Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kim Putters stopt als directeur Sociaal en Cultureel Planbureau

Kim Putters stopt als directeur Sociaal en Cultureel Planbureau

DEN HAAG (ANP) - Directeur Kim Putters van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) stopt volgend jaar juni. Dan loopt zijn termijn na negen jaar af. De zoektocht naar een opvolger is al gestart, schrijft Putters op Twitter.

"Mooiste baan van NL komt in 2022 vrij! In juni ben ik na verlenging 9 jaar directeur @SCPonderzoek en loopt mijn termijn af. Zoektocht @BureauABD is gestart voor opvolger. Ik werk tot dan door om stem burgers op tafel te leggen, maar wie volgt?" twittert Putters.

Dat Putters opstapt is overeenkomstig de afspraken over mobiliteit rond topposities binnen het Rijk, zegt een woordvoerster van het SCP. Putters, die in maart 2013 begon in zijn functie, blijft zich tot juni volgend jaar inzetten voor het planbureau. "Het is nog niet duidelijk wat hij dan gaat doen", aldus de woordvoerster.

Het is nog niet bekend wie hem opvolgt. De selectiecommissie van de Algemene Bestuursdienst (ABD) adviseert de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK), die een kandidaat voor benoeming voordragen aan de ministerraad, staat op de site van het SCP.

Meer uit Binnenland

Zangeres en actrice Joke Bruijs (73) overleden

WASSENAAR (ANP) - Joke Bruijs is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management dinsdag aan het ANP bevestigd. Het overlijden volgt niet lang na de dood van haar ex-man Gerard Cox, die eerder deze maand overleed. Ze heeft besloten haar lichaam ter beschikking van de wetenschap te stellen en er zal dus geen uitvaart zijn.

1 uur geleden
Zelensky dankt Willem-Alexander voor troonrede

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X gereageerd op de troonrede. Hij dankte koning Willem-Alexander voor zijn "woorden van niet-aflatende steun".

2 uur geleden
Panorama Mesdag wordt rijksmuseum en krijgt 1,8 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Het Museum Panorama Mesdag wordt een rijksmuseum. Het museum verkeert volgens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) in "zwaar weer". Daarom wil het ministerie het museum bijstaan met 1,8 miljoen euro, staat dinsdag in de miljoenennota.

3 uur geleden
Kosten Koninklijk Huis stijgen tot boven 60 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De begroting van het Koninklijk Huis groeit in 2026 tot boven de 60 miljoen euro. De uitgaven van het Rijk aan het Koningshuis stijgen met bijna 1,9 miljoen euro in 2026, blijkt dinsdag uit de miljoenennota. Dat is een stijging van ruim 3,2 procent ten opzichte van vorig jaar.

4 uur geleden
Conciërge school Zoetermeer verdacht van kinderporno en ontucht

DEN HAAG (ANP) - Een 57-jarige conciërge van een basisschool in Zoetermeer wordt verdacht van het maken en in bezit hebben van kinderporno. De Zoetermeerder zou ook op de school waar hij werkte stiekem foto's en video's hebben gemaakt, die mogelijk kinderpornografisch zijn. In totaal zijn honderdduizenden afbeeldingen en video's in beslag genomen.

4 uur geleden
Klimaatdoel blijft buiten bereik, PBL roept op tot stabiel beleid

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse klimaatdoel voor 2030 is nauwelijks nog haalbaar. Zelfs als alles meezit, is het "heel erg onwaarschijnlijk" dat de uitstoot van broeikasgassen genoeg daalt om te voldoen aan de Klimaatwet. Tot die conclusie komt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een doorrekening van het klimaatbeleid. Het planbureau roept de politiek op te zorgen voor "zekerheid en stabiliteit".

5 uur geleden
Rijtoer en balkonscène verlopen zonder groot protest

DEN HAAG (ANP) - De balkonscène bij Paleis Noordeinde is zonder protest verlopen. Er waren geen spandoeken of vlaggen te zien en er was ook geen boegeroep te horen. Op het balkon stonden koning Willem-Alexander, koningin Máxima, de prinsessen Amalia, Alexia en Ariane en prins Constantijn en prinses Laurentien.

6 uur geleden