Kees Tump: ‘Op deze manier leer je van alles over de natuur’
Kees Tump komt, net als Adrie en Harriet, uit Tholen en ook hij is al een flink aantal jaren als vrijwilliger werkzaam bij Staatsbosbeheer. De natuurwerkdag is de start van het seizoen voor de vrijwilligers.
Kees heeft, samen met de andere vrijwilligers van de groep, al op veel verschillende plekken op het eiland Tholen gewerkt en weet inmiddels aardig wat natuurgebieden te vinden. Het is een hecht clubje mensen die al lang samen werken en waar ook zijn zoon regelmatig te vinden is.
Ze zijn zaterdagmorgen om negen uur gestart en werken tot twaalf uur. Naast het werk is er natuurlijk ook tijd voor een praatje. Iedereen brengt zijn eigen koffie of thee mee en onder het genot van een lekkere appelflap wordt er uitgerust.
“Ik houd van de natuur en geniet ervan om lekker buiten bezig te zijn. Bovendien leer je op deze manier ook van alles over de natuur”, vertelt Kees. Het knotten van de wilgen is belangrijk. Als dat niet regelmatig wordt gedaan worden de knotten te groot en gaan scheuren. Vervolgens breken de takken af en uiteindelijk sterft de boom. Door ze om de paar jaar te knotten blijven de bomen gezond en kunnen de vogels er hun nest in maken en vinden allerlei insecten er hun voedsel. Naast het knotten van wilgen onderhouden ze ook andere bomen en struiken en verrichten allerlei hand- en spandiensten.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.
3 uur geledenPOORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.
10 uur geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.
10 uur geledenSINT-ANNALAND - Burgemeester Marleen Sijbers heeft besloten een woning met bijbehorend erf aan de Van den Bosstraat in Sint-Annaland voor drie maanden te sluiten. Begin april trof de politie in de woning een professionele hennepkwekerij aan met honderden hennepplanten. De sluiting gaat in op 28 mei.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12:00 uur een NL-Alert testbericht. Zo test de overheid het alarmsysteem om zeker te weten dat NL-Alert werkt in geval van nood. Ook kan je controleren of je een NL-Alert ontvangt bij een noodsituatie. Met de NL- Alert App ontvangen Brabanders aan de grens ook NL-Alerts als zij verbonden zijn met een Belgische zendmast.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Het jaar 2026 staat bij V.V. Vosmeer in het teken van feest; de Vosmeerse voetbalvereniging staat dit jaar uitgebreid stil bij haar 80-jarig bestaan. "Met meer dan 150 leden en nog steeds een toenemend ledenaantal in de afgelopen anderhalf jaar staan we er beter voor dan een aantal jaren geleden. Sportief gezien hebben we er sinds de oprichting in 1946 weleens beter voor gestaan, maar ook hier is een stijgende lijn in te zien. Dit jaar is ons damesteam kampioen geworden en dus gepromoveerd", zo vertelt voorzitter Aike Hommel. Op 3 juli beleeft het jubileumjaar zijn hoogtepunt met een wedstrijd tegen FC de Rebellen, clinics voor de jeugd en een afsluitende feestavond op sportpark De Vossenberg. Al meer dan 50 jaar de vertrouwde thuisbasis van de club.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse wordt aangewezen als rijksmonument. Het Thoolse college vindt de cultuurhistorische waarde van het gebouw dusdanig belangrijk dat het bij de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap een positief advies heeft uitgebracht voor deze beschermde status.
2 dagen geleden