Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerstengelen fladderen weer rond in Rilland

Kerstengelen fladderen weer rond in Rilland

RILLAND - Zo’n vijftig kerstengelen bezorgen deze weken op 61 adressen in Rilland een persoonlijke attentie. De bewoners zijn aangemeld door naasten die vinden dat zij wel een hart onder de riem of blijk van waardering verdienen in deze donkere dagen.De bezoekjes van de engelen - vorig jaar gingen zij voor het eerst rond in Rilland - zijn een idee van Jooske Crucq en Forra Beeke uit Rilland. “Het is een leuke manier om naar elkaar om te zien in deze mooie tijden, die voor sommige mensen juist ook eenzaam of op een andere manier moeilijk kunnen zijn”, legt Crucq uit hoe de actie is ontstaan.Bemoedigend

Een vriendin had haar verteld van een soortgelijke actie in Oudeland en ze wilde het meteen opzetten in haar eigen dorp. “Ik woon al meer dan vijftig jaar in Rilland, dus ik ken wel wat mensen. Via onder meer de schrijfclub voor Amnesty International waarvan ik lid ben, probeerde ik vrijwilligers te regelen die engel wilden zijn. Heel snel hadden zich al twaalf mensen aangemeld en daar was ik beretrots op. Voor dit jaar hebben veel jonge vrijwilligers zich gemeld als kerstengel. Dat vind ik heel bemoedigend.”

Koppelen

Voor de eerste editie vorig jaar was de belangstelling meteen groot en ook nu zijn er veel vrijwilligers en adressen aangemeld. Dat kon toch Beeke en Crucq koppelen de engelen en adressen zorgvuldig aan elkaar. De engelen bellen niet aan, maar laten een persoonlijke attentie achter bij de deur of stoppen het in de brievenbus. “Dat kan van alles zijn en dat regelen de engelen zelf, passend bij de ontvanger.”

Hondje 

Wat de engel bedenkt hoeft niet groot en duur te zijn. “Met een mooie kaart of persoonlijk gedicht geef je al positieve aandacht aan iemand. Daar gaat het om.” Ontvangers weten niet wie hun engel was en bedankjes komen daardoor vaak bij Beeke en Crucq terecht. “Zo belde er een meneer die heel blij was. En zelfs aan zijn hondje was gedacht.”

Meer uit Reimerswaal

Pleinconcert EMM/Scheldegalm Hansweert

HANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk. 

13 uur geleden
Met de voet-fiets veerboot van Yerseke naar Tholen

YERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag. 

1 dag geleden
Wemeldinge geeft jong talent podium

WEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.

2 dagen geleden
Emy kijkt trots terug op haar examenjaar

REIMERSWAAL - In een schooljaar waarin landelijk 6,1 procent van de leerlingen is blijven zitten, valt Reimerswaal positief op: het aandeel zittenblijvers lag hier op het laagste niveau sinds 2017-2018. Zo'n 5,8 procent van de leerlingen deed een stap terug of moest een jaar overdoen. Toch blijft het behalen van een diploma een prestatie van formaat. Voor Emy van den Top (17) is het een moment van opluchting en trots. Zij rondde onlangs haar mbo-opleiding tot helpende zorg en welzijn op niveau 2 succesvol af in één jaar tijd.

3 dagen geleden
AMV’ers slagen voor eerste muziekdiploma

WEMELDINGE - Alle 18 leerlingen van Wim Steenbakker hebben hun eerste AMV-diploma in ontvangst genomen. Tijdens de lessen algemene muzikale vorming (AMV) die ze het afgelopen jaar volgden, leerden ze van alles over muziek, speelden ze op tal van verschillende instrumenten en leerden ze de basis van het notenschrift.De AMV-lessen die Wim geeft, zijn bedoeld voor kinderen die in groep 3, 4 en 5 zitten van de basisschool. Tijdens de lessen gaan we aan de slag met gitaren, ukeleles, keyboards, piano en zingen. Dirigeren, blaasinstrumenten, percussie-instrumenten en zelfs wereldmuziekinstrumenten komen ook aan bod. Daarnaast leren de kinderen ook spelenderwijs het notenschrift zodat zij met een goede basiskennis kunnen starten op een instrument. Doordat de kinderen in groepjes zitten, staat het samen muziek maken en het samen plezier hebben centraal. Elk kind krijgt volop aandacht en er zijn voldoende instrumenten voor alle kinderen. Veel kinderen gaan dan ook na het behalen van hun AMV muziekdiploma verder met het bespelen van een instrument.KerstmuziekavondHet hoogtepunt van de AMV-lessen vormt wel het jaarlijks muziekoptreden. Afgelopen jaar traden alle muziekleerlingen, waaronder de AMV-leerlingen, op tijdens de kerstmuziekavond die Wim organiseerde. Voor veel AMV's was dat de eerste keer dat ze samen als groep op een groot podium stonden en optraden.

3 dagen geleden
Boetes voor bellen op de fiets: stijging in Reimerswaal, daling in Kapelle

KAPELLE/ REIMERSWAAL - In de eerste vier maanden zijn in Reimerswaal en Kapelle in totaal acht fietsers beboet voor het vasthouden van een telefoon tijdens het fietsen, meldt de PZC. Dat blijkt uit recente cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).

4 dagen geleden
Minder migranten in Reimerswaal dan elders

REIMERSWAAL - In vergelijking met andere gemeenten met een vergelijkbare bevolkingssamenstelling en welvaartsniveau, vestigen zich relatief weinig migranten in Reimerswaal. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), waarover de PZC maandag berichtte.

5 dagen geleden