Kamer wil 600 miljoen euro extra voor zorgsalarissen
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet volgend jaar 600 miljoen euro extra vrijmaakt voor salarissen voor zorgpersoneel. Het geld daarvoor moet opgehaald worden door een verhoging van de vennootschapsbelasting. Het is "een concrete eerste stap" om zorgpersoneel te ondersteunen, zo vindt het parlement.
De motie om zorgpersoneel meer te betalen werd ingediend door SP-Kamerlid Maarten Hijink en Mirjam Bikker van de ChristenUnie. De lonen van zorgpersoneel zijn volgens de Kamer structureel lager dan in andere sectoren en de medewerkers hebben bovendien "minder perspectief op groei".
Het demissionaire kabinet is bezig met een reactie op een rapport van de Sociaal-Economische Raad (SER) over dit onderwerp. Daarin stonden ook andere aanbevelingen, bijvoorbeeld over scholing, regeldruk en nieuwe innovaties.
Zorgminister Hugo de Jonge zei in de Tweede Kamer dat zijn indruk is dat zorgpersoneel dat overweegt te stoppen dat meestal doet om andere redenen dan hun loon alleen. Bovendien stuit de uitvoering van de motie volgens hem op een aantal praktische problemen. Zo is het technisch gezien al te laat om nog meer geld vrij te maken. Hij zei nog te moeten uitzoeken hoe het kabinet het extra geld voor de zorgmedewerkers zou kunnen regelen.
Meer uit Binnenland
ROELOFARENDSVEEN (ANP) - Gemeenten in het Groene Hart hebben in de aanloop naar de raadsverkiezingen van 18 maart hun "hakken in het zand" gezet. Wat de uitslag van de verkiezingen ook wordt: de meeste politieke partijen willen niet meewerken aan de plannen van de provincie Zuid-Holland om in het open landschap ruimte te maken voor tientallen hoge windturbines. "Die plannen moeten van tafel, alle partijen in de raad zijn daarin eensgezind", zegt wethouder Dolf Kistemaker van Kaag en Braassem.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een woning in de Amsterdamse Herculesstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag volledig uitgebrand. Vijf personen ademden rook in en zijn naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor Cultuur heeft vijf Nederlandse 'erfgoedelementen' uitgekozen als voorselectie voor de nominatie voor UNESCO's internationale lijst van immaterieel erfgoed. De raad legt het lijstje voor aan minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert, die het besluit neemt over een nominatie bij UNESCO in 2027.
5 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriƫren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
12 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
15 uur geleden