Khatib spreekt vrijdag via videoverbinding in Wageningen
WAGENINGEN (ANP) - De pro-Palestijnse activist Mohammed Khatib spreekt vrijdag via een videoverbinding in Wageningen. Dat bevestigt een woordvoerder van de organisatie Wageningen Encampment na berichtgeving van de NOS. Khatib kreeg vorige maand een inreisverbod opgelegd van het kabinet. Volgens de bewindslieden zou hij geweld tegen Israël verheerlijken.
Khatib zou in oktober spreken op de Radboud Universiteit in Nijmegen, maar dat werd na het besluit van het kabinet een onlinetoespraak via een laptop. Dat zal deze vrijdag in Wageningen dus ook het geval zijn. Of de speech binnen of buiten te volgen is, is nog niet duidelijk.
Na de aankondiging dat Khatib opnieuw een toespraak zou geven op een Nederlandse universiteit, herhaalde het kabinet dat zijn komst "zeer onwenselijk" zou zijn. "Mocht Khatib niet fysiek maar digitaal aanwezig zijn, dan is dat ook zeer ongewenst", zei minister David van Weel (Justitie) in een verklaring. "We roepen onderwijsinstellingen op om het online verspreiden van een haatdragende boodschap niet te faciliteren."
Het inreisverbod voor Khatib geldt voor twee jaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
13 uur geleden