
Kamp Westerbork wordt 'Canon-museum'
WESTERBORK (ANP) - Herinneringscentrum Kamp Westerbork hoort vanaf zondag bij het netwerk van Canon-musea in Nederland. In Canon-musea is verdiepende informatie te vinden over de vijftig thema's die samen de Canon van Nederland vormen. Kamp Westerbork sluit aan bij de thema's Anne Frank (over Jodenvervolging) en Tweede Wereldoorlog. Kamp Westerbork is de eerste van de herinneringscentra over de Tweede Wereldoorlog die Canon-museum wordt.
Minister Ingrid van Engelshoven van Cultuur onthult zondag een bord op barak 56 op het voormalige kampterrein. In barak 56 moesten gevangenen in de oorlog batterijen bewerken. De barak is na de oorlog jarenlang elders gebruikt als kippenschuur, maar is een paar jaar geleden herplaatst op het museumterrein.
De andere vier "plaatsen van herinnering" zijn het Nationaal Monument dat herinnert aan de 97 deportaties vanuit Westerbork per trein naar Auschwitz, de woning uit 1939 die is gebouwd voor kampcommandant Albert Gemmeker, de documentaire die Gemmeker in 1944 liet maken en het bord dat op de treinen naar de concentratiekampen werd bevestigd.
Herinneringscentrum Kamp Westerbork opent volgend voorjaar een speciale expositie over de film die Gemmeker liet maken. In die tijd heeft ook alsnog de 75-jarige herdenking van de bevrijding van het kamp plaats. Dat ging dit jaar niet door wegens de maatregelen tegen het coronavirus.
Meer uit Entertainment
LONDEN (ANP) - De Britse schrijver Nicholas Evans, beroemd door zijn werk The Horse Whisperer, is op 72-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. De in 1995 gepubliceerde roman werd wereldwijd een enorm succes. Er werden vijftien miljoen exemplaren verkocht van het boek, dat in Nederland werd uitgebracht onder de titel De paardenfluisteraar. Het is in tientallen talen vertaald.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - BNN, dat staat voor Bart's Neverending Network, is maandag 25 jaar geleden opgericht. De publieke omroep werd op 15 augustus 1997 in het leven geroepen door Bart de Graaff, Gerard Timmer, Willem de Bois en Frank Timmer. Na de fusie van BNN en VARA staat de omroep inmiddels al een aantal jaar bekend als BNNVARA.
2 jaar geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Conservatieve media in Iran prijzen de man die vrijdag de schrijver Salman Rushdie heeft neergestoken. Rushdie kampt sinds 1988 met bedreigingen vanwege zijn boek De duivelsverzen, dat door sommige moslims als godslasterlijk wordt beschouwd.
2 jaar geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) komt dit najaar met een voorstel voor een herverdeling van de landelijke FM-frequenties door middel van een veiling. De rechter zette onlangs een streep door het besluit van haar ambtsvoorganger Mona Keijzer om de bestaande vergunningen met drie jaar te verlengen.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - Olivia Newton-John is maandag op 73-jarige leeftijd overleden. De actrice, met name bekend van haar rol als Sandy in de musical Grease, sliep in het bijzijn van vrienden en familie vredig in op haar ranch in Californiƫ, meldt haar echtgenoot John Easterling op Facebook.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Anne Heche is in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht nadat ze met haar auto een woning in reed in Los Angeles. De auto en het huis vlogen in brand en de bestuurder liep ernstige brandwonden op, melden Amerikaanse media. Een anonieme bron bevestigde aan CNN dat het om Heche ging en de LA Times meldt dat de auto op haar naam geregistreerd stond.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna 1,9 miljoen mensen hebben zondag gekeken naar de finale van het EK tussen de voetbalsters van Engeland en Duitsland. Via NPO 1 zagen zij hoe de Engelsen, gecoacht door de Nederlandse Sarina Wiegman, er met de winst vandoor gingen.
2 jaar geleden