Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kimmich: grenzen overschreden in discussie over coronavaccinatie

Kimmich: grenzen overschreden in discussie over coronavaccinatie

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse voetballer Joshua Kimmich heeft spijt dat hij zo lang twijfelde over het nemen van een coronavaccin. De middenvelder van Bayern München, international van de 'Mannschaft', raakte vorige maand besmet met het virus en liep als gevolg daarvan een lichte longaandoening op. Hij komt tot de winterstop niet meer in actie voor de koploper van de Bundesliga.

Kimmich werd de hoofdrolspeler in een landelijke discussie toen hij in oktober op de Duitse tv onthulde nog niet gevaccineerd te zijn. Hij zei "bedenkingen" te hebben over de gevolgen op de lange termijn van het coronavaccin. Het leverde hem vanuit het hele land scherpe kritiek op. Zelfs minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken riep Kimmich op om zich te laten vaccineren en wees op de voorbeeldrol die de voetballer zou hebben.

"De grenzen zijn overschreden" zei de 26-jarige Kimmich bij de ZDF. "Sommigen gebruikten mijn uitlatingen om de maatschappelijke discussie naar zichzelf toe te trekken en dat veroordeel ik. We hebben het altijd over respect, tolerantie en openheid. Dat zijn precies de dingen die ik heb gemist."

Toen hij zelf besmet raakte, besloot de Duitser alsnog om zich te laten vaccineren. "Misschien moest ik eerst doormaken wat ik heb doorgemaakt. Achteraf had ik deze beslissing eerder moeten nemen."

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

3 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

3 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

5 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

7 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

20 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

20 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

22 uur geleden