Kimmich: grenzen overschreden in discussie over coronavaccinatie
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse voetballer Joshua Kimmich heeft spijt dat hij zo lang twijfelde over het nemen van een coronavaccin. De middenvelder van Bayern München, international van de 'Mannschaft', raakte vorige maand besmet met het virus en liep als gevolg daarvan een lichte longaandoening op. Hij komt tot de winterstop niet meer in actie voor de koploper van de Bundesliga.
Kimmich werd de hoofdrolspeler in een landelijke discussie toen hij in oktober op de Duitse tv onthulde nog niet gevaccineerd te zijn. Hij zei "bedenkingen" te hebben over de gevolgen op de lange termijn van het coronavaccin. Het leverde hem vanuit het hele land scherpe kritiek op. Zelfs minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken riep Kimmich op om zich te laten vaccineren en wees op de voorbeeldrol die de voetballer zou hebben.
"De grenzen zijn overschreden" zei de 26-jarige Kimmich bij de ZDF. "Sommigen gebruikten mijn uitlatingen om de maatschappelijke discussie naar zichzelf toe te trekken en dat veroordeel ik. We hebben het altijd over respect, tolerantie en openheid. Dat zijn precies de dingen die ik heb gemist."
Toen hij zelf besmet raakte, besloot de Duitser alsnog om zich te laten vaccineren. "Misschien moest ik eerst doormaken wat ik heb doorgemaakt. Achteraf had ik deze beslissing eerder moeten nemen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
9 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
46 minuten geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
6 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
10 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
23 uur geleden