Kelderman hoeft alleen zijn ploeggenoten te volgen
PIANCAVALLO (ANP) - De kans wordt steeds groter dat een tweede Nederlandse wielrenner na Tom Dumoulin in 2017 de Giro d'Italia gaat winnen. Zondag finishte Wilco Kelderman als tweede achter de Brit Tao Geoghegan Hart in de vijftiende etappe, een zware bergrit. Hij verkleinde zijn achterstand op rozetruidrager João Almeida tot 15 seconden. "Ik hoefde vandaag alleen maar mijn ploeggenoten te volgen, ongelooflijk hoe goed zij reden", verklaarde Kelderman een deel van zijn succes.
Zijn ploeggenoot Jai Hindley, derde in de rit en nu ook derde in het klassement, was na afloop duidelijk . "Voor mij is Wilco de favoriet om de Giro te winnen. We willen de roze trui zo snel mogelijk veroveren en hem dan verdedigen", sprak de Australiër die een kleine drie minuten op de Portugees Almeida (Deceuninck - Quick-Step) moet toegeven.
Kelderman bereikte de voet van de slotklim zelfs nog met vier ploeggenoten om zich heen. "Iedereen reed supersterk, het is ongelooflijk hoe onze ploeg hier presteert. We missen nu alleen nog de roze trui, maar verder was het een geweldige dag", aldus Kelderman.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
3 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
4 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
8 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
22 uur geleden