Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kees van de Velde zit al van jongs af aan bij de brandweer: ‘Alles aan het vak is mooi’

Kees van de Velde zit al van jongs af aan bij de brandweer: ‘Alles aan het vak is mooi’

THOLEN - Kees van de Velde zit al van jongs af aan bij de brandweer. Inmiddels werkt hij er al veertien jaar. Kees is manschap, chauffeur/pompbediende, bevelvoerder en onderdeel van de verkenningseenheid gevaarlijke stoffen. Maar je komt hem niet alleen tegen als er iets mis is gegaan, hij is ook ambassadeur van ‘Brandveilig leven’.

“Dat houdt in dat ik bij mensen thuis woningchecks uitvoer. Dat gaat van de meterkast tot aan zolder. Daarnaast geven wij advies over het plaatsen van rookmelders. Wij geven vanuit de brandweer altijd een gratis rookmelder”, vertelt Kees. Eigenlijk vindt hij alles wel mooi aan het vak: “De actie, midden in de nacht kan de pieper gaan. Een paar minuten later sta je dan bij een brand of reanimatie. Het is heel erg divers. De klus klaren met de groep, dat is gewoon hartstikke leuk.”

Ondanks dat zijn er flinke tekorten bij de brandweer. Ook Kees merkt dit: “Soms kan je niet uitrukken. Dat hebben wij onlangs ervaren. Wij werden op een zaterdag opgeroepen voor een gaslek. Toen konden wij niet uitrukken.” Kees legt uit wat er vervolgens gebeurt: “Wij hebben een mooi systeem, die maakt na 30 seconden inzichtelijk of een brandweerploeg compleet is. Als de ploeg niet compleet is, komt de volgende post. In dit geval kan dat Nieuw-Vossemeer zijn.” Er zal dus wel hulpverlening zijn, maar deze zal wel trager zijn dan anders mogelijk was: “In dit geval is het goed afgelopen. Maar het kan zomaar verkeerd lopen, en dan kan een goede bezetting het verschil maken.”

Meer uit Tholen

Met zes voertuigen bestreed Tholen de gladheid: ‘Ruim 120.000 kilo zout gestrooid’

THOLEN - Tholen veranderde afgelopen week in een wit winterwonderland. Overal in stad en dorpen was ruimte voor sneeuwpret, maar de gladheid en hevige sneeuwval hadden ook gevolgen voor verkeer, bijeenkomsten en het openbaar vervoer. Vooral woensdag vroeg het winterse weer om extra oplettendheid.

8 uur geleden
Een gratis boom in je voortuin: Tholen geeft 250 stuks weg aan inwoners

THOLEN - Stel je voor: een boom in je voortuin die schaduw, frisse lucht en een mooiere straat brengt én dat ook nog helemaal gratis. De gemeente Tholen start vandaag met de actie 'Gratis boom in de voortuin'. Inwoners die binnen de bebouwde kom wonen en een voortuin hebben, kunnen zich tot 26 januari aanmelden voor één of twee gratis bomen. In totaal zijn er 250 bomen beschikbaar.

11 uur geleden
Anna Zorgt ontvangt herinneringsbordje na nominatie Appeltje van Oranje

SINT-ANNALAND - Zorgcoöperatie Anna Zorgt heeft afgelopen donderdag tijdens de nieuwjaarsreceptie een herinneringsbordje ontvangen van de gemeente Tholen. Dit gebeurde ter ere van de nominatie voor het Appeltje van Oranje in 2025. Daarnaast werd de verlenging van het contract voor het Dorpsloket ondertekend.

14 uur geleden
Djezen en Leyla onthullen nieuwe naam voor Poortvlietse school: NOVA

POORTVLIET - Op de eerste schooldag van 2026 is op obs De Eevliet in Poortvliet een bijzonder moment gevierd. Niet alleen de start van een nieuw schooljaar, maar ook het begin van een nieuw hoofdstuk voor de school.

16 uur geleden
Forum voor Democratie doet op Tholen mee aan verkiezingen voor gemeenteraad

THOLEN - Forum voor Democratie staat in maart voor het eerst op het stembiljet bij de gemeenteraadsverkiezingen op Tholen. De partij maakt binnenkort bekend wie er op de kandidatenlijst komen te staan.

2 dagen geleden
Heel het weekend nog code geel in West-Brabant vanwege verraderlijke gladheid

WEST-BRABANT- Het KNMI geeft nog heel het weekend code geel af voor West-Brabant. Er wordt gewaarschuwd voor plaatselijke gladheid door sneeuw(resten) en bevriezing van natte wegen. Dit is verraderlijk omdat deze gladheid moeilijk te zien is. Vanaf woensdagavond is code geel al van kracht in West-Brabant. Voor die tijd zorgde het winterse weer voor meer overlast en was er sprake van code oranje.

2 dagen geleden
Voucher van 10.000 euro beschikbaar voor vergroening Zeeuws schoolplein

THOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.

2 dagen geleden