Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keniaans misbruikschandaal kost Lipton-eigenaar keurmerk

Keniaans misbruikschandaal kost Lipton-eigenaar keurmerk

LONDEN (ANP) - Ekaterra, het bedrijf achter theemerken Lipton en PG Tips, verliest tijdelijk een duurzaamheidskeurmerk voor thee uit Kenia. Het gaat specifiek om thee van een van de plantages van het bedrijf in het Oost-Afrikaanse land. Die maatregel volgt op onthullingen van de BBC over seksueel misbruik op die plantage. Ook het Britse theebedrijf James Finlay verliest het Rainforest Alliance-certificaat voor Keniaanse thee van zijn plantage in het land.

Rainforest Alliance gaat voor tal van merken na of hun producten duurzaam tot stand zijn gekomen. De bewuste Keniaanse theeplantages van ekaterra en James Finlay verliezen dit keurmerk nu tijdelijk omdat mensenrechten van medewerkers op de plantages niet goed worden beschermd. Als de bedrijven de komende drie maanden geen aantoonbare verbeteringen hebben doorgevoerd, verliezen ze hun duurzaamheidscertificaat voor deze Keniaanse thee definitief.

De merken van de twee bedrijven kunnen nog wel thee van andere Keniaanse plantages inkopen, benadrukt Rainforest Alliance.

Onafhankelijk onderzoek

De BBC onthulde dat op twee Keniaanse landgoederen van ekaterra en James Finlay leidinggevenden vrouwelijke werknemers dwongen tot seks. Tientallen slachtoffers zeiden tegen de omroep dat hun hun bazen dreigden met ontslag als ze geen seks met hen zouden hebben. Een vrouw zei tegen de BBC besmet te zijn met hiv door haar leidinggevende. Ook werd een van de bazen beschuldigd van verkrachting van een minderjarige.

Ekaterra en James Finlay kondigden aan onafhankelijk onderzoek uit te laten voeren naar de plantages in Kenia. Openbaar aanklagers in het Oost-Afrikaanse land kondigden in februari ook aan de beschuldigingen te onderzoeken.

Het landgoed van ekaterra was ten tijde van het onderzoek van de BBC nog in handen van het Britse voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever. In 2022 verkocht dit bedrijf de plantages samen met andere theeactiviteiten aan investeringsmaatschappij CVC, dat deze samenvoegde in het in Nederland gevestigde ekaterra.

Meer uit Financieel

Techbeleggers Wall Street krijgen hoogtevrees, CoreWeave keldert

NEW YORK (ANP) - Op Wall Street staken dinsdag opnieuw zorgen over de hoge waarderingen van techaandelen de kop op. Dit was mede het gevolg van een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor dit jaar door datacenterbedrijf CoreWeave. Beleggers straften dit af met een ruim 16 procent lagere koers.

22 minuten geleden
The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

4 uur geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

5 uur geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

5 uur geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

6 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

10 uur geleden