Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kelderman hoeft alleen zijn ploeggenoten te volgen

Kelderman hoeft alleen zijn ploeggenoten te volgen

PIANCAVALLO (ANP) - De kans wordt steeds groter dat een tweede Nederlandse wielrenner na Tom Dumoulin in 2017 de Giro d'Italia gaat winnen. Zondag finishte Wilco Kelderman als tweede achter de Brit Tao Geoghegan Hart in de vijftiende etappe, een zware bergrit. Hij verkleinde zijn achterstand op rozetruidrager João Almeida tot 15 seconden. "Ik hoefde vandaag alleen maar mijn ploeggenoten te volgen, ongelooflijk hoe goed zij reden", verklaarde Kelderman een deel van zijn succes.

Zijn ploeggenoot Jai Hindley, derde in de rit en nu ook derde in het klassement, was na afloop duidelijk . "Voor mij is Wilco de favoriet om de Giro te winnen. We willen de roze trui zo snel mogelijk veroveren en hem dan verdedigen", sprak de Australiër die een kleine drie minuten op de Portugees Almeida (Deceuninck - Quick-Step) moet toegeven.

Kelderman bereikte de voet van de slotklim zelfs nog met vier ploeggenoten om zich heen. "Iedereen reed supersterk, het is ongelooflijk hoe onze ploeg hier presteert. We missen nu alleen nog de roze trui, maar verder was het een geweldige dag", aldus Kelderman.

Meer uit Sport

Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.

1 uur geleden
Beune tegen Weidemann op 3000 meter, Groenewoud treft Wiklund

MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.

1 uur geleden
Wielrenster Wiebes sprint naar tweede ritzege in UAE Tour

DUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.

1 uur geleden
Skiester Vonn voltooit trainingsrun ondanks kruisbandblessure

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.

1 uur geleden
Schulting klaar voor haar olympische debuut op de langebaan

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.

3 uur geleden
Wielrenner Vingegaard stelt seizoensstart uit na val en ziekte

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.

3 uur geleden
Nederland zonder gearresteerde Schoop naar World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.

13 uur geleden