Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kazachse McDonald's kiest vanwege vleesgebrek voor andere naam

Kazachse McDonald's kiest vanwege vleesgebrek voor andere naam

ASTANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - McDonald's trekt zich na zes jaar terug uit Kazachstan. De lokale franchisenemer van de Amerikaanse fastfoodketen heeft "vanwege leveringsproblemen" besloten om zijn licentiecontract op te zeggen en verder te gaan onder een andere naam. De Kazachse McDonald's zat naar verluidt al een paar maanden zonder vlees om hamburgers te bakken en de meer dan twintig restaurants hielden al sinds november hun deuren gesloten.

Hoewel Kazachse bedrijven niet onder de internationale sancties tegen Moskou vallen, verbood McDonald's volgens bronnen van persbureau Bloomberg eerder zijn lokale franchisenemer om vlees van Russische leveranciers te kopen. Dit in verband met de oorlog in Oekraïne. De ondernemer zou er vervolgens niet in zijn geslaagd om bij een niet-Russische leverancier aan vlees te komen zonder opeens met veel hogere kosten te maken te krijgen. Onder welke naam de vestigingen nu verder gaan, is nog niet bekend. Ook is nog niet duidelijk wanneer de restaurants dan weer gasten kunnen verwelkomen.

McDonald's keerde de Russische markt vorig jaar al de rug toe. De restaurants daar gingen verder onder de naam Vkusno & Tochka, in het Nederlands 'Lekker en dat is het'. Door het vertrek van McDonald's moesten Russen het wel een tijdlang zonder de Big Mac doen. Maar de nieuwe uitbater van de Russische filialen is inmiddels met een vervanger gekomen van de iconische dubbele hamburger. Die heet de 'Big Hit'. Ook de Happy Meal maakte een doorstart. Het kindermenu werd omgedoopt tot 'Kids' Combo'.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

1 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

1 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

1 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

2 uur geleden
Vakbond FNV gaat staken in zuivelindustrie na verlopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.

3 uur geleden
Zoon Mango-oprichter stapt opzij voor onderzoek dood vader

MARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.

3 uur geleden
Werkgevers kampen met planningsproblemen door personeelstekort

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.

5 uur geleden