Kamer wil coronasteun voor meer startende ondernemers
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat starters die in de laatste drie maanden van 2019 een bedrijf hebben opgericht, ook in aanmerking komen voor coronasteun. Een voorstel daartoe van VVD'er Thierry Aartsen krijgt steun van in ieder geval de overige coalitiepartijen CDA, D66 en ChristenUnie. Ook minister Bas van 't Wout (Economische Zaken) omarmt het idee.
Het kabinet komt op aandringen van de Kamer met een regeling voor starters. Die vallen tot dusver buiten de bestaande steunregelingen, omdat zij moeten kunnen aantonen dat zij door de coronamaatregelen omzet zijn misgelopen. Dat lukt niet omdat zij als beginnende ondernemers geen vergelijkende cijfers kunnen overleggen van eerdere kwartalen.
De regeling zou in de oorspronkelijke opzet bedoeld zijn voor mensen die na 1 januari 2020 aan de slag zijn gegaan met een nieuw bedrijf. Maar daardoor dreigen ondernemers die hun bedrijf al laat in 2019 inschreven, maar voor 1 januari nog niet verder waren gekomen dan voorbereidend werk, alsnog buiten de boot te vallen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
2 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
3 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
18 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
21 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
23 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
1 dag geleden