Kampioen Bayern München sluit seizoen in stijl af
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft het seizoen in stijl afgesloten. De kampioen won ook de thuiswedstrijd tegen FC Augsburg (5-2). Robert Lewandowski maakte in de slotminuut van de laatste speeldag zijn 41e competitietreffer van het seizoen. Hij verbeterde het record van Gerd Müller, die in het seizoen 1971/1972 op 40 treffers bleef steken.
Jeffrey Gouweleeuw had een basisplaats bij FC Augsburg en opende de score met een eigen doelpunt. Serge Gnabry, Joshua Kimmich en Kingsley Coman scoorden voor rust nog voor de thuisploeg. In het laatste half uur verkleinden André Hahn en Florian Niederlechner de achterstand voor Augsburg.
Trainer Hansi Flick zat voor het laatst op de bank bij Bayern München. Hij wordt opgevolgd door Julian Nagelsmann.
RB Leipzig, Borussia Dortmund en VfL Wolfsburg waren net als Bayern München al voor de laatste speeldag zeker van deelname aan de nieuwe editie van de Champions League. Leipzig verloor ondanks een doelpunt van Justin Kluivert van 1. FC Union Berlin (2-1). Weghorst verloor met Wolfsburg van 1. FSV Mainz 05 (2-3). Jean-Paul Boëtius scoorde eenmaal voor Mainz. Erling Haaland had met twee doelpunten een groot aandeel in een thuiszege op Bayer Leverkusen (3-1).
Eintracht Frankfurt en Bayer Leverkusen spelen in het nieuwe seizoen in de Europa League. 1. FC Union Berlin gaat de nieuwe Conference League in.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
16 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
17 uur geleden