Kampioen Bayern München sluit seizoen in stijl af
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft het seizoen in stijl afgesloten. De kampioen won ook de thuiswedstrijd tegen FC Augsburg (5-2). Robert Lewandowski maakte in de slotminuut van de laatste speeldag zijn 41e competitietreffer van het seizoen. Hij verbeterde het record van Gerd Müller, die in het seizoen 1971/1972 op 40 treffers bleef steken.
Jeffrey Gouweleeuw had een basisplaats bij FC Augsburg en opende de score met een eigen doelpunt. Serge Gnabry, Joshua Kimmich en Kingsley Coman scoorden voor rust nog voor de thuisploeg. In het laatste half uur verkleinden André Hahn en Florian Niederlechner de achterstand voor Augsburg.
Trainer Hansi Flick zat voor het laatst op de bank bij Bayern München. Hij wordt opgevolgd door Julian Nagelsmann.
RB Leipzig, Borussia Dortmund en VfL Wolfsburg waren net als Bayern München al voor de laatste speeldag zeker van deelname aan de nieuwe editie van de Champions League. Leipzig verloor ondanks een doelpunt van Justin Kluivert van 1. FC Union Berlin (2-1). Weghorst verloor met Wolfsburg van 1. FSV Mainz 05 (2-3). Jean-Paul Boëtius scoorde eenmaal voor Mainz. Erling Haaland had met twee doelpunten een groot aandeel in een thuiszege op Bayer Leverkusen (3-1).
Eintracht Frankfurt en Bayer Leverkusen spelen in het nieuwe seizoen in de Europa League. 1. FC Union Berlin gaat de nieuwe Conference League in.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
55 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
4 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
16 uur geleden