Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kans op 'golden grand slam' verkeken voor Djokovic

Kans op 'golden grand slam' verkeken voor Djokovic

TOKIO (ANP) - Novak Djokovic maakt niet langer kans op de zogenoemde 'golden grand slam', winst van alle grandslamtoernooien en olympisch goud in hetzelfde jaar. De Servische nummer 1 van de wereld werd op de Olympische Spelen in de halve finales verslagen door Alexander Zverev uit Duitsland: 1-6 6-3 6-1.

Djokovic had de tweede tennisser kunnen worden die vijf grote titels in een seizoen verovert. In 1988 lukt het Steffi Graf, een landgenote van Zverev. Graf won toen alle vier de grand slams (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open) en goud op de Spelen van Seoul.

De 34-jarige Djokovic, topfavoriet voor de olympische titel, begon voortvarend. Na 38 minuten had hij de eenzijdige eerste set gewonnen. In de tweede set kwam de 20-voudig grandslamkampioen met 3-2 en een break voor en een reguliere zege leek in de maak. Djokovic verloor echter liefst acht games op rij en liet het in de derde set makkelijk lopen.

Vierde nederlaag van het jaar

Bij een 5-1-achterstand in de beslissende set had Djokovic er duidelijk geen geloof meer in en hij gaf zijn servicegame makkelijk weg. Zverev benutte met een backhand langs de lijn zijn tweede wedstrijdpunt.

Voor Djokovic is het zijn vierde nederlaag van het jaar en zijn eerste sinds 16 mei, toen hij de finale van het masterstoernooi van Rome verloor. Sindsdien won hij het toernooi van Belgrado, Roland Garros en Wimbledon.

Gemengd dubbelspel

Zverev neemt het in de finale op tegen de Rus Karen Chatsjanov, die Pablo Carreño Busta uit Spanje met 6-3 6-3 de baas was. De 24-jarige Zverev kan de opvolger worden van Andy Murray, die tijdens de Spelen van 2012 in Londen en de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro de olympische titel pakte.

Djokovic kan nog wel olympisch goud winnen in het gemengd dubbelspel. Samen met landgenote Nina Stojanovic neemt hij het bij de laatste vier op tegen het Russische duo Vesnina/Karatsev.

Na de Spelen kan Djokovic zich richten op het laatste grandslamtoernooi van het jaar, de US Open. Het toernooi in New York begint op maandag 30 augustus.

Meer uit Sport

Tennisser Ruud verslaat Darderi en is finalist in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.

50 minuten geleden
Voormalig Belgische wielerkampioene (19) overleden aan botkanker

DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.

1 uur geleden
Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

2 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

4 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

5 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

8 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden