Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kelderman verdedigt minieme voorsprong in laatste bergetappe Giro

Kelderman verdedigt minieme voorsprong in laatste bergetappe Giro

ALBA (ANP) - Rozetruidrager Wilco Kelderman verdedigt in de laatste bergetappe van de Ronde van Italië een minieme voorsprong in het algemeen klassement. De kopman van Sunweb heeft 12 seconden voorsprong op zijn Australische ploeggenoot Jai Hindley en 15 seconden op de Brit Tao Geoghegan Hart van Ineos Grenadiers. Zondag volgt nog een tijdrit van 15,7 kilometer.

De 20e etappe gaat van Albi naar Sestriere en bevat drie beklimmingen naar de wintersportplaats, de eerste een lange van de tweede categorie en dan twee keer de klim van de eerste categorie van 6,9 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 7,2 procent.

Aanvankelijk zou de etappe over de Colle dell’Agnello, berucht van de sneeuwmuur waar Steven Kruijswijk in 2016 tegenaan reed, en de Col d'Izoard gaan. Die beklimmingen zijn echter geschrapt wegens coronamaatregelen in de Franse regio Hautes-Alpes, waar het peloton doorheen moest.

Kelderman klonk vol vertrouwen na een relatief rustige vrijdag, waarin de etappe was ingekort tot 124 kilometer en hij zich in het peloton een beetje kon sparen. "Zaterdag moet ik die jongens van Ineos Grenadiers volgen", vatte de rozetruidrager zijn taak samen. "Zij hebben laten zien dat ze sterk zijn, maar de etappe is niet zo zwaar als die van donderdag. Ik zal in ieder geval alles geven."

Meer uit Sport

Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

1 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

2 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

5 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

6 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

7 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

7 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

9 uur geleden