‘Kerstwensboom is voor het hele dorp’
BIEZELINGE - Nog tot en met vrijdag (24 december) staat er op het Marktplein in Biezelinge een kerstwensboom. In de boom kunnen inwoners van Biezelinge en omstreken kerstballen ophangen met daarin een wens, gedachte of herinnering. Het is een initiatief van de Mozeskerk in samenwerking met de gemeente Kapelle.
Ieder jaar heeft de Mozeskerk adventsprojecten. In de tijd naar kerst toe organiseert de kerk dan iets wat te maken heeft met kerst. Ook dit jaar wilde de kerk graag mensen verbinden en inspireren met een project. ‘’Het idee op zich is niet nieuw, maar de boom neerzetten in het dorp en mensen uitnodigen om er een bal in te hangen wel’’, vertelt organisator Quinten van de Vrie. ‘’We wilden dit jaar graag de kerkmuren overstijgen en echt iets doen voor het hele dorp.’’
Ook de bal van Gré Kakebeeke hangt in de boom. Ze heeft de bal opgehangen als herinnering aan haar man. Samen met hem organiseerde ze jarenlang de kerstboom op het plein. ‘’Mijn man nam de boom mee op zijn werkbus, ik deed kerstkaartjes bij iedereen in de bus en vertelde wanneer we de boom gingen opzetten. Samen met de buurt zetten we de boom dan op. Sommige avonden maakte ik ook bijvoorbeeld een pan erwtensoep en kwamen we samen. Dat was altijd heel gezellig’’, vertelt ze. Na een ziekbed overleed haar man anderhalf jaar geleden. Een aantal jaar miste de buurt en het plein de kerstboom. Nu staat hij er weer. ‘’Toen ik de bal erin hing, kwamen er veel herinneringen naar boven. Ik vind het heel fijn dat de boom er weer staat.’’
Meer uit Reimerswaal
WEMELDINGE - Met een feestelijk samenzijn in Wemeldinge heeft de Zeeuwse afdeling van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs- en Dienstslachtoffers (BNMO) onlangs haar tachtigjarig bestaan gevierd.Behalve de BNMO-leden werden ook de burgemeester van de gemeente Kapelle en voorzitter van het BNMO-hoofdbestuur welkom geheten tijdens de bijeenkomst. Zij hielden toespraken. Het programma werd aan elkaar gepraat door Rinie Vaane, BNMO-lid en stadsomroeper van Middelburg. Tijdens het middagprogramma was er ruimte voor entertainment en gezellig contact met elkaar in een ontspannen sfeer.
20 uur geledenKAPELLE - Op woensdag 29 oktober kunnen inwoners van de gemeente Kapelle hun stem uitbrengen voor de Tweede Kamerverkiezingen op verschillende locaties in de gemeente Kapelle.
23 uur geledenREIMERSWAAL/ KAPELLE - Vallende sterren zijn geen echte sterren, maar kleine stukjes ruimtepuin die in onze dampkring terechtkomen. Zodra dat puin - officieel een meteoroïde - met hoge snelheid de atmosfeer binnendringt, begint het te gloeien door wrijving met de lucht. Het lichtspoor dat dan ontstaat, wordt een meteoor genoemd.
1 dag geledenKAPELLE - Aan de Stationssingel in Kapelle is zondagochtend een geparkeerde auto in het water terechtgekomen. De bestuurder was vergeten de handrem aan te trekken, waardoor het voertuig langzaam de sloot in rolde.
1 dag geledenREIMERSWAAL - 313 jongeren uit de gemeente Reimerswaal krijgen een kaart in hun brievenbus van burgemeester Jan Luteijn.
3 dagen geledenKRABBENDIJKE - Op het voormalig veilingterrein in Krabbendijke komt een nieuw park met een pumptrack, openbaar voetbalveldje en speeltoestellen.
3 dagen geledenKAPELLE - Na 39 jaar in het vak, waarvan 32 in Kapelle, neemt dominee Luuk Deventer op zondag 26 oktober afscheid van de Hervormde Gemeente Kapelle. Hij gaat met pensioen, of zoals dat in kerkjargon heet: met emeritaat.
4 dagen geleden