Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karlsson leidt AZ met twee doelpunten en een assist langs Sparta

Karlsson leidt AZ met twee doelpunten en een assist langs Sparta

ALKMAAR (ANP) - AZ komt na een zwakke competitiestart steeds meer in de buurt van de plaatsen bovenin de Eredivisie. De Alkmaarders versloegen zondag Sparta Rotterdam met 3-1. Drie dagen eerder was AZ in een inhaalduel Fortuna Sittard al de baas (2-1).

Jesper Karlsson was opnieuw van grote waarde voor AZ. De Zweedse buitenspeler, tegen Fortuna één keer trefzeker, scoorde tweemaal tegen Sparta en gaf de assist bij de derde treffer. Er werd, wegens buitenspel, ook nog een doelpunt van hem afgekeurd.

Sparta kwam eerst nog wel op voorsprong in Alkmaar. Tijjani Reijnders, die de zieke Jordy Clasie op het middenveld verving, liet zich in de 19e minuut simpel van de bal zetten door Adil Auassar. Auassar kreeg de bal daarna via Lennart Thy terug en hij passeerde doelman Peter Vindahl Jensen met de binnenkant van zijn linkervoet: 0-1.

Strafschop

Lang kon Sparta niet van die voorsprong genieten. Na hands van Tom Beugelsdijk benutte Karlsson in de 27e minuut een strafschop. Vier minuten later was het weer raak. Na een afgeslagen hoekschop schoot Karlsson de bal vanaf de rand van het zestienmetergebied in één keer achter doelman Benjamin van Leer: 2-1.

De beslissing viel na een klein uur spelen. Beugelsdijk dacht dat hij de bal terug kon koppen op Van Leer. Karlsson onderschepte de bal en bood Vangelis Pavlidis een niet te missen kans.

AZ staat achtste en heeft nog maar 3 punten minder dan nummer 4 FC Utrecht. Sparta, dat nu drie keer op rij heeft verloren, heeft alleen Fortuna Sittard en PEC Zwolle nog kort onder zich staan.

Meer uit Voetbal

Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

42 minuten geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

1 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

1 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

1 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

1 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

1 uur geleden
Bayern herpakt zich in Champions League met zege op Sporting

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.

3 uur geleden