
Kerkje van Ellesdiek ontvangt 25.000 euro van Stichting Zeeland Refinery
ELLEWOUTSDIJK - Stichting ’t Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk kreeg donderdag een cheque ter waarde van 25.000 euro van Stichting Zeeland Refinery. ‘Met deze donatie zijn het vervangen van de verwarmingsinstallatie en enkele andere noodzakelijke verduurzamingsmaatregelen aan het gebouw bekostigd’, laat Zeeland Refinery weten.
‘t Kerkje organiseert activiteiten op het vlak van cultuur en levensbeschouwing. ‘Dankzij de combinatie van het programma, de gezellige sfeer en de lage entreeprijzen bezoeken jaarlijks circa 4000 mensen de activiteiten. In 2020 zag ’t Kerkje zich echter geconfronteerd met een aantal zeer kostbare renovaties om bovenstaande activiteiten doorgang te kunnen laten vinden.’ Omdat Stichting Zeeland Refinery zowel leefbaarheid in de regio als duurzaamheid erg belangrijk vindt, ondersteunt zij ‘t Kerkje van Ellesdiek.
In het kader van de verduurzaming en energie-efficiëntie waren diverse ingrepen aan het gebouw noodzakelijk. Het belangrijkste onderdeel hiervan vormde het vervangen van de verwarmingsinstallatie, die dringend aan vernieuwing toe was. Ook zijn er zonnepanelen geplaatst. Daarmee kan ’t Kerkje nu volledig voorzien in de eigen stroombehoefte. Dankzij de vervanging van de verwarmingsinstallatie, de renovatie en de geplaatste zonnepanelen kan ’t Kerkje een energiebesparing van 50 procent realiseren.’
Meer uit Beveland
MIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert in mei onderhoud uit aan de Vlaketunnel bij Kapelle en het Dampoortaquaduct bij Middelburg. Ze kondigt afsluitingen aan om weggebruikers te attenderen op een langere reistijd.
16 uur geledenHEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.
18 uur geledenGOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.
19 uur geledenGOES - "Vrijheid is niet vanzelfsprekend." Met die woorden vat Stef Traas, directeur van het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp, de kern van zijn missie samen.
21 uur geledenGOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.
1 dag geledenBORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.
1 dag geledenBORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.
1 dag geleden