent wethouder Van Leeuwen de Kinder Beweeg en Beleef Route in Stavenisse, samen met kinderen, natuurouders, buurtsportcoaches van de gemeente en Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.
Van speelplek naar speelplek
In opdracht van de gemeente Tholen heeft Stichting Landschapsbeheer Zeeland, samen met een groep kinderen, buurtsportcoaches van het team Jij op Tholen en de natuurouders van Stavenisse, een wandelroute van ongeveer 2 kilometer uitgestippeld. Hierbij zijn de aanwezige speellocaties op diverse plekken in het dorp aan elkaar ‘verbonden’. Op deze manier ontstaat een route waar kinderen spelend, bewegend en ontdekkend van speelplek naar speelplek gaan. De route is gemarkeerd met voetstappen/berenpoten op verschillende locaties op stoeptegels.
Programma
Na de opening wandelt de groep een gedeelte van de route waarbij een buurtsportcoach van de gemeente onderweg tips geeft voor beweegspelletjes. Ook vertellen de natuurouders welke soorten bijen in het bijenhotel gaan vertoeven. Een gedeelte van de wandeling gaat over het, door kinderen gesnoeide, pad door de dorpsbosjes (trek bij nat weer laarzen aan).
Speel- en ontdekelementen
Op deze wandelroute bieden we kinderen tússen de speellocaties (natuurlijke) speel- en ontdekelementen aan. Zo zijn langs de route een bijenhotel in het grasveldje bij De Schalm, een wilgenhut in de grasstrook langs de watergang, balanceerstammen op het grasveldje bij de wipkippen bij het Hertenkamp en halfstam fruitboompjes in de groenstrook voor de speeltuin aangebracht. Deze route past bij de uitgangspunten van het speelruimtebeleid van de gemeente Tholen: het creëren van een speelvriendelijke woonomgeving.
Langere route
Er is ook een extra lange route van zo’n 2,5 kilometer mogelijk via een onverhard pad door weiland en de twee dorpsbosjes. De kinderen en natuurouders hebben hiervoor doorgangen en slingerpaadjes gemaakt.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.
1 uur geledenTHOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.
5 uur geledenTHOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.
10 uur geledenTHOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.
2 dagen geleden