Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kampong aanvaardt boete in tuchtzaak rond Janssen

Kampong aanvaardt boete in tuchtzaak rond Janssen

UTRECHT (ANP) - Hockeyclub Kampong heeft een boete van 500 euro aanvaard in de tuchtzaak tegen de club voor het meespelen van international Jip Janssen vorige maand tegen Tilburg. De geldstraf is niet opgelegd voor het overtreden van de wedstrijdreglementen van de hockeybond, maar vanwege de gebrekkige communicatie door de club over de positieve coronatest van Janssen.

Kampong meldde in een persbericht dat de tuchtcommissie geen oordeel heeft geveld over de zaak, die de KNHB aanhangig had gemaakt. De commissie achtte zich niet bevoegd te oordelen over de vraag of er sprake was van de speelgerechtigheid van Janssen.

De 22-jarige verdediger van Kampong liet vorige maand een commerciële coronatest doen, nadat één van de andere bewoners in het studentenhuis waarin hij woont positief was bevonden. In afwachting van de uitslag deed Janssen wel mee in de competitiewedstrijd tegen Tilburg. In de rust las de hockeyer op zijn telefoon dat de uitslag positief was, waarop hij naar huis ging.

Hockeybond KNHB besloot de zaak voor te leggen aan de onafhankelijke tuchtcommissie. Die moest beoordelen of Kampong in strijd met de regels had gehandeld, maar de regels van de bond vormen volgens de club geen basis voor een oordeel. De tuchtcommissie vond wel dat Kampong beter had moeten handelen in zijn communicatie over de positieve test en Kampong is het daarmee eens. Vandaar dat de boete van 500 is geaccepteerd.

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

3 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

4 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

6 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

6 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

8 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

8 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

8 uur geleden