Kelderman hoeft alleen zijn ploeggenoten te volgen
PIANCAVALLO (ANP) - De kans wordt steeds groter dat een tweede Nederlandse wielrenner na Tom Dumoulin in 2017 de Giro d'Italia gaat winnen. Zondag finishte Wilco Kelderman als tweede achter de Brit Tao Geoghegan Hart in de vijftiende etappe, een zware bergrit. Hij verkleinde zijn achterstand op rozetruidrager João Almeida tot 15 seconden. "Ik hoefde vandaag alleen maar mijn ploeggenoten te volgen, ongelooflijk hoe goed zij reden", verklaarde Kelderman een deel van zijn succes.
Zijn ploeggenoot Jai Hindley, derde in de rit en nu ook derde in het klassement, was na afloop duidelijk . "Voor mij is Wilco de favoriet om de Giro te winnen. We willen de roze trui zo snel mogelijk veroveren en hem dan verdedigen", sprak de Australiër die een kleine drie minuten op de Portugees Almeida (Deceuninck - Quick-Step) moet toegeven.
Kelderman bereikte de voet van de slotklim zelfs nog met vier ploeggenoten om zich heen. "Iedereen reed supersterk, het is ongelooflijk hoe onze ploeg hier presteert. We missen nu alleen nog de roze trui, maar verder was het een geweldige dag", aldus Kelderman.
Meer uit Sport
OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
7 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geleden