Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenya Airways zet meer vliegtuigen in voor bloemenpiek Valentijn

Kenya Airways zet meer vliegtuigen in voor bloemenpiek Valentijn

NAIROBI (ANP/BLOOMBERG) - Kenya Airways plant meer vrachtvluchten in om Keniaanse bloemen op tijd voor Valentijnsdag naar Europa te krijgen. De maatschappij reageerde daarmee op een soortgelijke stap die rivaal Ethiopian Airlines eerder aankondigde.

De Keniaanse luchtvaartmaatschappij, die voor 49 procent in handen is van de Staat, heeft speciaal voor het bloemenvervoer een Boeing 787 Dreamliner aangepast. Door de ombouw van het vliegtuig en de verhoogde vluchtfrequentie neemt de capaciteit met 40 procent toe, zo meldt de leiding van de maatschappij.

De Keniaanse regering gaf eerder Ethiopian Airlines toestemming extra vrachtvliegtuigen in te zetten op de route Nairobi-Amsterdam om de capaciteitsbeperkingen op te lossen. Kenia is een van de grootste leveranciers van snijbloemen voor de Europese markt.

Belangrijke bron van inkomsten

Voor de Keniaanse transportminister James Macharia maakt het niet uit hoe en door wie de bloemen naar Europa worden gevlogen. Als het maar gebeurt. De export van bloemen is voor het land een belangrijke bron van inkomsten. Doordat er minder passagiersvliegtuigen vliegen, is ook de vrachtcapaciteit minder. Doorgaans worden de ruimen van passagiersvliegtuigen deels voor vracht ingezet.

De reden dat Kenia zich richtte tot Ethiopian Airlines is onder meer omdat Kenya Airways eerder niet aan de gevraagde capaciteit kon voldoen. De Keniaanse maatschappij zit ook krap bij kas. De laatste jaren kampt de maatschappij met stevige concurrentie, onder andere van Ethiopian Airlines, maar ook van maatschappijen uit het Midden-Oosten.

De problemen van de maatschappij werden verergerd door de coronacrisis die de luchtvaartsector wereldwijd trof. Mogelijk dat Kenya Airways in zijn geheel wordt genationaliseerd. Daarover is een wetsvoorstel ingediend dat deze week wordt besproken.

Meer uit Financieel

Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

59 minuten geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

1 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

1 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

2 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

2 uur geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

2 uur geleden
Activisten verstoren aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.

2 uur geleden