KHN: handhaving avondklok geen klap voor afhaalrestaurants
AMSTERDAM (ANP) - Het van kracht blijven van de avondklok is "geen nieuwe tik" voor afhaalrestaurants nu afhalen na 21.00 uur voorlopig nog niet mogelijk is. Dat zegt voorzitter Robèr Willemsen van Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
Volgens hem maakt 'takeaway' in de late avonduren namelijk niet het verschil bij herstel voor restaurants die het al zo moeilijk hebben door de coronapandemie en de lockdowns. "Het is hooguit een druppel op een gloeiende plaat." Willemsen zegt dat in de horeca de regels rond de avondklok nageleefd worden. Maaltijdbezorgers mogen bestellingen bij restaurants wel na 21.00 uur blijven bezorgen.
De rechtszaak rond de avondklok laat volgens Willemsen wel zien dat de weerstand tegen de coronamaatregelen aan het groeien is. "De overheid moet nu constant gaan kijken of er versoepelingen mogelijk zijn", vindt hij dan ook.
De horecasector wil al langer dat er meer mogelijkheden komen voor cafés en restaurants om weer open te gaan. Volgens een alternatieve 'routekaart', die KHN onlangs heeft aangeboden aan politici, moet dat ook op een veilige manier kunnen.
Meer uit Financieel
GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Werknemers tussen de 25 en 45 jaar zitten vaker en langer ziek thuis, merkt de Arbo Unie. Tussen 2020, het eerste jaar van de coronapandemie in Nederland, en 2025 is het aantal meldingen van burn-outgerelateerde klachten onder deze groep volgens de arbodienstverlener verdubbeld. De gemiddelde duur van hun psychisch verzuim, bijvoorbeeld door een burn-out, is opgelopen tot richting een half jaar.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
4 uur geleden