Kamercommissie landbouw schrapt meeste debatten tot nieuw kabinet
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamercommissie over landbouw voert over de meeste onderwerpen geen debat meer tot een nieuw kabinet aantreedt. Alleen debatten over mest, over ziektes die van dieren op mensen kunnen overspringen en over Europees landbouwoverleg gaan nog door. Debatten over bijvoorbeeld beleid op het boerenerf en dieren in de veehouderij gaan daardoor voorlopig niet door.
"We moeten een nieuwe bewindspersoon, die denk ik niet lang op zich zal laten wachten, enigszins de gelegenheid geven om het nieuwe beleid te verdedigen in deze Kamer", zegt VVD-Kamerlid Thom van Campen. "Het is niet zo zinvol om tot die tijd debatten te voeren met de demissionaire minister, hoe graag ik hem hier ook ontvang."
Laura Bromet (GroenLinks-PvdA) is het "absoluut oneens" met zijn voorstel. "We hebben te maken met een extraparlementair kabinet. Dat betekent dat de kamer regeert, en dat we ons niets hoeven aan te trekken van wie er daar wel of niet zit." Bromet omschrijft het schrappen van de debatten als "alvast vakantie nemen".
Zinloos
Die "extraparlementaire status" geldt pas bij het nieuwe kabinet, reageert Van Campen. Cor Pierik (BBB) steunde hem, net als de andere coalitiepartijen NSC en PVV: "Ik denk dat we geen dubbel werk moeten doen. Een debat met een minister die er over een paar weken niet meer is, is redelijk zinloos."
Onder meer Eline Vedder (CDA) wil dat het mestbeleid nog voor het zomerreces aan bod komt, omdat het uitrijdseizoen voor mest op 1 september eindigt. "Dus voor de mestcrisis is de timing heel relevant."
De coalitiepartijen gaan daar niet in mee. Ze staan er wel voor open om voor de zomer een mestdebat te voeren, maar alleen als er dan een nieuwe landbouwminister is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Sportminister Mirjam Sterk denkt na over hoe geld in de toekomst eerlijker kan worden verdeeld over sportclubs. Dat zei ze tijdens een debat nadat Kamerleden haar vroegen naar de subsidieregeling voor amateursportverenigingen. Onlangs zorgde het grote aantal aanvragen van die zogenoemde BOSA-regeling voor een storing, waardoor niet meer viel te achterhalen welke aanvragen als eerste werden gedaan en tot onvrede van de verenigingen over de aanvragen werd geloot.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) neemt de wensen van de Eerste Kamer over het stelsel van vermogensbelasting in box 3 mee "als huiswerk voor de zomer". Het kabinet werkt de komende maanden aan een aanpassing van het wetsvoorstel dat dinsdag door de Eerste Kamer werd besproken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft ingestemd met de begroting van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking van D66-minister Sjoerd Sjoerdsma. Hij moest een deal sluiten met PRO om het budget door de senaat te krijgen. Uiteindelijk stemden 39 senatoren voor en 33 tegen de begroting.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijfhonderd overbodige regels zouden voor de zomer van dit jaar geschrapt of vereenvoudigd worden. Die belofte deed toenmalig economieminister Vincent Karremans (VVD) in september vorig jaar. Het zijn er uiteindelijk iets meer dan vierhonderd geworden, meldt zijn opvolger Heleen Herbert (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenEDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week verschijnen onder anderen oud-justitieminister Ferd Grapperhaus, oud-RIVM-directeur Jaap van Dissel en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Van Dissel is er voor de tweede keer. Ook Grapperhaus wordt later nog een tweede keer verhoord.
4 dagen geleden