Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karlsson leidt AZ met twee doelpunten en een assist langs Sparta

Karlsson leidt AZ met twee doelpunten en een assist langs Sparta

ALKMAAR (ANP) - AZ komt na een zwakke competitiestart steeds meer in de buurt van de plaatsen bovenin de Eredivisie. De Alkmaarders versloegen zondag Sparta Rotterdam met 3-1. Drie dagen eerder was AZ in een inhaalduel Fortuna Sittard al de baas (2-1).

Jesper Karlsson was opnieuw van grote waarde voor AZ. De Zweedse buitenspeler, tegen Fortuna één keer trefzeker, scoorde tweemaal tegen Sparta en gaf de assist bij de derde treffer. Er werd, wegens buitenspel, ook nog een doelpunt van hem afgekeurd.

Sparta kwam eerst nog wel op voorsprong in Alkmaar. Tijjani Reijnders, die de zieke Jordy Clasie op het middenveld verving, liet zich in de 19e minuut simpel van de bal zetten door Adil Auassar. Auassar kreeg de bal daarna via Lennart Thy terug en hij passeerde doelman Peter Vindahl Jensen met de binnenkant van zijn linkervoet: 0-1.

Strafschop

Lang kon Sparta niet van die voorsprong genieten. Na hands van Tom Beugelsdijk benutte Karlsson in de 27e minuut een strafschop. Vier minuten later was het weer raak. Na een afgeslagen hoekschop schoot Karlsson de bal vanaf de rand van het zestienmetergebied in één keer achter doelman Benjamin van Leer: 2-1.

De beslissing viel na een klein uur spelen. Beugelsdijk dacht dat hij de bal terug kon koppen op Van Leer. Karlsson onderschepte de bal en bood Vangelis Pavlidis een niet te missen kans.

AZ staat achtste en heeft nog maar 3 punten minder dan nummer 4 FC Utrecht. Sparta, dat nu drie keer op rij heeft verloren, heeft alleen Fortuna Sittard en PEC Zwolle nog kort onder zich staan.

Meer uit Voetbal

Feyenoord traint met Nieuwkoop en Watanabe voor honderden fans

ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.

2 uur geleden
Liverpool begint zonder Salah in basis aan thuisduel met Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.

2 uur geleden
Vijf miljoen fans willen ondanks hoge ticketprijzen naar WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).

4 uur geleden
Britse media: Salah weer terug in wedstrijdselectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.

22 uur geleden
De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

1 dag geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

1 dag geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

1 dag geleden