Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kansrijke uitgangspositie Verstappen in Rusland

Kansrijke uitgangspositie Verstappen in Rusland

SOTSJI (ANP) - Max Verstappen haalde in Rusland nog nooit het podium in de Formule 1, maar nu begint de Nederlander in kansrijke positie aan de race op het circuit van Sotsji. Verstappen wist zijn Red Bull in de kwalificatie op de voorste startrij te zetten, naast Lewis Hamilton. De Brit gaat vanaf 13.10 uur op jacht naar zijn 91e overwinning in de Formule 1, waarmee hij het record van Michael Schumacher zou evenaren.

Hamilton veroverde weliswaar poleposition, maar hij moet de race op zachte banden starten. Verstappen begint op de medium banden en dat biedt de Nederlander kansen om in de openingsfase van de race toe te slaan. "Starten op zacht hier is niet goed", zei Hamilton. "Ik heb eigenlijk niks aan deze pole, want ik word er bij de start uitgereden door die andere jongens."

Verstappen viel tijdens de laatste twee grands prix, beide in Italië, steeds uit als gevolg van motorproblemen. Honda heeft Red Bull verzekerd dat die problemen nu zijn opgelost. Verstappen zakte door zijn uitvalbeurten op Monza en Mugello naar de derde plaats in de WK-stand met 110 punten, achter de Mercedes-coureurs Hamilton (190) en Valtteri Bottas (135).

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

5 minuten geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

53 minuten geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

2 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

5 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

5 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

9 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

11 uur geleden