Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kapitaalinjectie van bijna 2 miljard euro voor Spaans voetbal

Kapitaalinjectie van bijna 2 miljard euro voor Spaans voetbal

MADRID (ANP) - Investeringsfonds CVC heeft een kapitaalinjectie van bijna 2 miljard euro gedaan in het Spaanse voetbal. CVC sloot een overeenkomst met de organisatie van La Liga, die over de twee hoogste afdelingen in Spanje gaat. Van de 42 clubs stemden er 37 voor de deal; onder meer de topclubs Real Madrid, FC Barcelona en Athletic Club zijn net als de Spaanse voetbalbond tegen.

De stemming over 'La Liga Impulso' (impuls voor La Liga) vond vrijdag plaats, afgelopen weekeinde werd de deal geformaliseerd. "Dit is een historische mijlpaal", zei voorzitter Javier Tebas van La Liga. "Niet alleen voor La Liga, maar ook voor het voetbal en de sport in het algemeen. La Liga en de clubs hebben nu de best mogelijke partner om succesvol in te spelen op veranderingen die aan de horizon opdoemen. Ik denk dat we hiermee een precedent scheppen voor andere competities in Europa en de rest van de wereld."

CVC neemt voor 2 miljard euro een belang van naar verluidt bijna 10 procent in La Liga. Het geld gaat naar de clubs die hebben ingestemd met de deal. Het is de bedoeling dat ze 70 procent daarvan gebruiken voor investeringen in onder meer infrastructuur, innovatie, technologie en marketing. Het overige deel is bedoeld om spelers mee te kopen (15 procent) en schulden te verminderen (15 procent). Mede als gevolg van de coronacrisis kampen heel wat Spaanse clubs met forse schulden.

Real Madrid en FC Barcelona wilden eerder samen met een select aantal andere topclubs uit Europa een zogeheten Super League opzetten om zo extra inkomsten te genereren. Twaalf clubs presenteerden in april hun plannen, maar vanwege alle commotie die daarna ontstond, haakten de meeste clubs al snel weer af.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

7 uur geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

9 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

9 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

9 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

10 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

10 uur geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

10 uur geleden