Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karlsson leidt AZ met twee doelpunten en een assist langs Sparta

Karlsson leidt AZ met twee doelpunten en een assist langs Sparta

ALKMAAR (ANP) - AZ komt na een zwakke competitiestart steeds meer in de buurt van de plaatsen bovenin de Eredivisie. De Alkmaarders versloegen zondag Sparta Rotterdam met 3-1. Drie dagen eerder was AZ in een inhaalduel Fortuna Sittard al de baas (2-1).

Jesper Karlsson was opnieuw van grote waarde voor AZ. De Zweedse buitenspeler, tegen Fortuna één keer trefzeker, scoorde tweemaal tegen Sparta en gaf de assist bij de derde treffer. Er werd, wegens buitenspel, ook nog een doelpunt van hem afgekeurd.

Sparta kwam eerst nog wel op voorsprong in Alkmaar. Tijjani Reijnders, die de zieke Jordy Clasie op het middenveld verving, liet zich in de 19e minuut simpel van de bal zetten door Adil Auassar. Auassar kreeg de bal daarna via Lennart Thy terug en hij passeerde doelman Peter Vindahl Jensen met de binnenkant van zijn linkervoet: 0-1.

Strafschop

Lang kon Sparta niet van die voorsprong genieten. Na hands van Tom Beugelsdijk benutte Karlsson in de 27e minuut een strafschop. Vier minuten later was het weer raak. Na een afgeslagen hoekschop schoot Karlsson de bal vanaf de rand van het zestienmetergebied in één keer achter doelman Benjamin van Leer: 2-1.

De beslissing viel na een klein uur spelen. Beugelsdijk dacht dat hij de bal terug kon koppen op Van Leer. Karlsson onderschepte de bal en bood Vangelis Pavlidis een niet te missen kans.

AZ staat achtste en heeft nog maar 3 punten minder dan nummer 4 FC Utrecht. Sparta, dat nu drie keer op rij heeft verloren, heeft alleen Fortuna Sittard en PEC Zwolle nog kort onder zich staan.

Meer uit Voetbal

Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

54 minuten geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

2 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

3 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

4 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

4 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

4 uur geleden
Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

6 uur geleden