Kantoorverhuurder WeWork keldert op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street waren vooral in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer dat donderdag naar buiten komt. Bij de bedrijven ging WeWork keihard onderuit. Handelaren schrokken van de verklaring van de kantoorverhuurder dat het twijfelt over het voortbestaan van de onderneming.
De Dow-Jonesindex noteerde aan het slot 0,5 procent lager op 35.123,36 punten. De brede S&P 500 zakte 0,7 procent tot 4467,71 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1,2 procent tot 13.722,02 punten.
WeWork dook bijna 39 procent omlaag. De aanbieder van gedeelde werkruimtes verwees in de verklaring naar de aanhoudende verliezen en de stroom van opzeggingen van de lidmaatschappen van zijn kantoorruimtes.
Lyft
Rivian Automotive moest een eerdere koerswinst prijsgeven en eindigde 10 procent lager. De fabrikant van elektrische auto's leed afgelopen kwartaal minder verlies dan analisten en beleggers hadden gevreesd. Maar schijnbaar was door investeerders op meer gehoopt.
Lyft zakte 10 procent. De taxidienst zag de omzet per klant dalen als gevolg van prijsverlagingen om de vraag te stimuleren en klanten weg te kapen bij zijn grotere concurrent Uber. Ook vielen de verwachtingen voor het huidige kwartaal tegen.
Bumble
Bumble verloor 7,7 procent. De datingapp boekte in het tweede kwartaal minder winst en omzet dan kenners hadden verwacht. De resultaten van cloudcommunicatiebedrijf Twilio vielen wel in de smaak bij beleggers. Dat aandeel steeg 2,2 procent.
Penn Entertainment maakte een koerssprong van 9 procent. Het casinobedrijf kondigde aan samen met sportzender ESPN deze herfst online-gokactiviteiten te gaan starten onder de naam ESPN Bet. Gamesbedrijf Roblox ging 22 procent onderuit na tegenvallende cijfers.
De euro was 1,0975 dollar waard, tegen 1,0978 dollar bij het slot in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 84,31 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 87,48 dollar per vat. Dat is ongeveer het hoogste niveau van dit jaar.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
18 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden