Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kelderman verdedigt minieme voorsprong in laatste bergetappe Giro

Kelderman verdedigt minieme voorsprong in laatste bergetappe Giro

ALBA (ANP) - Rozetruidrager Wilco Kelderman verdedigt in de laatste bergetappe van de Ronde van Italië een minieme voorsprong in het algemeen klassement. De kopman van Sunweb heeft 12 seconden voorsprong op zijn Australische ploeggenoot Jai Hindley en 15 seconden op de Brit Tao Geoghegan Hart van Ineos Grenadiers. Zondag volgt nog een tijdrit van 15,7 kilometer.

De 20e etappe gaat van Albi naar Sestriere en bevat drie beklimmingen naar de wintersportplaats, de eerste een lange van de tweede categorie en dan twee keer de klim van de eerste categorie van 6,9 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 7,2 procent.

Aanvankelijk zou de etappe over de Colle dell’Agnello, berucht van de sneeuwmuur waar Steven Kruijswijk in 2016 tegenaan reed, en de Col d'Izoard gaan. Die beklimmingen zijn echter geschrapt wegens coronamaatregelen in de Franse regio Hautes-Alpes, waar het peloton doorheen moest.

Kelderman klonk vol vertrouwen na een relatief rustige vrijdag, waarin de etappe was ingekort tot 124 kilometer en hij zich in het peloton een beetje kon sparen. "Zaterdag moet ik die jongens van Ineos Grenadiers volgen", vatte de rozetruidrager zijn taak samen. "Zij hebben laten zien dat ze sterk zijn, maar de etappe is niet zo zwaar als die van donderdag. Ik zal in ieder geval alles geven."

Meer uit Sport

Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

1 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

3 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

7 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

10 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

10 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

11 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

12 uur geleden