
Kapelle-Biezelinge meest gewaardeerde station van Zeeland
KAPELLE - Kapelle-Biezelinge is het meest gewaardeerde treinstation van Zeeland. Dat blijkt uit onderzoek dat de Nederlandse Spoorwegen (NS) en spoorwegbeheerder Pro Rail hebben laten uitvoeren.
Ook landelijk gezien is Kapelle-Biezelinge een van de stations waarvoor de waardering het meest omhoog ging, aldus NS-woordvoerder Arno Leblanc. “Het cijfer steeg van een 6,4 in 2020 naar een 7,4 afgelopen jaar.” Hij denkt dat de renovatie van het stationsgebouw positief heeft bijgedragen aan het cijfer. “Het monumentale stationsgebouw uit 1864 is natuurlijk prachtig.”
Het onderzoek wordt ieder kwartaal uitgevoerd. “Niet een Zeeuws station scoort een onvoldoende.” Wel is het cijfer voor Krabbendijke gedaald, tot een 6,5. “Daarvoor hebben we geen goede verklaring, behalve dat door corona het kunstatelier in het station veel minder gebruikt is. Het gevolg was dat ook de wachtruimte veel minder open was.” Dit jaar komt er nieuw stationsmeubilair en wordt het perron opgehoogd, zodat treinen makkelijker toegankelijk zijn voor mensen met een beperking.
De waardering voor de stations in Vlissingen en Middelburg is gestegen. Vlissingen staat op nummer 2 in de Zeeuwse top 3, met het cijfer 7,3. Middelburg bezet met een 6,9 de derde plaats. “Dat gaat hopelijk beter worden, want we hebben flinke verbouwplannen in Middelburg.”
Onderzoek
Voor het onderzoek zijn reizigers op het perron gevraagd naar hun mening over dat specifieke station. “Doordat we door coronamaatregelen minder reizigers vervoeren, waren er op sommige kleine stations onvoldoende reizigers om te bevragen. Voor deze stations heeft afgelopen jaar daarom geen meting plaatsgevonden.”
Meer uit Reimerswaal
HANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk.
19 uur geledenYERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag.
1 dag geledenWEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.
2 dagen geledenREIMERSWAAL - In een schooljaar waarin landelijk 6,1 procent van de leerlingen is blijven zitten, valt Reimerswaal positief op: het aandeel zittenblijvers lag hier op het laagste niveau sinds 2017-2018. Zo'n 5,8 procent van de leerlingen deed een stap terug of moest een jaar overdoen. Toch blijft het behalen van een diploma een prestatie van formaat. Voor Emy van den Top (17) is het een moment van opluchting en trots. Zij rondde onlangs haar mbo-opleiding tot helpende zorg en welzijn op niveau 2 succesvol af in één jaar tijd.
3 dagen geledenWEMELDINGE - Alle 18 leerlingen van Wim Steenbakker hebben hun eerste AMV-diploma in ontvangst genomen. Tijdens de lessen algemene muzikale vorming (AMV) die ze het afgelopen jaar volgden, leerden ze van alles over muziek, speelden ze op tal van verschillende instrumenten en leerden ze de basis van het notenschrift.De AMV-lessen die Wim geeft, zijn bedoeld voor kinderen die in groep 3, 4 en 5 zitten van de basisschool. Tijdens de lessen gaan we aan de slag met gitaren, ukeleles, keyboards, piano en zingen. Dirigeren, blaasinstrumenten, percussie-instrumenten en zelfs wereldmuziekinstrumenten komen ook aan bod. Daarnaast leren de kinderen ook spelenderwijs het notenschrift zodat zij met een goede basiskennis kunnen starten op een instrument. Doordat de kinderen in groepjes zitten, staat het samen muziek maken en het samen plezier hebben centraal. Elk kind krijgt volop aandacht en er zijn voldoende instrumenten voor alle kinderen. Veel kinderen gaan dan ook na het behalen van hun AMV muziekdiploma verder met het bespelen van een instrument.KerstmuziekavondHet hoogtepunt van de AMV-lessen vormt wel het jaarlijks muziekoptreden. Afgelopen jaar traden alle muziekleerlingen, waaronder de AMV-leerlingen, op tijdens de kerstmuziekavond die Wim organiseerde. Voor veel AMV's was dat de eerste keer dat ze samen als groep op een groot podium stonden en optraden.
3 dagen geledenKAPELLE/ REIMERSWAAL - In de eerste vier maanden zijn in Reimerswaal en Kapelle in totaal acht fietsers beboet voor het vasthouden van een telefoon tijdens het fietsen, meldt de PZC. Dat blijkt uit recente cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).
4 dagen geledenREIMERSWAAL - In vergelijking met andere gemeenten met een vergelijkbare bevolkingssamenstelling en welvaartsniveau, vestigen zich relatief weinig migranten in Reimerswaal. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), waarover de PZC maandag berichtte.
5 dagen geleden