Kinder Beweeg en Beleef Route in Stavenisse gaat open
STAVENISSE - Op woensdag 13 april 2022 om 14.00 uur opent wethouder Van Leeuwen de Kinder Beweeg en Beleef Route in Stavenisse, samen met kinderen, natuurouders, buurtsportcoaches van de gemeente en Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.
Van speelplek naar speelplek
In opdracht van de gemeente Tholen heeft Stichting Landschapsbeheer Zeeland, samen met een groep kinderen, buurtsportcoaches van het team Jij op Tholen en de natuurouders van Stavenisse, een wandelroute van ongeveer 2 kilometer uitgestippeld. Hierbij zijn de aanwezige speellocaties op diverse plekken in het dorp aan elkaar ‘verbonden’. Op deze manier ontstaat een route waar kinderen spelend, bewegend en ontdekkend van speelplek naar speelplek gaan. De route is gemarkeerd met voetstappen/berenpoten op verschillende locaties op stoeptegels.
Programma
Na de opening wandelt de groep een gedeelte van de route waarbij een buurtsportcoach van de gemeente onderweg tips geeft voor beweegspelletjes. Ook vertellen de natuurouders welke soorten bijen in het bijenhotel gaan vertoeven. Een gedeelte van de wandeling gaat over het, door kinderen gesnoeide, pad door de dorpsbosjes (trek bij nat weer laarzen aan).
Speel- en ontdekelementen
Op deze wandelroute bieden we kinderen tússen de speellocaties (natuurlijke) speel- en ontdekelementen aan. Zo zijn langs de route een bijenhotel in het grasveldje bij De Schalm, een wilgenhut in de grasstrook langs de watergang, balanceerstammen op het grasveldje bij de wipkippen bij het Hertenkamp en halfstam fruitboompjes in de groenstrook voor de speeltuin aangebracht. Deze route past bij de uitgangspunten van het speelruimtebeleid van de gemeente Tholen: het creëren van een speelvriendelijke woonomgeving.
Langere route
Er is ook een extra lange route van zo’n 2,5 kilometer mogelijk via een onverhard pad door weiland en de twee dorpsbosjes. De kinderen en natuurouders hebben hiervoor doorgangen en slingerpaadjes gemaakt.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het linkse geluid blijft, tot opluchting van Jan Heshof, hoorbaar in de Thoolse raad. De lijsttrekker van de Partij van de Arbeid (PvdA) sleept één zetel binnen, maar ziet voormalig bondgenoot GroenLinks en ook de SP niet genoeg stemmen halen. "Ik vreesde even dat het linkse geluid helemaal zou verdwijnen."
4 uur geledenTHOLEN - Nog nooit stemden zoveel inwoners op de SGP als bij deze gemeenteraadsverkiezingen. Door dit resultaat maakt de christelijke partij opnieuw de dienst uit in Tholen en groeit het aantal zetels zelfs van zeven naar acht. Volgens lijsttrekker Peter Hoek laat dit zien dat hun stabiele koers wordt beloond. "Het is mooi om te zien dat het werk dat we doen wordt gewaardeerd."
7 uur geledenTHOLEN - Nieuwkomer Forum voor Democratie (FvD) is in de voorlopige uitslag de grote winnaar op Tholen. Met drie zetels schuift de partij door naar de tweede plek in de raad. Lijsttrekker Liesje van der Zande reageert verheugd: "Ik ben onze kiezers ontzettend dankbaar."
8 uur geledenTHOLEN - De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend. De SGP blijft opnieuw veruit de grootste partij op Tholen. De VVD en ABT leveren beide een zetel in, terwijl nieuwkomer Forum voor Democratie drie zetels pakt.
18 uur geledenTHOLEN - Woensdag mochten alle kiesgerechtigde Tholenaren stemmen voor de gemeenteraad. Sinds 21.00 zijn de stembussen gesloten. Het is nu wachten op de uitslag. Lees er alles over in onze liveblog.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Door een lekkage hebben inwoners van Sint Philipsland mogelijk last van een lage waterdruk. Brabant Water werkt momenteel aan een oplossing. De storing wordt naar verwachting in de loop van de middag opgelost.
1 dag geledenTHOLEN - De Oesterdam staat weer op de route van de ZLM Tour. Twee jaar geleden kwamen de wielrenners hier voor het laatst voorbij, maar in september keert Tholen terug op de routekaart tijdens de derde etappe, die start in Roosendaal en eindigt in Bergen op Zoom. De renners steken de Oesterdam daarbij maar liefst twee keer over.
1 dag geleden