Kemi Badenoch nieuwe partijleider van Britse Conservatieven
LONDEN (ANP) - De Britse Conservatieven hebben Kemi Badenoch gekozen als nieuwe partijleider. De voormalige minister van Handel volgt oud-premier Rishi Sunak op, die terugtrad na de dramatische verkiezingsuitslag van afgelopen juli.
Badenoch kreeg in de laatste ronde 56,6 procent van de stemmen, meer dan haar tegenstander Robert Jenrick. Zij waren de laatste twee overgebleven kandidaten, nadat aanvankelijk zes Conservatieven zich verkiesbaar hadden gesteld voor het partijleiderschap.
De Conservatieven waren veertien jaar onafgebroken aan de macht in het Verenigd Koninkrijk, maar moeten sinds deze zomer genoegen nemen met de oppositie. De partij viel terug van 344 naar 121 zetels. Badenoch moet de partij weer zien op te bouwen en mag nu vanuit de oppositiebanken wekelijks premier Keir Starmer het vuur aan de schenen leggen.
Favoriet
De 44-jarige politica was al bij het begin van de race de favoriet om Sunak op te volgen. Ze staat bekend als een hardliner van de rechtervleugel van de partij met een uitgesproken no-nonsensestijl. Badenoch profileert zichzelf als 'anti-woke' en wil de immigratie sterk terugdringen.
In haar eerste toespraak als partijleider zei Badenoch dat het een "enorme eer" is om de Conservatieven te mogen leiden. Ze bedankte Rishi Sunak voor alles wat hij heeft gedaan voor de partij, maar had ook kritiek op de vorige regeringen. "We moeten eerlijk zijn over de fouten die we hebben gemaakt. Het is tijd om de waarheid te zeggen, tijd om aan de slag te gaan en tijd om te vernieuwen."
Starmer: trots moment
Labourleider Starmer heeft Badenoch op X gefeliciteerd met haar benoeming. "De eerste zwarte leider van een partij in Westminster is een trots moment voor ons land. Ik kijk ernaar uit om met u en uw partij samen te werken in het belang van het Britse volk."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
13 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
14 uur geleden