Kampioen Bayern München sluit seizoen in stijl af
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft het seizoen in stijl afgesloten. De kampioen won ook de thuiswedstrijd tegen FC Augsburg (5-2). Robert Lewandowski maakte in de slotminuut van de laatste speeldag zijn 41e competitietreffer van het seizoen. Hij verbeterde het record van Gerd Müller, die in het seizoen 1971/1972 op 40 treffers bleef steken.
Jeffrey Gouweleeuw had een basisplaats bij FC Augsburg en opende de score met een eigen doelpunt. Serge Gnabry, Joshua Kimmich en Kingsley Coman scoorden voor rust nog voor de thuisploeg. In het laatste half uur verkleinden André Hahn en Florian Niederlechner de achterstand voor Augsburg.
Trainer Hansi Flick zat voor het laatst op de bank bij Bayern München. Hij wordt opgevolgd door Julian Nagelsmann.
RB Leipzig, Borussia Dortmund en VfL Wolfsburg waren net als Bayern München al voor de laatste speeldag zeker van deelname aan de nieuwe editie van de Champions League. Leipzig verloor ondanks een doelpunt van Justin Kluivert van 1. FC Union Berlin (2-1). Weghorst verloor met Wolfsburg van 1. FSV Mainz 05 (2-3). Jean-Paul Boëtius scoorde eenmaal voor Mainz. Erling Haaland had met twee doelpunten een groot aandeel in een thuiszege op Bayer Leverkusen (3-1).
Eintracht Frankfurt en Bayer Leverkusen spelen in het nieuwe seizoen in de Europa League. 1. FC Union Berlin gaat de nieuwe Conference League in.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
28 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
51 minuten geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
8 uur geleden