Keetie van Oosten-Hage (fiets)toertocht op 11 juni
SCHERPENISSE - Zaterdag 11 juni organiseert de Stichting Fietsen op Tholen de Keetie van Oosten-Hage Classic. De start is vanaf De Zeester, Gorishoeksedijk 35 te Scherpenisse. Er zijn maar liefst 4 afstanden die gereden kunnen worden. De langste tocht is 160km. Daarnaast is er de keuze uit 57, 85 en 120 kilometer.
De twee korte afstanden zijn niet alleen op een sportfiets, maar ook goed op een e-bike te doen. De twee lange afstanden gaan naast Tholen en Sint Philipsland ook over Schouwen-Duiveland en zijn volledig op gps.
De korte afstanden gaan over de reeds bestaande vaste wielerroute en zijn derhalve ook uitgepijld. De deelnamekosten bedragen €12,-.
Voor vertrek staat voor iedereen koffie met een bolus klaar, en bij terugkomst ontvang je een consumptie. Onderweg is er bij De Geluk Groep in Sint Philipsland voor de korte afstanden één tussenstop en voor de lange afstanden twee tussenstops waarbij kwijtgeraakte calorieën weer aangevuld kunnen worden.
Inschrijven
Je kan starten tussen 10.00 en 11.30 uur. Voorinschrijven kan tot en met 10 juni via inschrijven.nl: https://inschrijven.nl/form/2022061151059-nl.
Daginschrijving is ook mogelijk, de deelnamekosten bedragen dan € 15,-.
De digitale files worden in de week voorafgaand met de ingeschreven deelnemers gedeeld.
Samen met Keetie 85km fietsen
Vindt je het leuk om samen met Keetie in een groep te rijden? Dat kan. Keetie vertrekt om 10.30 uur voor de afstand van 85 kilometer.
Keetie van Oosten-Hage is geboren en getogen in Sint Maartensdijk en behoorde in de jaren ‘60 en ‘70 zowel op de weg als op de baan tot de wereldtop en werd in 1968 en in 1976 wereldkampioen op de weg. Won daarnaast ook drie keer zilver en drie keer brons op het WK op de weg. Op de baan werd Van Oosten-Hage vier keer wereldkampioen achtervolging. Ze werd twintig keer Nederlands kampioen. Op 16 september 1978 reed zij in München een werelduurrecord en verbeterde zij ook de wereldrecords op de 5, 10 en 20 kilometer.
Meer uit Tholen
THOLEN - Ondernemers uit de gemeente Tholen zijn dinsdag 17 november welkom op de Thoolse Ondernemersavond 2026 in het gemeentehuis in Tholen. Het thema is toekomstbestendige economie en strategische bedrijfsvoering. De toegang is gratis.
4 uur geledenTHOLEN - Wat in de jaren tachtig begon als een zakelijke bedrijvenbeurs, groeide uit tot het grootste gratis netwerkevenement van Zeeland. Tijdens Contacta, op 3, 4 en 5 november in de Zeelandhallen in Goes, komen ook dit jaar weer duizenden ondernemers, bestuurders, studenten en organisaties samen. ''Niet alleen om rondjes te lopen,'' benadrukt organisator Perry Kentin, ''maar om kennis uit te wisselen, contacten te leggen en zaken te doen.'' Met het thema 'Think Global, Act Local' wil de organisatie dit jaar onderstrepen hoe belangrijk regionale samenwerking is.
7 uur geledenTHOLEN - Het Thools Mannen Ensemble verzorgt zaterdag 24 oktober het laatste zomerconcert van 2026 in de RK kerk in Tholen. Het concert begint om 14.30 uur en bevat een mix van klassieke en christelijke nummers.
23 uur geledenTHOLEN - Een crowdfundingsactie moet kapperszaak The Saloon in Tholen helpen na de tweede vernieling in korte tijd. Een steunbetuiger zamelt geld in voor eigenaar Karzan Karim.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wat begon met een haas in het dorpswapen van Sint-Maartensdijk, groeide uit tot een reeks vrolijke verhalen en avonturen. Dolores Bijl uit Sint-Maartensdijk brengt haar tweede kinderboek uit. Het nieuwe boek, Het raadsel van de waterpomp, speelt zich af in het Smerdiek van 1791.
1 dag geledenZEELAND - Er is een storm onderweg naar Nederland. De storm heeft de naam Austen gekregen. Zowel zware windstoten als overvloedige regenval kunnen overlast veroorzaken.
1 dag geledenTHOLEN - Ambachtsbakker van Oost uit Tholen maakt de lekkerste speculaas met amandelen van Zeeland. Een vakjury en een consumentenpanel kozen de speculaas met amandelen als winnaar tijdens de landelijke Beko Speculaaskeuring, waar 300 producten van ambachtelijke bakkers meededen.
2 dagen geleden