Kelderman verdedigt minieme voorsprong in laatste bergetappe Giro
ALBA (ANP) - Rozetruidrager Wilco Kelderman verdedigt in de laatste bergetappe van de Ronde van Italië een minieme voorsprong in het algemeen klassement. De kopman van Sunweb heeft 12 seconden voorsprong op zijn Australische ploeggenoot Jai Hindley en 15 seconden op de Brit Tao Geoghegan Hart van Ineos Grenadiers. Zondag volgt nog een tijdrit van 15,7 kilometer.
De 20e etappe gaat van Albi naar Sestriere en bevat drie beklimmingen naar de wintersportplaats, de eerste een lange van de tweede categorie en dan twee keer de klim van de eerste categorie van 6,9 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 7,2 procent.
Aanvankelijk zou de etappe over de Colle dell’Agnello, berucht van de sneeuwmuur waar Steven Kruijswijk in 2016 tegenaan reed, en de Col d'Izoard gaan. Die beklimmingen zijn echter geschrapt wegens coronamaatregelen in de Franse regio Hautes-Alpes, waar het peloton doorheen moest.
Kelderman klonk vol vertrouwen na een relatief rustige vrijdag, waarin de etappe was ingekort tot 124 kilometer en hij zich in het peloton een beetje kon sparen. "Zaterdag moet ik die jongens van Ineos Grenadiers volgen", vatte de rozetruidrager zijn taak samen. "Zij hebben laten zien dat ze sterk zijn, maar de etappe is niet zo zwaar als die van donderdag. Ik zal in ieder geval alles geven."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
11 uur geleden