Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kelderman tevreden met tijdwinst in Giro

Kelderman tevreden met tijdwinst in Giro

ROCCARASO (ANP) - Wilco Kelderman zette aan het einde van een koude dag in de Giro d'Italia toch nog even aan voor een sprintje. Het leverde de kopman van Sunweb, behalve de tweede plaats in het algemeen klassement, wat seconden winst op op de concurrenten. "Het was een lange, zware dag met ook nog de kou op het einde. Maar de benen waren supergoed, dus heb ik geprobeerd wat winst te boeken", keek de uit Barneveld afkomstige coureur terug op de negende etappe.

"Ook het optreden van de ploeg gaf me veel vertrouwen, we zaten nog met acht man toen de slotklim begon", vertelde Kelderman, die zich steeds meer laat gelden als een kandidaat voor het podium. Opnieuw kon niemand van de overige favorieten hem volgen in een sprint bergop. Eerder op de Etna pakte hij al twaalf seconden op Jakob Fuglsang en Vincenzo Nibali. Ditmaal bleef de Deen in zijn wiel maar moest de Italiaan veertien tellen toegeven. Kelderman verkleinde het verschil met leider João Almeida met achttien seconden naar een halve minuut.

"Ik heb niet aan de roze trui gedacht. Ik ben gewoon de sprint vroeg aangegaan, op zo'n 400 meter, en vol naar de finish gereden. Ik kijk steeds naar mogelijkheden om wat tijd te pakken. Ik ben tevreden met hoe ik me voel en heb met Jai (Hindley, zijn Australische ploeggenoot) een geweldige helper voor in de bergen. Hij was ook supergoed. Ik ga met een goed gevoel uitrusten." Maandag is de eerste rustdag in deze Giro.

Meer uit Sport

Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

7 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

8 uur geleden
Turner De Munck vervangt geblesseerde Hagenaar bij WK Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.

9 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp boekt in Shanghai knappe zege op Fils

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.

12 uur geleden
Zverev voor het eerst nummer 1 van de wereld na nederlaag Alcaraz

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.

12 uur geleden
Springruiter Smolders tweede bij start wereldbekerseizoen

OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.

1 dag geleden
Keniaan Kipruto loopt naar winst in marathon van Chicago

CHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).

1 dag geleden