Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kampioen Leverkusen wint eerste duel op valreep na late penalty

Kampioen Leverkusen wint eerste duel op valreep na late penalty

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Bayer Leverkusen is het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen met een benauwde zege bij Borussia Mönchengladbach. De ongeslagen kampioen van vorig seizoen was lange tijd oppermachtig, maar had een strafschop in de elfde minuut van de blessuretijd nodig om te winnen: 2-3.

Leverkusen, dat vorig weekend ten koste van VfB Stuttgart al de Duitse Supercup veroverde, had in Mönchengladbach weinig tijd nodig om de score te openen. Een van richting veranderde voorzet van Oranje-international Jeremie Frimpong viel in de 12e minuut voor de voeten van Granit Xhaka, die van grote afstand raak schoot.

Victor Boniface en Edmond Tapsoba raakten daarna het aluminium namens Leverkusen, voordat Florian Wirtz de voorsprong in de 38e minuut verdubbelde. Opnieuw was Frimpong betrokken bij de opbouw, waarna Wirtz een rebound binnenschoot.

Mönchengladbach zag vervolgens een treffer van Tim Kleindienst afgekeurd worden, maar Nico Elvedi tekende na een uur alsnog voor de 2-1. Vijf minuten voor tijd maakte Kleindienst de gelijkmaker door vallend de bal langs Leverkusen-doelman Lukas Hradecky te schieten. Diep in de blessuretijd kreeg Wirtz de kans om de wedstrijd te beslissen vanaf de stip. Zijn strafschop werd gestopt, maar hij schoot zelf de rebound binnen.

Meer uit Voetbal

Frankrijk verslaat Paraguay en treft Marokko in kwartfinales WK

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk speelt donderdag (22.00 uur Nederlandse tijd) in de kwartfinales van het WK voetbal in Boston tegen Marokko. Het elftal van bondscoach Didier Deschamps won in de nacht van zaterdag op zondag in de achtste finales van Paraguay met 1-0. De Franse spits Kylian Mbappé besliste het duel in Philadelphia twintig minuten voor tijd met een rake strafschop.

3 uur geleden
Renard na twee WK-duels alweer klaar als bondscoach van Tunesië

TUNIS (ANP/RTR) - Hervé Renard is niet langer bondscoach van Tunesië. De 57-jarige Fransman verving tijdens het WK voetbal Sabri Lamouchi, die werd ontslagen na de verloren eerste groepswedstrijd tegen Zweden (1-5). Tunesië leed onder Renard nederlagen tegen Japan (0-4) en Nederland (1-3).

6 uur geleden
Frankrijk met 'grote vier' in aanval op WK tegen Paraguay

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk begint met Kylian Mbappé, Bradley Barcola, Michael Olise en Ousmane Dembélé in de voorste linie aan de achtste finales van het WK voetbal tegen Paraguay. De winnaar van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium speelt in de kwartfinales tegen Marokko.

6 uur geleden
Ounahi helpt Marokko met twee doelpunten naar kwartfinales WK

HOUSTON (ANP) - Marokko heeft zich als eerste land geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De formatie van bondscoach Mohamed Ouahbi, die in de vorige ronde na strafschoppen won van het Nederlands elftal, versloeg in Houston na een matige wedstrijd medegastland Canada met 3-0.

7 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en Brouwer naar finale in Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de finale van het Elite16-toernooi in Gstaad bereikt. Het Nederlandse koppel versloeg in de halve finale de Brazilianen Evandro Gonçalves en Arthur Lanci in drie sets: 27-25 16-21 15-10.

7 uur geleden
Ajax verliest eerste oefenduel onder Míchel van Panathinaikos

ERMELO (ANP) - Ajax heeft zijn eerste oefenduel verloren in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De formatie van de nieuwe trainer Míchel ging op Sportpark De Zanderij in Ermelo met 3-1 onderuit tegen Panathinaikos.

7 uur geleden
Feyenoord verslaat FC Dordrecht in eerste duel Van Bronckhorst

DORDRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de eerste oefenwedstrijd onder de nieuwe coach Giovanni van Bronckhorst gewonnen van FC Dordrecht. In het stadion van Dordrecht wonnen de Rotterdammers met 6-0.

11 uur geleden