Kimmich: grenzen overschreden in discussie over coronavaccinatie
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse voetballer Joshua Kimmich heeft spijt dat hij zo lang twijfelde over het nemen van een coronavaccin. De middenvelder van Bayern München, international van de 'Mannschaft', raakte vorige maand besmet met het virus en liep als gevolg daarvan een lichte longaandoening op. Hij komt tot de winterstop niet meer in actie voor de koploper van de Bundesliga.
Kimmich werd de hoofdrolspeler in een landelijke discussie toen hij in oktober op de Duitse tv onthulde nog niet gevaccineerd te zijn. Hij zei "bedenkingen" te hebben over de gevolgen op de lange termijn van het coronavaccin. Het leverde hem vanuit het hele land scherpe kritiek op. Zelfs minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken riep Kimmich op om zich te laten vaccineren en wees op de voorbeeldrol die de voetballer zou hebben.
"De grenzen zijn overschreden" zei de 26-jarige Kimmich bij de ZDF. "Sommigen gebruikten mijn uitlatingen om de maatschappelijke discussie naar zichzelf toe te trekken en dat veroordeel ik. We hebben het altijd over respect, tolerantie en openheid. Dat zijn precies de dingen die ik heb gemist."
Toen hij zelf besmet raakte, besloot de Duitser alsnog om zich te laten vaccineren. "Misschien moest ik eerst doormaken wat ik heb doorgemaakt. Achteraf had ik deze beslissing eerder moeten nemen."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
15 minuten geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
14 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
21 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
23 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden