Kenya Airways zet meer vliegtuigen in voor bloemenpiek Valentijn
NAIROBI (ANP/BLOOMBERG) - Kenya Airways plant meer vrachtvluchten in om Keniaanse bloemen op tijd voor Valentijnsdag naar Europa te krijgen. De maatschappij reageerde daarmee op een soortgelijke stap die rivaal Ethiopian Airlines eerder aankondigde.
De Keniaanse luchtvaartmaatschappij, die voor 49 procent in handen is van de Staat, heeft speciaal voor het bloemenvervoer een Boeing 787 Dreamliner aangepast. Door de ombouw van het vliegtuig en de verhoogde vluchtfrequentie neemt de capaciteit met 40 procent toe, zo meldt de leiding van de maatschappij.
De Keniaanse regering gaf eerder Ethiopian Airlines toestemming extra vrachtvliegtuigen in te zetten op de route Nairobi-Amsterdam om de capaciteitsbeperkingen op te lossen. Kenia is een van de grootste leveranciers van snijbloemen voor de Europese markt.
Belangrijke bron van inkomsten
Voor de Keniaanse transportminister James Macharia maakt het niet uit hoe en door wie de bloemen naar Europa worden gevlogen. Als het maar gebeurt. De export van bloemen is voor het land een belangrijke bron van inkomsten. Doordat er minder passagiersvliegtuigen vliegen, is ook de vrachtcapaciteit minder. Doorgaans worden de ruimen van passagiersvliegtuigen deels voor vracht ingezet.
De reden dat Kenia zich richtte tot Ethiopian Airlines is onder meer omdat Kenya Airways eerder niet aan de gevraagde capaciteit kon voldoen. De Keniaanse maatschappij zit ook krap bij kas. De laatste jaren kampt de maatschappij met stevige concurrentie, onder andere van Ethiopian Airlines, maar ook van maatschappijen uit het Midden-Oosten.
De problemen van de maatschappij werden verergerd door de coronacrisis die de luchtvaartsector wereldwijd trof. Mogelijk dat Kenya Airways in zijn geheel wordt genationaliseerd. Daarover is een wetsvoorstel ingediend dat deze week wordt besproken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciƫle scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
5 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
5 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
10 uur geleden