Kim Putters stopt als directeur Sociaal en Cultureel Planbureau
DEN HAAG (ANP) - Directeur Kim Putters van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) stopt volgend jaar juni. Dan loopt zijn termijn na negen jaar af. De zoektocht naar een opvolger is al gestart, schrijft Putters op Twitter.
"Mooiste baan van NL komt in 2022 vrij! In juni ben ik na verlenging 9 jaar directeur @SCPonderzoek en loopt mijn termijn af. Zoektocht @BureauABD is gestart voor opvolger. Ik werk tot dan door om stem burgers op tafel te leggen, maar wie volgt?" twittert Putters.
Dat Putters opstapt is overeenkomstig de afspraken over mobiliteit rond topposities binnen het Rijk, zegt een woordvoerster van het SCP. Putters, die in maart 2013 begon in zijn functie, blijft zich tot juni volgend jaar inzetten voor het planbureau. "Het is nog niet duidelijk wat hij dan gaat doen", aldus de woordvoerster.
Het is nog niet bekend wie hem opvolgt. De selectiecommissie van de Algemene Bestuursdienst (ABD) adviseert de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK), die een kandidaat voor benoeming voordragen aan de ministerraad, staat op de site van het SCP.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
13 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
13 uur geleden