Kane heeft meest doelpunten én assists in Premier League
LONDEN (ANP) - De Engelse spits Harry Kane heeft een bijzondere prestatie van Andy Cole in de Premier League geëvenaard. De aanvaller van Tottenham Hotspur werd voor de derde keer topscorer van de Engelse voetbalcompetitie en hij gaf ook de meeste assists. Dat deed Cole in het seizoen 1993-1994 ook in dienst van Newcastle United.
De spits tekende toen voor 34 doelpunten en 13 assists. Kane maakte dit seizoen 23 doelpunten, één meer dan Mohamed Salah van Liverpool. De 27-jarige Engelsman, die deze zomer wil vertrekken bij de Spurs, gaf ook 14 assists. Dat waren er twee meer dan Bruno Fernandes (Manchester United) en Kevin De Bruyne (Manchester City). Kane werd in 2016 (25 goals) en 2017 (29) ook topscorer van de Premier League. Alleen Thierry Henry veroverde de Gouden Schoen vaker, vier keer.
De Gouden Handschoen voor de beste keeper ging opnieuw naar Ederson van Manchester City, die dit seizoen in negentien wedstrijden de 'nul' hield. Vorig jaar deed de Braziliaan dat zestien keer. Edwin van der Sar ontving de Gouden Handschoen in 2008-2009, toen hij in 21 wedstrijden zonder tegentreffer bleef.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
16 uur geleden