Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenya Airways zet meer vliegtuigen in voor bloemenpiek Valentijn

Kenya Airways zet meer vliegtuigen in voor bloemenpiek Valentijn

NAIROBI (ANP/BLOOMBERG) - Kenya Airways plant meer vrachtvluchten in om Keniaanse bloemen op tijd voor Valentijnsdag naar Europa te krijgen. De maatschappij reageerde daarmee op een soortgelijke stap die rivaal Ethiopian Airlines eerder aankondigde.

De Keniaanse luchtvaartmaatschappij, die voor 49 procent in handen is van de Staat, heeft speciaal voor het bloemenvervoer een Boeing 787 Dreamliner aangepast. Door de ombouw van het vliegtuig en de verhoogde vluchtfrequentie neemt de capaciteit met 40 procent toe, zo meldt de leiding van de maatschappij.

De Keniaanse regering gaf eerder Ethiopian Airlines toestemming extra vrachtvliegtuigen in te zetten op de route Nairobi-Amsterdam om de capaciteitsbeperkingen op te lossen. Kenia is een van de grootste leveranciers van snijbloemen voor de Europese markt.

Belangrijke bron van inkomsten

Voor de Keniaanse transportminister James Macharia maakt het niet uit hoe en door wie de bloemen naar Europa worden gevlogen. Als het maar gebeurt. De export van bloemen is voor het land een belangrijke bron van inkomsten. Doordat er minder passagiersvliegtuigen vliegen, is ook de vrachtcapaciteit minder. Doorgaans worden de ruimen van passagiersvliegtuigen deels voor vracht ingezet.

De reden dat Kenia zich richtte tot Ethiopian Airlines is onder meer omdat Kenya Airways eerder niet aan de gevraagde capaciteit kon voldoen. De Keniaanse maatschappij zit ook krap bij kas. De laatste jaren kampt de maatschappij met stevige concurrentie, onder andere van Ethiopian Airlines, maar ook van maatschappijen uit het Midden-Oosten.

De problemen van de maatschappij werden verergerd door de coronacrisis die de luchtvaartsector wereldwijd trof. Mogelijk dat Kenya Airways in zijn geheel wordt genationaliseerd. Daarover is een wetsvoorstel ingediend dat deze week wordt besproken.

Meer uit Financieel

AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

21 minuten geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

1 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

13 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

14 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israƫl gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

15 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

15 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

16 uur geleden