Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kans op 'golden grand slam' verkeken voor Djokovic

Kans op 'golden grand slam' verkeken voor Djokovic

TOKIO (ANP) - Novak Djokovic maakt niet langer kans op de zogenoemde 'golden grand slam', winst van alle grandslamtoernooien en olympisch goud in hetzelfde jaar. De Servische nummer 1 van de wereld werd op de Olympische Spelen in de halve finales verslagen door Alexander Zverev uit Duitsland: 1-6 6-3 6-1.

Djokovic had de tweede tennisser kunnen worden die vijf grote titels in een seizoen verovert. In 1988 lukt het Steffi Graf, een landgenote van Zverev. Graf won toen alle vier de grand slams (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open) en goud op de Spelen van Seoul.

De 34-jarige Djokovic, topfavoriet voor de olympische titel, begon voortvarend. Na 38 minuten had hij de eenzijdige eerste set gewonnen. In de tweede set kwam de 20-voudig grandslamkampioen met 3-2 en een break voor en een reguliere zege leek in de maak. Djokovic verloor echter liefst acht games op rij en liet het in de derde set makkelijk lopen.

Vierde nederlaag van het jaar

Bij een 5-1-achterstand in de beslissende set had Djokovic er duidelijk geen geloof meer in en hij gaf zijn servicegame makkelijk weg. Zverev benutte met een backhand langs de lijn zijn tweede wedstrijdpunt.

Voor Djokovic is het zijn vierde nederlaag van het jaar en zijn eerste sinds 16 mei, toen hij de finale van het masterstoernooi van Rome verloor. Sindsdien won hij het toernooi van Belgrado, Roland Garros en Wimbledon.

Gemengd dubbelspel

Zverev neemt het in de finale op tegen de Rus Karen Chatsjanov, die Pablo Carreño Busta uit Spanje met 6-3 6-3 de baas was. De 24-jarige Zverev kan de opvolger worden van Andy Murray, die tijdens de Spelen van 2012 in Londen en de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro de olympische titel pakte.

Djokovic kan nog wel olympisch goud winnen in het gemengd dubbelspel. Samen met landgenote Nina Stojanovic neemt hij het bij de laatste vier op tegen het Russische duo Vesnina/Karatsev.

Na de Spelen kan Djokovic zich richten op het laatste grandslamtoernooi van het jaar, de US Open. Het toernooi in New York begint op maandag 30 augustus.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

2 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

5 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

9 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

9 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

11 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

11 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

13 uur geleden