Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kapitaalinjectie van bijna 2 miljard euro voor Spaans voetbal

Kapitaalinjectie van bijna 2 miljard euro voor Spaans voetbal

MADRID (ANP) - Investeringsfonds CVC heeft een kapitaalinjectie van bijna 2 miljard euro gedaan in het Spaanse voetbal. CVC sloot een overeenkomst met de organisatie van La Liga, die over de twee hoogste afdelingen in Spanje gaat. Van de 42 clubs stemden er 37 voor de deal; onder meer de topclubs Real Madrid, FC Barcelona en Athletic Club zijn net als de Spaanse voetbalbond tegen.

De stemming over 'La Liga Impulso' (impuls voor La Liga) vond vrijdag plaats, afgelopen weekeinde werd de deal geformaliseerd. "Dit is een historische mijlpaal", zei voorzitter Javier Tebas van La Liga. "Niet alleen voor La Liga, maar ook voor het voetbal en de sport in het algemeen. La Liga en de clubs hebben nu de best mogelijke partner om succesvol in te spelen op veranderingen die aan de horizon opdoemen. Ik denk dat we hiermee een precedent scheppen voor andere competities in Europa en de rest van de wereld."

CVC neemt voor 2 miljard euro een belang van naar verluidt bijna 10 procent in La Liga. Het geld gaat naar de clubs die hebben ingestemd met de deal. Het is de bedoeling dat ze 70 procent daarvan gebruiken voor investeringen in onder meer infrastructuur, innovatie, technologie en marketing. Het overige deel is bedoeld om spelers mee te kopen (15 procent) en schulden te verminderen (15 procent). Mede als gevolg van de coronacrisis kampen heel wat Spaanse clubs met forse schulden.

Real Madrid en FC Barcelona wilden eerder samen met een select aantal andere topclubs uit Europa een zogeheten Super League opzetten om zo extra inkomsten te genereren. Twaalf clubs presenteerden in april hun plannen, maar vanwege alle commotie die daarna ontstond, haakten de meeste clubs al snel weer af.

Meer uit Voetbal

Gouden Bal in oktober voor het eerst uitgereikt in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.

3 uur geleden
Neymar mist vermoedelijk eerste duel Brazilië op WK tegen Marokko

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.

4 uur geleden
Advocaat: Rutten is zelf opgestapt, snap het probleem niet

NOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.

4 uur geleden
Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

8 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

9 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

10 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

10 uur geleden