Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karlsson is na lange revalidatie klaar voor rentree bij AZ

Karlsson is na lange revalidatie klaar voor rentree bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson kan zaterdag tegen FC Groningen zijn rentree maken bij AZ. De Zweedse aanvaller ontbrak de afgelopen maanden vanwege een hamstringblessure, opgelopen in de laatste wedstrijd van het vorige seizoen. "Ik moet afwachten wat trainer Pascal Jansen zegt, maar ik ben er klaar voor. Niet voor 90 minuten, maar ik kan spelen tegen FC Groningen", aldus Karlsson, die deze week weer voluit meetraint met de selectie.

Karlsson was afgelopen seizoen een van de smaakmakers van AZ en van de Eredivisie. De Zweedse international maakte vijftien doelpunten in de competitie en speelde ook een hoofdrol in de play-offs om Europees voetbal. Karlsson scoorde tijdens de finale twee keer in de met 6-1 gewonnen return tegen Vitesse, waardoor AZ zich plaatste voor de voorrondes van de Conference League. De 24-jarige Zweed scoorde terwijl hij eigenlijk geblesseerd was. Tijdens de eerste helft overstrekte Karlsson zijn been bij een mislukte omhaal, waarbij hij in botsing kwam met ploeggenoot Dani de Wit. Enkele dagen later bleek uit een MRI-scan dat hij daarbij een scheurtje aan de bovenkant van de hamstring had opgelopen.

"Eerlijk gezegd verwachtte ik dat al, de pijn die ik had wees daar ook op", zegt Karlsson in een interview op de AZ-website. "Ik was blij dat de hamstring niet helemaal was afgescheurd.'

Zonder Karlsson beleeft AZ een sterke start van het seizoen. Als enige club in de Eredivisie heeft AZ nog geen wedstrijd verloren. De ploeg van Jansen versloeg vlak voor de interlandperiode Ajax met 2-1 en staat met 17 punten uit zeven duels op de derde plaats, 1 punt achter PSV en Ajax. De jonge aanvaller Myron van Brederode (19) maakt als vervanger van Karlsson een goede indruk.

Meer uit Voetbal

Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

9 uur geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

9 uur geleden
Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

11 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

16 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

20 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

1 dag geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

1 dag geleden