'Ken jij iemand die zich bezighoudt met drugscriminaliteit? Meld het aan de politie en neem afstand van die gast!'
VLISSINGEN - Charles Wiegant is Officier van Justitie en werkt op het parket Zeeland-West-Brabant (ZWB) in de afdeling ondermijning. Hij heeft de zeehavens van ZWB in zijn portefeuille.
Wat voor werk doe je?
“Om de havens veiliger te maken werk ik nauw samen met de Politie, de Koninklijke Marechaussee, de douane en de gemeenten. Iedereen werkt vanuit zijn of haar eigen verantwoordelijkheid dagelijks aan het veiliger maken van de haven.”
Waarom ben je dit werk gaan doen?
“Ik wil graag bijdragen aan een veilige samenleving voor iedereen. Dit zodat gewone mensen geen last hebben van ‘handige, snelle jongens’ die vlug wat zwart geld willen verdienen en gewelddadig kunnen zijn. Ik wil ook graag veiligheid bieden door te voorkomen dat drugs makkelijk te krijgen is. Het is verslavend en gevaarlijk.”
Wat kun je doen als je vermoedt dat iemand in je nabije omgeving zich heeft ingelaten met criminele praktijken?
“Je zou dat meteen aan de politie moeten melden. Dat kan op verschillende manieren bijvoorbeeld door naar het politiebureau te gaan of door Meld Misdaad Anoniem te bellen. Ik vind dat overigens geen klikken of verraden; je neemt je vriend ook in bescherming tegen de ogenschijnlijk mooie verlokkingen van het snelle en gemakkelijke geld. Maar als je eenmaal in die wereld zit kom je er heel moeilijk weer uit.”
Wat is jouw gouden veiligheidstip?
“Laat je niet in met drugs of andere criminaliteit. Als iemand in je omgeving zich daar wel schuldig aan maakt; meld het aan de politie en neem afstand van die gast.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op zaterdagavond is op de Commandoweg in Vlissingen een caravan volledig uitgebrand. Bij het incident is niemand gewond geraakt.
4 maanden geledenVLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
4 maanden geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
4 maanden geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
4 maanden geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
4 maanden geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
4 maanden geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
4 maanden geleden