Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kimmich: grenzen overschreden in discussie over coronavaccinatie

Kimmich: grenzen overschreden in discussie over coronavaccinatie

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse voetballer Joshua Kimmich heeft spijt dat hij zo lang twijfelde over het nemen van een coronavaccin. De middenvelder van Bayern München, international van de 'Mannschaft', raakte vorige maand besmet met het virus en liep als gevolg daarvan een lichte longaandoening op. Hij komt tot de winterstop niet meer in actie voor de koploper van de Bundesliga.

Kimmich werd de hoofdrolspeler in een landelijke discussie toen hij in oktober op de Duitse tv onthulde nog niet gevaccineerd te zijn. Hij zei "bedenkingen" te hebben over de gevolgen op de lange termijn van het coronavaccin. Het leverde hem vanuit het hele land scherpe kritiek op. Zelfs minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken riep Kimmich op om zich te laten vaccineren en wees op de voorbeeldrol die de voetballer zou hebben.

"De grenzen zijn overschreden" zei de 26-jarige Kimmich bij de ZDF. "Sommigen gebruikten mijn uitlatingen om de maatschappelijke discussie naar zichzelf toe te trekken en dat veroordeel ik. We hebben het altijd over respect, tolerantie en openheid. Dat zijn precies de dingen die ik heb gemist."

Toen hij zelf besmet raakte, besloot de Duitser alsnog om zich te laten vaccineren. "Misschien moest ik eerst doormaken wat ik heb doorgemaakt. Achteraf had ik deze beslissing eerder moeten nemen."

Meer uit Voetbal

Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

17 minuten geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

44 minuten geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

4 uur geleden
Aanklager KNVB: geen straf voor James in paspoortkwestie

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.

5 uur geleden
Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

18 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

20 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

20 uur geleden