Kamer wil snel prik voor kinderen vanaf 12 jaar met aandoening
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat kinderen van 12 tot en met 17 jaar die een aandoening hebben of een medisch risico lopen zo snel mogelijk een uitnodiging krijgen voor een vaccinatie. Een grote meerderheid steunde een motie van D66 die daartoe oproept, bleek donderdag tijdens een coronadebat.
Demissionair zorgminister Hugo de Jonge heeft ook die intentie, maar gaf aan dat hij toch een advies hierover van de Gezondheidsraad wil afwachten. Dat zou komende woensdag komen.
D66-Kamerlid Jan Paternotte is het er niet mee eens dat het kabinet nog langer wacht. Hij wijst erop dat de Europese medicijnautoriteit EMA al heeft geoordeeld dat vaccinatie met Pfizer/BioNTech bij kinderen vanaf 12 jaar oud veilig is. Enkele Europese landen zijn daarom al bezig om kinderen in te enten, evenals de VS.
Advies
Vaak zitten deze kwetsbare kinderen volgens de D66'er al veertien maanden binnen, evenals gezinsleden, om zoveel mogelijk risico op besmetting met het coronavirus uit te sluiten. Huisartsen kunnen wat Paternotte betreft nu al aan de slag gaan om de betrokkenen te selecteren zodat ze snel een afspraak kunnen maken. Op Forum voor Democratie na was de hele Kamer het daar mee eens.
De Jonge heeft direct na de verschijning van het EMA-oordeel de Gezondheidsraad om advies gevraagd over de inenting van alle kinderen vanaf 12 jaar. Over een eerste deel van het advies, over kinderen met een medisch risico, heeft hij om spoed gevraagd. Jongeren van 16 en 17 jaar met een aandoening, worden volgens hem al wel gevaccineerd.
Tot nu toe gaat de vaccinatiestrategie uit van mensen vanaf 18 jaar.
Meer uit Binnenland
NIEUW-VENNEP (ANP) - Op de parkeerplaats bij station Nieuw-Vennep heeft de politie woensdag opnieuw onderzoek gedaan naar de dood van de 59-jarige vrouw wier lichaam daar maandagavond werd aangetroffen. Dat komt omdat een burger woensdagochtend "een voorwerp" vond en dat bij de politie meldde, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vier mannen van 47, 65, 68 en 70 jaar uit Baarlo en Venlo krijgen boetes en taakstraffen voor het bedreigen en beledigen van de burgemeester van Venlo en opvangorgaan COA op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie. Dit deden de mannen in aanloop naar een besluit over de komst van een asielzoekerscentrum in een oud klooster in Venlo. Naast hen zijn nog twee verdachten in beeld, zij bedreigden raadsleden, aldus een OM-woordvoerder.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.
4 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een Nederlandse journalist uit, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken aangekondigd. De accreditatie van de journalist wordt ingetrokken. Het besluit is volgens woordvoerster Maria Zacharova een reactie op de uitzetting van een correspondent van het Russische staatspersbureau RIA Novosti door Nederland. Om welke journalist of welk medium het gaat, liet zij in het midden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.
6 uur geleden