Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karlsson leidt AZ met twee doelpunten en een assist langs Sparta

Karlsson leidt AZ met twee doelpunten en een assist langs Sparta

ALKMAAR (ANP) - AZ komt na een zwakke competitiestart steeds meer in de buurt van de plaatsen bovenin de Eredivisie. De Alkmaarders versloegen zondag Sparta Rotterdam met 3-1. Drie dagen eerder was AZ in een inhaalduel Fortuna Sittard al de baas (2-1).

Jesper Karlsson was opnieuw van grote waarde voor AZ. De Zweedse buitenspeler, tegen Fortuna één keer trefzeker, scoorde tweemaal tegen Sparta en gaf de assist bij de derde treffer. Er werd, wegens buitenspel, ook nog een doelpunt van hem afgekeurd.

Sparta kwam eerst nog wel op voorsprong in Alkmaar. Tijjani Reijnders, die de zieke Jordy Clasie op het middenveld verving, liet zich in de 19e minuut simpel van de bal zetten door Adil Auassar. Auassar kreeg de bal daarna via Lennart Thy terug en hij passeerde doelman Peter Vindahl Jensen met de binnenkant van zijn linkervoet: 0-1.

Strafschop

Lang kon Sparta niet van die voorsprong genieten. Na hands van Tom Beugelsdijk benutte Karlsson in de 27e minuut een strafschop. Vier minuten later was het weer raak. Na een afgeslagen hoekschop schoot Karlsson de bal vanaf de rand van het zestienmetergebied in één keer achter doelman Benjamin van Leer: 2-1.

De beslissing viel na een klein uur spelen. Beugelsdijk dacht dat hij de bal terug kon koppen op Van Leer. Karlsson onderschepte de bal en bood Vangelis Pavlidis een niet te missen kans.

AZ staat achtste en heeft nog maar 3 punten minder dan nummer 4 FC Utrecht. Sparta, dat nu drie keer op rij heeft verloren, heeft alleen Fortuna Sittard en PEC Zwolle nog kort onder zich staan.

Meer uit Voetbal

Doelman Ochoa gaat op voor zesde WK voetbal met Mexico

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.

22 minuten geleden
Ontslagen Slot neemt in open brief afscheid van Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.

3 uur geleden
Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

13 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

13 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

14 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

16 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

16 uur geleden