Kees Tump: ‘Op deze manier leer je van alles over de natuur’
Kees Tump komt, net als Adrie en Harriet, uit Tholen en ook hij is al een flink aantal jaren als vrijwilliger werkzaam bij Staatsbosbeheer. De natuurwerkdag is de start van het seizoen voor de vrijwilligers.
Kees heeft, samen met de andere vrijwilligers van de groep, al op veel verschillende plekken op het eiland Tholen gewerkt en weet inmiddels aardig wat natuurgebieden te vinden. Het is een hecht clubje mensen die al lang samen werken en waar ook zijn zoon regelmatig te vinden is.
Ze zijn zaterdagmorgen om negen uur gestart en werken tot twaalf uur. Naast het werk is er natuurlijk ook tijd voor een praatje. Iedereen brengt zijn eigen koffie of thee mee en onder het genot van een lekkere appelflap wordt er uitgerust.
“Ik houd van de natuur en geniet ervan om lekker buiten bezig te zijn. Bovendien leer je op deze manier ook van alles over de natuur”, vertelt Kees. Het knotten van de wilgen is belangrijk. Als dat niet regelmatig wordt gedaan worden de knotten te groot en gaan scheuren. Vervolgens breken de takken af en uiteindelijk sterft de boom. Door ze om de paar jaar te knotten blijven de bomen gezond en kunnen de vogels er hun nest in maken en vinden allerlei insecten er hun voedsel. Naast het knotten van wilgen onderhouden ze ook andere bomen en struiken en verrichten allerlei hand- en spandiensten.
Meer uit Tholen
NOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.
7 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.
10 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.
13 uur geledenTHOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route.
1 dag geledenTHOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.
1 dag geledenTHOLEN - Op vrijdag 5 juni krijgen ruim 680 leerlingen uit de gemeente Tholen een bijzondere les buiten het klaslokaal. Tijdens de Haven- en Vestingdagen duiken zij in de geschiedenis van Tholen-stad. De educatieve dag laat kinderen uit groep 7 en 8 de middeleeuwen op een interactieve manier beleven.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.
3 dagen geleden