
Kees Bierens begint straks aan zijn vijfde periode in Provinciale Staten
MELISKERKE - Als er niet iets heel geks gebeurt, begint VVD’er Kees Bierens straks aan zijn vijfde periode als lid van Provinciale Staten. “Het is geen doel op zich om dit zo lang mogelijk te doen, maar ik ben het nog niet beu.”
Kees Bierens voert woensdag opnieuw de lijst van de VVD voor de Provinciale Staten aan.
Amerika
Het was niet iets wat hij per se wilde, maar aangezien Tobias van Gent naar de Tweede Kamer ging, twee andere fractiegenoten wethouder werden en een fractielid met haar gezin naar Amerika was geëmigreerd zou alleen Nicole Heerkens overblijven van de huidige fractie. “De spoeling werd erg dun en je moet wel ervaring in de fractie houden voor continuïteit. Ik heb er weer hartstikke veel zin in.”
Sloeweg
De afgelopen vier jaar waren niet makkelijk. “Ik heb wel eens gezegd dat deze periode zwaarder was dan de drie perioden daarvoor bij elkaar.” Bierens doelt vooral op het roerige begin van deze coalitieperiode met het miljoenentekort op de verdubbeling van de Sloeweg en de zorgelijke financiële situatie in het algemeen, ook vanwege de sanering van het Thermphos-terrein. “Maar het tij is gekeerd”, zegt Bierens. “Dat hebben we voor elkaar gekregen door veelal gezamenlijk op te trekken, ook richting Den Haag. We hebben met zijn allen de schouders eronder gezet. Daardoor zijn de financiën weer op orde en kunnen we zelfs investeren.”
Woningbouw
Als het aan Bierens ligt wordt er ook de komende tijd veel geld gestoken in het wegennet. “Er zijn nog wel een paar trajecten die kunnen worden verbeterd. Denk aan Terneuzen-Terhole, de Zanddijk in Yerseke en de Deltaweg bij Goes. Daar staat het nogal eens vast en je hebt een goede doorstroming nodig, ook voor het openbaar vervoer.”
Bierens wil er ook voor zorgen dat de woningbouw door blijft gaan. “We moeten voor alle doelgroepen voldoende woningen op maat hebben, zowel in de stad als op het platteland.” Verder vindt Bierens dat er ook goede huisvesting moet komen voor tijdelijke arbeidskrachten. “Dat is een belangrijke opgave, al ligt deze meer op het bord van de gemeenten.”
Vacatures
De grootste opgave is echter om alle vacatures in Zeeland in te vullen. Dat hoeft niet per se met gelikte campagnes. “Daar hebben we niet alleen maar goed ervaringen mee”, lacht hij. “Duidelijk is echter dat het beeld van Zeeland niet strookt met de realiteit. Dat moeten we zien te veranderen. Als Zeeland hebben we ontzettend veel te bieden, qua banen, maar bijvoorbeeld ook op cultureel gebied. Dat moeten we op allerlei manieren voor het voetlicht brengen.”
Zetels
Bierens zet met de VVD in op zeven zetels, waar hij er nu zes heeft. “Ik hoop in ieder geval dat we één van de grootste blijven. Er doen dit keer wel nog meer partijen mee dan voorgaande keren: veertien. De kans op versnippering is aanwezig. Dat maakt het er niet makkelijker op."
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Gemeente Middelburg, University College Roosevelt (UCR) en Stichting Sterrenwacht Philippus Lansbergen (sterrenwacht) hebben goede gesprekken gevoerd over hun huisvesting. 'UCR wilde de sterrenwacht tegemoetkomen. Uitgangspunt is dat de sterrenwacht op de Helm blijft zitten. En dat het UCR-gebouw wordt verbouwd zodat ze straks betere voorzieningen voor hun studenten hebben', schrijft de gemeente Middelburg in een persbericht. Deze plannen worden de komende maanden verder uitgewerkt.
