Karlsson is na lange revalidatie klaar voor rentree bij AZ
ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson kan zaterdag tegen FC Groningen zijn rentree maken bij AZ. De Zweedse aanvaller ontbrak de afgelopen maanden vanwege een hamstringblessure, opgelopen in de laatste wedstrijd van het vorige seizoen. "Ik moet afwachten wat trainer Pascal Jansen zegt, maar ik ben er klaar voor. Niet voor 90 minuten, maar ik kan spelen tegen FC Groningen", aldus Karlsson, die deze week weer voluit meetraint met de selectie.
Karlsson was afgelopen seizoen een van de smaakmakers van AZ en van de Eredivisie. De Zweedse international maakte vijftien doelpunten in de competitie en speelde ook een hoofdrol in de play-offs om Europees voetbal. Karlsson scoorde tijdens de finale twee keer in de met 6-1 gewonnen return tegen Vitesse, waardoor AZ zich plaatste voor de voorrondes van de Conference League. De 24-jarige Zweed scoorde terwijl hij eigenlijk geblesseerd was. Tijdens de eerste helft overstrekte Karlsson zijn been bij een mislukte omhaal, waarbij hij in botsing kwam met ploeggenoot Dani de Wit. Enkele dagen later bleek uit een MRI-scan dat hij daarbij een scheurtje aan de bovenkant van de hamstring had opgelopen.
"Eerlijk gezegd verwachtte ik dat al, de pijn die ik had wees daar ook op", zegt Karlsson in een interview op de AZ-website. "Ik was blij dat de hamstring niet helemaal was afgescheurd.'
Zonder Karlsson beleeft AZ een sterke start van het seizoen. Als enige club in de Eredivisie heeft AZ nog geen wedstrijd verloren. De ploeg van Jansen versloeg vlak voor de interlandperiode Ajax met 2-1 en staat met 17 punten uit zeven duels op de derde plaats, 1 punt achter PSV en Ajax. De jonge aanvaller Myron van Brederode (19) maakt als vervanger van Karlsson een goede indruk.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
9 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
34 minuten geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
2 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
3 uur geleden