Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kendrion merkt zwakkere industriële activiteit Duitsland en China

Kendrion merkt zwakkere industriële activiteit Duitsland en China

AMSTERDAM (ANP) - De producent van elektromagnetische componenten Kendrion heeft in het afgelopen kwartaal last gehad van de afzwakking van de industrie in Duitsland en ook in China. Het beursgenoteerde concern is namelijk een toeleverancier aan Duitse en Chinese industrie- en autobedrijven. Door de afkoelende wereldeconomie staat de industriële bedrijvigheid in die landen onder druk.

De omzet zakte in de laatste drie maanden van vorig jaar met 7 procent tot ruim 120 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. Kendrion produceert zogeheten industriële remmen die bijvoorbeeld worden gebruikt voor bedrijfsmachines, windmolens en robots. Bij dat onderdeel daalde de omzet in de afgelopen periode met bijna een derde ten opzichte van een jaar eerder.

Bij de grootste divisie, Automotive, gingen de opbrengsten wel omhoog. Dat was te danken aan hogere verkopen bij de tak die producten levert voor elektrische auto's en gestegen verkoopprijzen.

Tekort aan technici

Over heel 2023 was de omzet vrijwel onveranderd op bijna 519 miljoen euro. Topman Joep van Beurden spreekt wel van "solide" prestaties ondanks de uitdagende marktomstandigheden. Kendrion verwacht dat die lastige marktomstandigheden in de eerste helft van dit jaar zullen aanhouden, maar het bedrijf voorziet wel verbetering in de tweede jaarhelft.

Van Beurden zei in een toelichting verder de politieke discussie in Nederland over beperkingen bij kennismigranten "niet verstandig" te vinden. Hij wijst erop dat ook Kendrion grote behoefte heeft aan technici.

"Er is al sinds jaar en dag een tekort aan goede technische mensen. Wij kunnen die mensen goed gebruiken. Of ze nou uit Nederland komen of elders maakt voor ons niet uit. Alles wat je doet om die mensen te weren is niet verstandig", stelt Van Beurden dan ook.

Meer uit Financieel

Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

8 minuten geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

14 minuten geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

58 minuten geleden
Activisten verstoren aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.

1 uur geleden
IMF: oorlog Midden-Oosten bedreigt ook financiële stabiliteit

WASHINGTON (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan ook voor een schok op de financiële markten zorgen en zo de financiële stabiliteit in de wereld in gevaar brengen. Daarvoor waarschuwt econoom Tobias Adrian van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) dinsdag bij de presentatie van een nieuw rapport.

1 uur geleden
Or van Tata Steel niet meer naar ondernemingskamer na akkoord

IJMUIDEN (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland en de directie zijn het eens geworden over een reorganisatie binnen de staalproducent. Daarmee gaat een zitting dinsdag bij de ondernemingskamer niet door, bevestigt voorzitter Cinta Groos van de or na berichtgeving van het Financieele Dagblad.

1 uur geleden
Aandacht voor banken op hoger Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Naast de ontwikkelingen rond de Iranoorlog ging de aandacht van beleggers uit naar de kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup. JPMorgan, de grootste bank van de Verenigde Staten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Desondanks werd het aandeel 1,2 procent lager gezet. Topman Jamie Dimon waarschuwde voor complexe risico's voor de economie door de oorlog.

2 uur geleden