20 minuten geledenMIDDELBURG - Anneke Bouman, vrijwillig meedenker (ook wel OCO genoemd) bij Vizita, zet zich al van kinds af aan vrijwillig in. "Ik kom uit een christelijk nest en als kind hielpen we gewoon mee als mijn ouders dingen voor de kerk en voor anderen deden", vertelt Anneke."Na mijn jeugd ben ik doorgegaan met allerlei soorten vrijwilligerswerk naast mijn baan." Maar wel altijd iets met mensen, want sociale contacten geven Anneke veel energie.Meedenker"Toen ik vijf jaar geleden naar Middelburg verhuisde, heb ik me bij Vizita aangemeld als meedenker. Ik ben een vraagbaak voor inwoners op het gebied van wet- en regelgeving en daarnaast ondersteun ik ze om hun eigen weg te vinden. In plaats van oplossingen te bieden, wil ik ze liever leren om zichzelf te helpen." Zo heeft ze een cliënt kunnen stimuleren om voor het eerst in haar eentje de bus te nemen."De mensen bij wie ik kom, hebben weinig contacten en zijn heel enthousiast om me te zien. Dat is ontzettend leuk, maar ik vind het wel érg dat wij nodig zijn. Soms moeten mensen ontzettend lang wachten voordat ze hulp krijgen of ze krijgen helemaal geen hulp." Goed naar mensen luisteren, is wat Anneke als meedenker biedt en daar is veel behoefte aan.KorenNaast dit vrijwilligerswerk zingt Anneke in twee koren en zit ze in de organisatie van Middelburg VÓLkoren. Ook is ze actief bij Seniorencontact Middelburg-Veere. Hier organiseert ze samen met een medevrijwilliger elk kwartaal voor ouderen een uitstapje naar een regionaal museum, verzorgt ze de 'lief en leed' voor het koor en houdt ze keukentafelgesprekken met senioren. "Ik moet wat te doen hebben", zegt ze vrolijk.Meer informatieMeer informatie over vrijwilligerswerk in Middelburg is te vinden op www.vizita.nl/vrijwilligerswerk.
3 uur geledenSEROOSKERKE - Snel doorpakken voor een nieuwe school of een paar stappen terugzetten en meer tijd uittrekken voor een totaalplan. Bij dit dilemma koos Serooskerke voor een masterplan, met sloop, nieuwbouw en verhuizingen op meerdere plekken. Dat resulteert in een nieuwe basisschool, dorpshuis en woningen, verhuizing van de tennisclub naar de rand van het dorp, waar ze padelbanen kan aanleggen en herstel van het historische park Welgelegen - een Rijksmonument. "Als sluitstuk van dit project openen we de nieuwe basisschool op de locatie van het dorpshuis", vertelt wethouder John de Jonge van de gemeente Veere. "De planning is dat het begin 2028 zover is, zodat de kinderen hopelijk die kerstvakantie kunnen verhuizen."
5 uur geledenDOMBURG - Vakantiepark Hof Domburg is door de grote brand in zwembad De Parel tot en met zondag gesloten voor vakantiegangers. Dat schrijft Landal donderdag op haar website.
15 uur geledenNeeltje Jans vormt van 9 tot en met 11 juli het decor voor Sharkatag. Tijdens dit driedaagse evenement gaan honderden sportvissers op haaien vissen voor onderzoek. Dit initiatief van Sportvisserij Nederland levert veel nieuwe en waardevolle kennis op over deze kraakbeenvissen. Zo blijkt de Zeeuwse Voordelta een enorm belangrijk leefgebied en zelfs een kraamkamer voor internationale populaties van kwetsbare haaien- en roggensoorten.
20 uur geledenOp vrijdag 11 juli start de jaarlijkse Landelijke Tuinvlindertelling. Iedereen met een tuin of een balkon kan van 11 tot en met 13 juli meedoen. Eén kwartier tellen is al voldoende, maar je mag zeker ook vaker tellen! Vorig jaar werd de atalanta het meest gezien, maar ook dagpauwoog en klein koolwitje zijn dit jaar kanshebber. Misschien is er nog een dark horse die de top binnenkomt.
22 uur geledenDOMBURG - De brandweer heeft het sein 'brand meester' gegeven voor de grote brand in zwembad De Parel in Domburg. Wel zal het nablussen nog uren duren. Omwonenden die uit voorzorg hun wonngen moesten verlaten, kunnen weer terug naar huis. Dat meldt de Veiligheidregio Zeeland (VRZ) donderdagmiddag.
23 uur geleden