Kansspelautoriteit aan goksites: verslaving tegengaan moet beter
DEN HAAG (ANP) - Goksites doen nog te weinig om gokverslavingen tegen te gaan, waarschuwt de Kansspelautoriteit. De toezichthouder onderzocht tien partijen die via internet kansspelen aanbieden in Nederland. Daaruit kwam naar voren dat ze te laat ingrijpen als gokkers buitensporig veel spelen via hun site.
De toezichthouder wil nu de wet- en regelgeving rond de zorgplicht voor gebruikers aanscherpen. Daarmee moet het voor aanbieders duidelijker worden hoe zij gokkers beter kunnen beschermen.
Een van de belangrijkste bevindingen in het onderzoek is volgens de Ksa dat veel onderzochte partijen niet in staat zijn snel of adequaat te handelen. Dat schrijft de autoriteit onder meer toe aan de opsporingsmethodes die goksites gebruiken. Als voorbeeld noemt de Ksa aanbieders die met name kijken naar verandering in spelgedrag. Spelers die van meet af aan veel geld inzetten, vallen daardoor echter minder snel op.
Eenzijdige focus
Andere goksites hebben volgens de Ksa juist "een te eenzijdige focus" op de hoogte van de inzet, waarbij minder wordt gekeken naar bijvoorbeeld het aantal gespeelde uren. Ook dat "zorgt ervoor dat aanbieders probleemspelers over het hoofd kunnen zien". Zo hanteren sommige aanbieders van onlinekansspelen juist lagere limieten voor jongvolwassenen in de leeftijd van 18 tot 24 jaar. "Ook daar is een focus op andere factoren dan de hoogte van stortingen en inzetten belangrijk om probleemspel tijdig een halt toe te roepen", aldus de Ksa.
De kansspelwaakhond wil nu allereerst zijn eigen beleid aanscherpen. Daarvoor wil de Ksa onder meer regels aanvullen met belangrijke indicatoren die het speelgedrag moeten beoordelen. Verder stelt de toezichthouder voor accounts van probleemspelers te blokkeren, totdat er een interventie is geweest. Ook moet het zogeheten real-time monitoring verplicht worden, waarmee onlinegokplatforms direct inzicht krijgen in het spelgedrag van hun gebruikers.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.
14 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.
16 uur geledenHAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.
16 uur geledenBELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
1 dag geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
1 dag geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
1 dag geleden