Kenin en Swiatek strijden om titel op gedevalueerd Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Amerikaanse tennisster Sofia Kenin en Iga Swiatek uit Polen strijden zaterdagmiddag vanaf 15.00 uur om de titel op Roland Garros. De 21-jarige Kenin is de nummer 6 van de wereld, de twee jaar jongere Swiatek is de mondiale nummer 54.
Swiatek is de revelatie van het toernooi en op weg naar haar eerste grandslamfinale verloor ze geen set. In de vierde ronde maakte ze haar titelaspiraties duidelijk door oud-kampioene Simona Halep kansloos te laten. Kenin kan haar tweede grandslamtitel veroveren; begin dit jaar was ze de beste op de Australian Open.
Nooit eerder troffen Kenin en Swiatek elkaar op de WTA-tour. Vier jaar geleden stonden ze tegenover elkaar in het juniorentoernooi van Roland Garros. De destijds 15 jaar oude Swiatek zegevierde in twee sets.
De verrassende finale heeft ook te maken met de absentie van een aantal wereldtoppers. Titelhoudster Ashleigh Barty besloot in verband met het coronavirus niet af te reizen naar Parijs en Naomi Osaka, de winnares van de US Open, meldde zich geblesseerd af. Serena Williams trok zich tijdens het toernooi terug.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
4 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
14 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
18 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
18 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
20 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
20 uur geleden