Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kemi Badenoch nieuwe partijleider van Britse Conservatieven

Kemi Badenoch nieuwe partijleider van Britse Conservatieven

LONDEN (ANP) - De Britse Conservatieven hebben Kemi Badenoch gekozen als nieuwe partijleider. De voormalige minister van Handel volgt oud-premier Rishi Sunak op, die terugtrad na de dramatische verkiezingsuitslag van afgelopen juli.

Badenoch kreeg in de laatste ronde 56,6 procent van de stemmen, meer dan haar tegenstander Robert Jenrick. Zij waren de laatste twee overgebleven kandidaten, nadat aanvankelijk zes Conservatieven zich verkiesbaar hadden gesteld voor het partijleiderschap.

De Conservatieven waren veertien jaar onafgebroken aan de macht in het Verenigd Koninkrijk, maar moeten sinds deze zomer genoegen nemen met de oppositie. De partij viel terug van 344 naar 121 zetels. Badenoch moet de partij weer zien op te bouwen en mag nu vanuit de oppositiebanken wekelijks premier Keir Starmer het vuur aan de schenen leggen.

Favoriet

De 44-jarige politica was al bij het begin van de race de favoriet om Sunak op te volgen. Ze staat bekend als een hardliner van de rechtervleugel van de partij met een uitgesproken no-nonsensestijl. Badenoch profileert zichzelf als 'anti-woke' en wil de immigratie sterk terugdringen.

In haar eerste toespraak als partijleider zei Badenoch dat het een "enorme eer" is om de Conservatieven te mogen leiden. Ze bedankte Rishi Sunak voor alles wat hij heeft gedaan voor de partij, maar had ook kritiek op de vorige regeringen. "We moeten eerlijk zijn over de fouten die we hebben gemaakt. Het is tijd om de waarheid te zeggen, tijd om aan de slag te gaan en tijd om te vernieuwen."

Starmer: trots moment

Labourleider Starmer heeft Badenoch op X gefeliciteerd met haar benoeming. "De eerste zwarte leider van een partij in Westminster is een trots moment voor ons land. Ik kijk ernaar uit om met u en uw partij samen te werken in het belang van het Britse volk."

Meer uit Buitenland

Trump haalt hard uit naar George Clooney om Franse naturalisatie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.

1 uur geleden
Trump trekt Nationale Garde terug uit Chicago, LA en Portland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.

3 uur geleden
Nieuwe VS-sancties tegen Venezolaanse oliesector

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.

4 uur geleden
Bolsonaro keert na succesvolle operatie terug naar gevangenis

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.

4 uur geleden
Zelensky benadrukt in nieuwjaarsboodschap 'hoop en vertrouwen'

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."

5 uur geleden
Franse staatssecretaris laakt George Clooneys Franse paspoort

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.

6 uur geleden
Overleg VS, Oekraïne en westerse landen over toekomst Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.

7 uur geleden