Kansrijke uitgangspositie Verstappen in Rusland
SOTSJI (ANP) - Max Verstappen haalde in Rusland nog nooit het podium in de Formule 1, maar nu begint de Nederlander in kansrijke positie aan de race op het circuit van Sotsji. Verstappen wist zijn Red Bull in de kwalificatie op de voorste startrij te zetten, naast Lewis Hamilton. De Brit gaat vanaf 13.10 uur op jacht naar zijn 91e overwinning in de Formule 1, waarmee hij het record van Michael Schumacher zou evenaren.
Hamilton veroverde weliswaar poleposition, maar hij moet de race op zachte banden starten. Verstappen begint op de medium banden en dat biedt de Nederlander kansen om in de openingsfase van de race toe te slaan. "Starten op zacht hier is niet goed", zei Hamilton. "Ik heb eigenlijk niks aan deze pole, want ik word er bij de start uitgereden door die andere jongens."
Verstappen viel tijdens de laatste twee grands prix, beide in Italië, steeds uit als gevolg van motorproblemen. Honda heeft Red Bull verzekerd dat die problemen nu zijn opgelost. Verstappen zakte door zijn uitvalbeurten op Monza en Mugello naar de derde plaats in de WK-stand met 110 punten, achter de Mercedes-coureurs Hamilton (190) en Valtteri Bottas (135).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
16 uur geleden