Kamer wil coronasteun voor meer startende ondernemers
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat starters die in de laatste drie maanden van 2019 een bedrijf hebben opgericht, ook in aanmerking komen voor coronasteun. Een voorstel daartoe van VVD'er Thierry Aartsen krijgt steun van in ieder geval de overige coalitiepartijen CDA, D66 en ChristenUnie. Ook minister Bas van 't Wout (Economische Zaken) omarmt het idee.
Het kabinet komt op aandringen van de Kamer met een regeling voor starters. Die vallen tot dusver buiten de bestaande steunregelingen, omdat zij moeten kunnen aantonen dat zij door de coronamaatregelen omzet zijn misgelopen. Dat lukt niet omdat zij als beginnende ondernemers geen vergelijkende cijfers kunnen overleggen van eerdere kwartalen.
De regeling zou in de oorspronkelijke opzet bedoeld zijn voor mensen die na 1 januari 2020 aan de slag zijn gegaan met een nieuw bedrijf. Maar daardoor dreigen ondernemers die hun bedrijf al laat in 2019 inschreven, maar voor 1 januari nog niet verder waren gekomen dan voorbereidend werk, alsnog buiten de boot te vallen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
8 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
12 uur geleden