KHN: handhaving avondklok geen klap voor afhaalrestaurants
AMSTERDAM (ANP) - Het van kracht blijven van de avondklok is "geen nieuwe tik" voor afhaalrestaurants nu afhalen na 21.00 uur voorlopig nog niet mogelijk is. Dat zegt voorzitter Robèr Willemsen van Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
Volgens hem maakt 'takeaway' in de late avonduren namelijk niet het verschil bij herstel voor restaurants die het al zo moeilijk hebben door de coronapandemie en de lockdowns. "Het is hooguit een druppel op een gloeiende plaat." Willemsen zegt dat in de horeca de regels rond de avondklok nageleefd worden. Maaltijdbezorgers mogen bestellingen bij restaurants wel na 21.00 uur blijven bezorgen.
De rechtszaak rond de avondklok laat volgens Willemsen wel zien dat de weerstand tegen de coronamaatregelen aan het groeien is. "De overheid moet nu constant gaan kijken of er versoepelingen mogelijk zijn", vindt hij dan ook.
De horecasector wil al langer dat er meer mogelijkheden komen voor cafés en restaurants om weer open te gaan. Volgens een alternatieve 'routekaart', die KHN onlangs heeft aangeboden aan politici, moet dat ook op een veilige manier kunnen.
Meer uit Financieel
OTTAWA (ANP/AFP) - Canada straft autoconcerns Stellantis en General Motors (GM) voor hun beslissingen om de productie in het land terug te brengen. De bedrijven moeten tarieven gaan betalen over een groter deel van hun import. Voor het Amerikaanse GM gaat het tariefvrije importquotum met 24 procent omlaag, voor Stellantis met de helft.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA/BELGA) - De Duitse regering werkt hard aan het oplossen van een tekort aan chips van Nexperia. Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche gezegd tijdens een bezoek aan de Oekraïense hoofdstad Kyiv. "De situatie is momenteel nog niet opgelost, maar we zijn er druk mee bezig", zei zij.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese minister van Handel Wang Wentao vertrouwt erop dat China en de Verenigde Staten tot oplossingen kunnen komen voor het handelsconflict tussen beide landen. Dat heeft hij vrijdag laten weten tijdens een persconferentie in Beijing. Vertegenwoordigers van China en de VS komen dit weekend bijeen in Maleisië voor overleg.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsproducent Signify heeft de omzet in het derde kwartaal van 2025 zien dalen. Ook de nettowinst nam af. De nieuwe topman As Tempelman sprak van "uitdagende marktomstandigheden, met een zwakke vraag en prijsdruk in Europa en een tragere Amerikaanse markt dan verwacht". Door de zwakkere Amerikaanse markt en een verdere vraagkrimp bij het onderdeel dat componenten maakt voor andere bedrijven werd Signify ook negatiever over de omzet dit jaar.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is omhooggeschoten na het aankondigen van sancties door de Verenigde Staten tegen de grootste Russische olieproducenten. Dit is de recentste zet van de Trump-regering om president Vladimir Poetin onder druk te zetten om te onderhandelen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Banken hebben hun achterstanden met girale betalingen weggewerkt. Dat betekent dat bijvoorbeeld salarisstortingen die voor donderdag op de planning stonden, allemaal goed moeten zijn verwerkt. Dat heeft de Betaalvereniging Nederland donderdagavond laten weten. "Alle achterstanden zijn inmiddels weggewerkt en girale betalingen lopen weer op schema."
12 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google en AI-bedrijf Anthropic versterken hun samenwerking. Google gaat tot 1 miljoen van zijn gespecialiseerde AI-chips leveren aan Anthropic. Dat moet Anthropic veel meer rekencapaciteit bieden en Google's positie versterken als grote investeerder en belangrijke infrastructuurleverancier in de race voor betere AI-modellen. Met de overeenkomst, die donderdag werd aangekondigd, zijn naar schatting vele miljarden dollars gemoeid.
12 uur geleden