Kimmich: grenzen overschreden in discussie over coronavaccinatie
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse voetballer Joshua Kimmich heeft spijt dat hij zo lang twijfelde over het nemen van een coronavaccin. De middenvelder van Bayern München, international van de 'Mannschaft', raakte vorige maand besmet met het virus en liep als gevolg daarvan een lichte longaandoening op. Hij komt tot de winterstop niet meer in actie voor de koploper van de Bundesliga.
Kimmich werd de hoofdrolspeler in een landelijke discussie toen hij in oktober op de Duitse tv onthulde nog niet gevaccineerd te zijn. Hij zei "bedenkingen" te hebben over de gevolgen op de lange termijn van het coronavaccin. Het leverde hem vanuit het hele land scherpe kritiek op. Zelfs minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken riep Kimmich op om zich te laten vaccineren en wees op de voorbeeldrol die de voetballer zou hebben.
"De grenzen zijn overschreden" zei de 26-jarige Kimmich bij de ZDF. "Sommigen gebruikten mijn uitlatingen om de maatschappelijke discussie naar zichzelf toe te trekken en dat veroordeel ik. We hebben het altijd over respect, tolerantie en openheid. Dat zijn precies de dingen die ik heb gemist."
Toen hij zelf besmet raakte, besloot de Duitser alsnog om zich te laten vaccineren. "Misschien moest ik eerst doormaken wat ik heb doorgemaakt. Achteraf had ik deze beslissing eerder moeten nemen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
6 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
10 uur geleden