Karen Brandwijk: 'Ik ben geen meisje-meisje'
THOLEN - Deze week in de laatste Thoolse Switch het toch wel opmerkelijke verhaal van Karen Brandwijk. Vroeger wilde zij boerin worden maar door een slechte rug koos zij er uiteindelijk voor om vrachtwagenchauffeur te worden. Een beroepskeuze waar zij absoluut geen spijt van heeft gehad.
DOOR:JACOLINE DE BOER
De 40 jarige Karen uit Poortvliet woont werkelijk prachtig. Buiten in the middle of nowhere woont zij in een huisje naast haar ouders samen met haar drie katten. Karen groeide op in Scherpenisse samen met haar ouders, een broertje en een zusje. Karen doorliep haar basisschoolperiode in Scherpenisse. Haar vader had in eerste instantie een schapenhouderij maar later werd dat een fruitteeltbedrijf. Het gezin kweekte zacht fruit en iets in Karen zei toen al dat zij later ook de fruitteelt in wilde gaan.
Land- en Tuinbouwschool
Na de basisschool koos zij ervoor om een opleiding te doen op de Lagere Agrarische School, het LAS in Steenbergen. Karens grote droom was namelijk om boerin te worden en het bedrijf van haar ouders over te nemen. De keuze werd toch ietsje anders. Na het LAS studeerde zij aan de Land- en Tuinbouwschool in Breda, ze haalde haar diploma en kon nu een eigen bloementeeltbedrijf beginnen. Ze begon eerst met werken bij het bedrijf van haar ouders. Toen deze vier jaar later stopte met het bedrijf moest ze noodgedwongen ergens anders aan de bak. Het werd Fuij Color, geen onbekende werkgever in de regio. Daar werkte Karen met plezier tweeënhalf jaar totdat het bedrijf moest inkrimpen. Ze kon al snel aan de slag bij de Gamma, de eerste twee jaar als caissière daarna vijfenhalf jaar op de heftruck.
Hernia
Totdat Karen steeds meer last van haar rug kreeg en een dubbele hernia kreeg. Het was over en uit met het zware werk. Noodgedwongen nam zij allerlei uitzendbanen aan maar deze waren over het algemeen allemaal te zwaar. Orderpicken was niet meer te doen vanwege de hernia en lopende band werk was echt geestdodend vond Karen. Tijd om het over een andere boeg te gooien dus. Via via kwam Karen vervolgens op het idee om vrachtwagenchauffeur te worden. Binnen zes weken haalde ze haar rijbewijs. Helaas moest zij door toedoen van de het CBR vervolgens zeven weken wachten om op te mogen voor haar aanhanger-rijbewijs.
Bloemen
Dat ze voor het vak geboren lijkt blijkt wel uit het feit dat Karen binnen drie dagen haar E-rijbewijs al haalde. Ze ging aan de slag en reed op Zuid-Frankrijk met hoe kan het ook anders, bloemen. Haar kennis van bloemen kwam hier dan ook goed van pas. Na anderhalf jaar besloot Karen het dichterbij huis te zoeken en ging ze containers rijden op de Maasvlakte. Maar na 15 maanden bleek zij het werk niet vol te kunnen houden vanwege haar rugklachten. Karen kreeg de kans om bij een bedrijf in Woerden te werken. Ze kon aan het werk met een walking floor. Een walking floor is als het ware een bewegende vloer in je vrachtwagen waardoor je zelf kunt lossen. Karen vond het het mooiste werk wat er was. Het grappige hier was dat zij ook voornamelijk potgrond reed. De bloemen en planten blijven dus met een rode draad door haar leven heen lopen. Karen reed 150.000 km per jaar. Wat het niet makkelijk maakte waren haar rugproblemen maar ook haar suikerziekte zorgde ervoor dat ze besloot een jaar een sabbatical te nemen. Karen is net terug uit Zweden waar zij vrienden bezocht. De lange reis heeft zij alleen gemaakt met de auto. Over een paar maanden hoopt zij weer terug op de vrachtwagen te klimmen. Het was nooit haar meisjesdroom maar een leven zonder vrachtwagen kan zij zich nu niet meer voorstellen.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."
3 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.
6 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Stichting Corazon is begonnen met de Caritas-koffieactie, een initiatief waarmee inwoners kunnen bijdragen aan een warmere en eerlijkere samenleving. Het idee: door een pak Fairtrade biologische koffie te bestellen, steun je niet alleen duurzame landbouw, maar ook mensen in de eigen omgeving.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Sinds 2021 organiseert het bestuur van de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland speciale welkomstbijeenkomsten voor nieuwe inwoners van Sint-Annaland. Voor wie hier net zijn komen wonen of die wachten op de oplevering van hun nieuwe woning. Deze avonden zijn een ludieke vorm van inburgering in het dorp aan de Krabbenkreek.
1 dag geledenTHOLEN - Een groepje Tholenaren organiseren op Tweede Kerstdag een speciaal kerstdiner voor mensen die kerst anders alleen zouden doorbrengen. Zij willen ervoor zorgen dat niemand tijdens de feestdagen eenzaam hoeft te zijn.
2 dagen geledenTHOLEN - De meteorologische winter start dit jaar zacht, met temperaturen die regelmatig boven normaal uitkomen. Volgens Weeronline blijft het in de eerste helft van december nat, somber en onstuimig, zonder kans op echt winterweer. Richting kerst neemt de kans op winterse neerslag iets toe, waardoor de kans op een witte kerst stijgt naar 10 à 15 procent.
2 dagen geleden