Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiesraad vraagt enkele gemeenten om Europese stemmen te hertellen

Kiesraad vraagt enkele gemeenten om Europese stemmen te hertellen

DEN HAAG (ANP) - De Kiesraad heeft enkele gemeenten gevraagd om stemmen die vorige week zijn uitgebracht bij de Europese verkiezingen opnieuw te tellen. Bij een paar stembureaus zijn verschillen gevonden die uitgezocht moeten worden.

Den Haag laat weten dat de uitslagen van een aantal stembureaus moeten worden onderzocht. Dat gebeurt maandag op een evenementenlocatie in de stad.

West Maas en Waal meldt dat de stemmen van drie stembureaus in Beneden-Leeuwen zijn herteld. Volgens de Gelderse gemeente waren er "minimale verschillen die in het proces-verbaal niet verklaard kunnen worden". De hertelling leverde de VVD, Forum voor Democratie, D66, Volt en Nieuw Sociaal Contract allemaal een extra stem op.

Strenger

De Kiesraad meldt niet welke gemeenten allemaal een verzoek voor een hertelling hebben gekregen. Bezwaren tegen de uitslag kunnen nog tot komende maandag worden ingediend. Op woensdag maakt de Kiesraad de officiële uitslag bekend.

Ook na de Tweede Kamerverkiezingen in november zijn stemmen herteld. Vaak gaat het om minimale verschillen. Zo kan het zijn dat een kiezer een voorkeurstem heeft uitgebracht op een bepaalde kandidaat, en daarna in de uitslag ziet dat die kandidaat bij dat stembureau geen enkele stem heeft gekregen. Ook kan het zijn dat het aantal ingeleverde stembiljetten niet overeenkomt met het aantal ingeleverde kiezerspassen. De Kiesraad let daar tijdens het tellen strenger op dan vroeger, om te voorkomen dat achteraf twijfels ontstaan.

Meer uit Politiek

Jetten noemt welwillende partijen 'lichtpuntjes'

NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.

10 uur geleden
Yeşilgöz: veiligheid militairen in regio heeft hoogste prioriteit

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.

11 uur geleden
Voor partijen in de Kamer komt aanval op Iran niet als verrassing

DEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.

11 uur geleden
Berendsen en Yeşilgöz brengen bezoek aan Oekraïne

KYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.

11 uur geleden
Asielopvang is grote opgave, aldus commissarissen van de Koning

DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.

1 dag geleden
Premier Jetten wil jongeren en mensen buiten zijn bubbel opzoeken

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"

1 dag geleden
Jetten dinsdag naar Brussel, spreekt onder anderen met Rutte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.

1 dag geleden