Kinder Beweeg en Beleef Route in Stavenisse gaat open
STAVENISSE - Op woensdag 13 april 2022 om 14.00 uur opent wethouder Van Leeuwen de Kinder Beweeg en Beleef Route in Stavenisse, samen met kinderen, natuurouders, buurtsportcoaches van de gemeente en Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.
Van speelplek naar speelplek
In opdracht van de gemeente Tholen heeft Stichting Landschapsbeheer Zeeland, samen met een groep kinderen, buurtsportcoaches van het team Jij op Tholen en de natuurouders van Stavenisse, een wandelroute van ongeveer 2 kilometer uitgestippeld. Hierbij zijn de aanwezige speellocaties op diverse plekken in het dorp aan elkaar ‘verbonden’. Op deze manier ontstaat een route waar kinderen spelend, bewegend en ontdekkend van speelplek naar speelplek gaan. De route is gemarkeerd met voetstappen/berenpoten op verschillende locaties op stoeptegels.
Programma
Na de opening wandelt de groep een gedeelte van de route waarbij een buurtsportcoach van de gemeente onderweg tips geeft voor beweegspelletjes. Ook vertellen de natuurouders welke soorten bijen in het bijenhotel gaan vertoeven. Een gedeelte van de wandeling gaat over het, door kinderen gesnoeide, pad door de dorpsbosjes (trek bij nat weer laarzen aan).
Speel- en ontdekelementen
Op deze wandelroute bieden we kinderen tússen de speellocaties (natuurlijke) speel- en ontdekelementen aan. Zo zijn langs de route een bijenhotel in het grasveldje bij De Schalm, een wilgenhut in de grasstrook langs de watergang, balanceerstammen op het grasveldje bij de wipkippen bij het Hertenkamp en halfstam fruitboompjes in de groenstrook voor de speeltuin aangebracht. Deze route past bij de uitgangspunten van het speelruimtebeleid van de gemeente Tholen: het creëren van een speelvriendelijke woonomgeving.
Langere route
Er is ook een extra lange route van zo’n 2,5 kilometer mogelijk via een onverhard pad door weiland en de twee dorpsbosjes. De kinderen en natuurouders hebben hiervoor doorgangen en slingerpaadjes gemaakt.
Meer uit Tholen
THOLEN - Zeeuwse gemeenten doen op 12 mei mee aan de landelijke ETHOS-telling over dak- en thuisloosheid. Met deze telling wordt zo volledig mogelijk in kaart gebracht hoeveel mensen geen vaste woonplek hebben. Ook Tholen doet mee.
4 uur geledenSCHERPENISSE - Een jongetje op de fiets is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto in Scherpenisse. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenTHOLEN - Inwoners die een scootmobiel of driewieler gebruiken, kunnen op donderdag 21 mei meedoen aan een scootmobieltocht door Tholen-stad. De tocht begint om 10.00 uur bij zorgonderneming De Vlinderbloem aan de Visstraat 19 in Tholen en duurt tot uiterlijk 15.00 uur.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Het ronkende motorgeluid en de zwarte rookwolken trokken in combinatie met de voorjaarszon afgelopen weekend duizenden mensen naar het terrein aan de Klavervelden. Van standaard landbouwtractoren die enkele uren daarvoor nog op het land hun werkzaamheden aan het uitvoeren waren, tot machines die zijn afgesteld met de precisie van een Formule 1-motor. Jong en oud konden twee dagen genieten van bestuurders die probeerden de duizenden pk's van hun machines voor de sleepwagen naar een full pull te slepen. Het jaarlijks terugkerende evenement trekt zo'n 1500 bezoekers per dag.
2 dagen geledenADVERTORIAL - Goede oogzorg is essentieel voor kwaliteit van leven. In de regio West-Brabant kunnen inwoners nu terecht bij Xpert Clinics, waar persoonlijke aandacht en specialistische zorg centraal staan. Met vestigingen in onder andere Etten-Leur en Bergen op Zoom is hoogwaardige oogzorg dichterbij dan ooit.
3 dagen geledenZEELAND - Bijna 4 op de 10 werkgevers verwachten dat er in hun organisatie de komende vijf jaar werknemers met pensioen gaan. Binnen de overheid en de industrie ligt dit aandeel veel hoger. Werkgevers in deze sectoren verwachten ook vaker dat dit gevolgen heeft voor hun bedrijfsvoering. In sectoren zoals de handel en de specialistische zakelijke dienstverlening verwachten werkgevers dit juist minder vaak. Dit blijkt uit een landelijk onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. In Zeeland is het aandeel werknemers van 60 jaar of ouder 11 procent, iets hoger dan het landelijke gemiddelde van 10 procent.
3 dagen geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Fleur Verloo van The Foodystore.
4 dagen geleden