
Karlsson is na lange revalidatie klaar voor rentree bij AZ
ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson kan zaterdag tegen FC Groningen zijn rentree maken bij AZ. De Zweedse aanvaller ontbrak de afgelopen maanden vanwege een hamstringblessure, opgelopen in de laatste wedstrijd van het vorige seizoen. "Ik moet afwachten wat trainer Pascal Jansen zegt, maar ik ben er klaar voor. Niet voor 90 minuten, maar ik kan spelen tegen FC Groningen", aldus Karlsson, die deze week weer voluit meetraint met de selectie.
Karlsson was afgelopen seizoen een van de smaakmakers van AZ en van de Eredivisie. De Zweedse international maakte vijftien doelpunten in de competitie en speelde ook een hoofdrol in de play-offs om Europees voetbal. Karlsson scoorde tijdens de finale twee keer in de met 6-1 gewonnen return tegen Vitesse, waardoor AZ zich plaatste voor de voorrondes van de Conference League. De 24-jarige Zweed scoorde terwijl hij eigenlijk geblesseerd was. Tijdens de eerste helft overstrekte Karlsson zijn been bij een mislukte omhaal, waarbij hij in botsing kwam met ploeggenoot Dani de Wit. Enkele dagen later bleek uit een MRI-scan dat hij daarbij een scheurtje aan de bovenkant van de hamstring had opgelopen.
"Eerlijk gezegd verwachtte ik dat al, de pijn die ik had wees daar ook op", zegt Karlsson in een interview op de AZ-website. "Ik was blij dat de hamstring niet helemaal was afgescheurd.'
Zonder Karlsson beleeft AZ een sterke start van het seizoen. Als enige club in de Eredivisie heeft AZ nog geen wedstrijd verloren. De ploeg van Jansen versloeg vlak voor de interlandperiode Ajax met 2-1 en staat met 17 punten uit zeven duels op de derde plaats, 1 punt achter PSV en Ajax. De jonge aanvaller Myron van Brederode (19) maakt als vervanger van Karlsson een goede indruk.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
10 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
16 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
18 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
20 uur geleden