Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kane heeft meest doelpunten én assists in Premier League

Kane heeft meest doelpunten én assists in Premier League

LONDEN (ANP) - De Engelse spits Harry Kane heeft een bijzondere prestatie van Andy Cole in de Premier League geëvenaard. De aanvaller van Tottenham Hotspur werd voor de derde keer topscorer van de Engelse voetbalcompetitie en hij gaf ook de meeste assists. Dat deed Cole in het seizoen 1993-1994 ook in dienst van Newcastle United.

De spits tekende toen voor 34 doelpunten en 13 assists. Kane maakte dit seizoen 23 doelpunten, één meer dan Mohamed Salah van Liverpool. De 27-jarige Engelsman, die deze zomer wil vertrekken bij de Spurs, gaf ook 14 assists. Dat waren er twee meer dan Bruno Fernandes (Manchester United) en Kevin De Bruyne (Manchester City). Kane werd in 2016 (25 goals) en 2017 (29) ook topscorer van de Premier League. Alleen Thierry Henry veroverde de Gouden Schoen vaker, vier keer.

De Gouden Handschoen voor de beste keeper ging opnieuw naar Ederson van Manchester City, die dit seizoen in negentien wedstrijden de 'nul' hield. Vorig jaar deed de Braziliaan dat zestien keer. Edwin van der Sar ontving de Gouden Handschoen in 2008-2009, toen hij in 21 wedstrijden zonder tegentreffer bleef.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

43 minuten geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

1 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

1 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

2 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

3 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

4 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

4 uur geleden