Karlsson leidt AZ met twee doelpunten en een assist langs Sparta
ALKMAAR (ANP) - AZ komt na een zwakke competitiestart steeds meer in de buurt van de plaatsen bovenin de Eredivisie. De Alkmaarders versloegen zondag Sparta Rotterdam met 3-1. Drie dagen eerder was AZ in een inhaalduel Fortuna Sittard al de baas (2-1).
Jesper Karlsson was opnieuw van grote waarde voor AZ. De Zweedse buitenspeler, tegen Fortuna één keer trefzeker, scoorde tweemaal tegen Sparta en gaf de assist bij de derde treffer. Er werd, wegens buitenspel, ook nog een doelpunt van hem afgekeurd.
Sparta kwam eerst nog wel op voorsprong in Alkmaar. Tijjani Reijnders, die de zieke Jordy Clasie op het middenveld verving, liet zich in de 19e minuut simpel van de bal zetten door Adil Auassar. Auassar kreeg de bal daarna via Lennart Thy terug en hij passeerde doelman Peter Vindahl Jensen met de binnenkant van zijn linkervoet: 0-1.
Strafschop
Lang kon Sparta niet van die voorsprong genieten. Na hands van Tom Beugelsdijk benutte Karlsson in de 27e minuut een strafschop. Vier minuten later was het weer raak. Na een afgeslagen hoekschop schoot Karlsson de bal vanaf de rand van het zestienmetergebied in één keer achter doelman Benjamin van Leer: 2-1.
De beslissing viel na een klein uur spelen. Beugelsdijk dacht dat hij de bal terug kon koppen op Van Leer. Karlsson onderschepte de bal en bood Vangelis Pavlidis een niet te missen kans.
AZ staat achtste en heeft nog maar 3 punten minder dan nummer 4 FC Utrecht. Sparta, dat nu drie keer op rij heeft verloren, heeft alleen Fortuna Sittard en PEC Zwolle nog kort onder zich staan.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
13 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
16 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
17 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
20 uur geleden