Keurmerk Blauwe Vlag voor haven Stavenisse
STAVENISSE - De haven van Stavenisse heeft het Keurmerk Blauwe Vlag ontvangen. In het kader daarvan werd vrijdag deze vlag dan ook letterlijk gehesen door burgemeester Marleen Sijbers, directeur van de stichting KMVK Erik van Dijk en havenmeester/voorzitter SWS Wilbert van den Berge.
De Blauwe Vlag is een internationale milieuonderscheiding, die wordt toegekend aan stranden en jachthavens die aan de campagne deelnemen en aangetoond hebben schoon en veilig te zijn. Ze moeten hierbij aan diverse criteria voldoen.
Voor jachthavens betekent dat dat het water en de kades zijn schoon zijn, dat er voldoende goede hygiënische sanitaire voorzieningen zijn en dat er een gescheiden afvalinzamelingssysteem is. Liefst ook voor bilgewater. Afvalwaterlozingen van afvalwater van boten en havenvoorzieningen in het water van de haven moeten verboden zijn en tevens moeten er reddings- en blusmaterialen aanwezig zijn evenals een havenreglement met gedragscodes voor de bezoekers. Ook moet er informatie beschikbaar zijn over hoe om te gaan met natuur en milieu.
In Nederland waren er in 2020 128 jachthavens met een Blauwe Vlag.
Meer uit Tholen
THOLEN - Inwoners met een laag inkomen kunnen dit jaar weer profiteren van de collectieve zorgverzekering, aangeboden door de gemeente Tholen in samenwerking met VGZ. De verzekering bestaat uit een basispakket en een aanvullende verzekering, waarbij de gemeente een deel van de premie voor haar rekening neemt.
6 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 6 december organiseert wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de 14e keer de Snerttocht. Er zijn vier afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10, 15 en 25 kilometer.
23 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 22 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 9.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren zoveel mogelijk speelplekken aanpassen zodat kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen. Er zijn al veel stappen gezet, maar er valt ook nog volop te leren. Wethouder Corniel van Leeuwen licht toe wat er de komende tijd te wachten staat.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Afgelopen vrijdag en zaterdag heeft vogelvereniging Vogelvreugd haar bijzondere tentoonstelling gehouden in de Wellevaete te Sint-Annaland. Ruim veertig vogelliefhebbers uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland hadden gezamenlijk zeshonderd vogels ingeschreven.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.
3 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden