Kampioen Bayern München sluit seizoen in stijl af
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft het seizoen in stijl afgesloten. De kampioen won ook de thuiswedstrijd tegen FC Augsburg (5-2). Robert Lewandowski maakte in de slotminuut van de laatste speeldag zijn 41e competitietreffer van het seizoen. Hij verbeterde het record van Gerd Müller, die in het seizoen 1971/1972 op 40 treffers bleef steken.
Jeffrey Gouweleeuw had een basisplaats bij FC Augsburg en opende de score met een eigen doelpunt. Serge Gnabry, Joshua Kimmich en Kingsley Coman scoorden voor rust nog voor de thuisploeg. In het laatste half uur verkleinden André Hahn en Florian Niederlechner de achterstand voor Augsburg.
Trainer Hansi Flick zat voor het laatst op de bank bij Bayern München. Hij wordt opgevolgd door Julian Nagelsmann.
RB Leipzig, Borussia Dortmund en VfL Wolfsburg waren net als Bayern München al voor de laatste speeldag zeker van deelname aan de nieuwe editie van de Champions League. Leipzig verloor ondanks een doelpunt van Justin Kluivert van 1. FC Union Berlin (2-1). Weghorst verloor met Wolfsburg van 1. FSV Mainz 05 (2-3). Jean-Paul Boëtius scoorde eenmaal voor Mainz. Erling Haaland had met twee doelpunten een groot aandeel in een thuiszege op Bayer Leverkusen (3-1).
Eintracht Frankfurt en Bayer Leverkusen spelen in het nieuwe seizoen in de Europa League. 1. FC Union Berlin gaat de nieuwe Conference League in.
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
35 minuten geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
13 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
14 uur geleden