Kemi Badenoch nieuwe partijleider van Britse Conservatieven
LONDEN (ANP) - De Britse Conservatieven hebben Kemi Badenoch gekozen als nieuwe partijleider. De voormalige minister van Handel volgt oud-premier Rishi Sunak op, die terugtrad na de dramatische verkiezingsuitslag van afgelopen juli.
Badenoch kreeg in de laatste ronde 56,6 procent van de stemmen, meer dan haar tegenstander Robert Jenrick. Zij waren de laatste twee overgebleven kandidaten, nadat aanvankelijk zes Conservatieven zich verkiesbaar hadden gesteld voor het partijleiderschap.
De Conservatieven waren veertien jaar onafgebroken aan de macht in het Verenigd Koninkrijk, maar moeten sinds deze zomer genoegen nemen met de oppositie. De partij viel terug van 344 naar 121 zetels. Badenoch moet de partij weer zien op te bouwen en mag nu vanuit de oppositiebanken wekelijks premier Keir Starmer het vuur aan de schenen leggen.
Favoriet
De 44-jarige politica was al bij het begin van de race de favoriet om Sunak op te volgen. Ze staat bekend als een hardliner van de rechtervleugel van de partij met een uitgesproken no-nonsensestijl. Badenoch profileert zichzelf als 'anti-woke' en wil de immigratie sterk terugdringen.
In haar eerste toespraak als partijleider zei Badenoch dat het een "enorme eer" is om de Conservatieven te mogen leiden. Ze bedankte Rishi Sunak voor alles wat hij heeft gedaan voor de partij, maar had ook kritiek op de vorige regeringen. "We moeten eerlijk zijn over de fouten die we hebben gemaakt. Het is tijd om de waarheid te zeggen, tijd om aan de slag te gaan en tijd om te vernieuwen."
Starmer: trots moment
Labourleider Starmer heeft Badenoch op X gefeliciteerd met haar benoeming. "De eerste zwarte leider van een partij in Westminster is een trots moment voor ons land. Ik kijk ernaar uit om met u en uw partij samen te werken in het belang van het Britse volk."
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
36 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
4 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
8 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
11 uur geleden