Kenin en Swiatek strijden om titel op gedevalueerd Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Amerikaanse tennisster Sofia Kenin en Iga Swiatek uit Polen strijden zaterdagmiddag vanaf 15.00 uur om de titel op Roland Garros. De 21-jarige Kenin is de nummer 6 van de wereld, de twee jaar jongere Swiatek is de mondiale nummer 54.
Swiatek is de revelatie van het toernooi en op weg naar haar eerste grandslamfinale verloor ze geen set. In de vierde ronde maakte ze haar titelaspiraties duidelijk door oud-kampioene Simona Halep kansloos te laten. Kenin kan haar tweede grandslamtitel veroveren; begin dit jaar was ze de beste op de Australian Open.
Nooit eerder troffen Kenin en Swiatek elkaar op de WTA-tour. Vier jaar geleden stonden ze tegenover elkaar in het juniorentoernooi van Roland Garros. De destijds 15 jaar oude Swiatek zegevierde in twee sets.
De verrassende finale heeft ook te maken met de absentie van een aantal wereldtoppers. Titelhoudster Ashleigh Barty besloot in verband met het coronavirus niet af te reizen naar Parijs en Naomi Osaka, de winnares van de US Open, meldde zich geblesseerd af. Serena Williams trok zich tijdens het toernooi terug.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
3 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden