Kees van de Velde zit al van jongs af aan bij de brandweer: ‘Alles aan het vak is mooi’
THOLEN - Kees van de Velde zit al van jongs af aan bij de brandweer. Inmiddels werkt hij er al veertien jaar. Kees is manschap, chauffeur/pompbediende, bevelvoerder en onderdeel van de verkenningseenheid gevaarlijke stoffen. Maar je komt hem niet alleen tegen als er iets mis is gegaan, hij is ook ambassadeur van ‘Brandveilig leven’.
“Dat houdt in dat ik bij mensen thuis woningchecks uitvoer. Dat gaat van de meterkast tot aan zolder. Daarnaast geven wij advies over het plaatsen van rookmelders. Wij geven vanuit de brandweer altijd een gratis rookmelder”, vertelt Kees. Eigenlijk vindt hij alles wel mooi aan het vak: “De actie, midden in de nacht kan de pieper gaan. Een paar minuten later sta je dan bij een brand of reanimatie. Het is heel erg divers. De klus klaren met de groep, dat is gewoon hartstikke leuk.”
Ondanks dat zijn er flinke tekorten bij de brandweer. Ook Kees merkt dit: “Soms kan je niet uitrukken. Dat hebben wij onlangs ervaren. Wij werden op een zaterdag opgeroepen voor een gaslek. Toen konden wij niet uitrukken.” Kees legt uit wat er vervolgens gebeurt: “Wij hebben een mooi systeem, die maakt na 30 seconden inzichtelijk of een brandweerploeg compleet is. Als de ploeg niet compleet is, komt de volgende post. In dit geval kan dat Nieuw-Vossemeer zijn.” Er zal dus wel hulpverlening zijn, maar deze zal wel trager zijn dan anders mogelijk was: “In dit geval is het goed afgelopen. Maar het kan zomaar verkeerd lopen, en dan kan een goede bezetting het verschil maken.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen sluit in februari 2026 de crisisnoodopvang aan de Molenvlietsedijk, omdat het COA voor alle bewoners nieuwe opvangplekken heeft gevonden. De opvang is sinds december 2022 in gebruik als tijdelijke noodopvanglocatie. De gemeente wilde hiermee voorkomen dat mensen in Ter Apel buiten moesten slapen.
1 uur geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 5: september en oktober.
4 uur geledenSINT-ANNALAND - Het is nog geen oud en nieuw en toch is de plaatselijke jeugd al volop bezig met knalvuurwerk. Deze knallen vallen echter in het niet bij het geluid wat de 'Carbidboys Stalland' produceren met hun melkbussen. Routinematig staan ze in drie groepjes van vier op rij, de carbidbussen die deze middag knallen voor de drie goede doelen waar stichting Vrienden van Siem dit jaar geld voor inzamelt; Warm Nest en Pluszorg van AZ Zeno en Roparun team Vrienden van Siem. Vooraf hadden ze niet kunnen dromen dat het recordbedrag van 2024 geëvenaard zou worden, toch bleek niets minder waar. Er is maar liefst €10.850,- opgehaald.
23 uur geledenTHOLEN - Het KNMI heeft maandag code geel afgekondigd. Dit vanwege gladheid. "De gladheid kan plaatselijk en verraderlijk zijn", aldus het KNMI.
1 dag geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 4: juli en augustus.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Wie in Sint-Annaland woont, weet het: het dorp wordt bewaakt door een houten reus. De Standerdmolen, de oudste molen van Zeeland, staat al ruim drie eeuwen met zijn poten in de Zeeuwse klei. Voor vrijwillig molenaar Julian de Jonge (53) ligt hij letterlijk om de hoek. "En toch blijft hij me elke keer pakken."
1 dag geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 3: mei en juni.
2 dagen geleden