Kamer verder met debat na ontvangst verslagen over verkenning
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hervat donderdag het debat over de misgelopen verkenning, zodra de gevraagde documenten ontvangen zijn. Annemarie Jorritsma (VVD) en Kajsa Ollongren (D66) hadden woensdag op verzoek van de Kamer opheldering willen geven over wat er is gebeurd, maar de fracties wilden eerst alle achterliggende stukken ontvangen. Toen de informatie begin van de avond nog steeds niet binnen was, besloot een geïrriteerde Kamer het debat uit te stellen tot donderdagochtend.
Het wachten was op alle stukken, maar de nieuwe verkenners Tamara van Ark (VVD) en Wouter Koolmees (D66) kwamen woensdagavond laat met de mededeling dat de partijleiders de informatie eerst zelf nog mogen inzien. Alle zeventien partijleiders kunnen vlak voor het debat de aantekeningen en concept-verslagen bekijken die zijn gemaakt van hun eigen gesprek met de vorige verkenners. Na hun goedkeuring zal de informatie naar de Kamer worden gestuurd.
De meeste partijen drongen woensdag aan op volledige openheid, omdat het vertrouwen in het formatieproces is geschonden. Ze willen vooral weten wie de opmerking over een "functie elders" voor CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt heeft opgeschreven. Dat was te lezen op een memo die zichtbaar was op een ANP-foto die was gemaakt toen Ollongren spoorslags het Binnenhof verliet vorige week. De tweede gespreksronde zou die dag beginnen maar na de ophef over de uitgelekte informatie, stopten Ollongren en Jorritsma direct met hun verkenningsopdracht.
De twee hebben in een brief al toegegeven dat het fout was om een individueel Kamerlid in de verkenning te betrekken. Ze boden excuses aan en namen de volledige verantwoordelijkheid op zich. De Kamer, die de opdrachtgever voor de verkenning is, vindt deze uitleg niet voldoende.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na ruim een jaar voorbereiding hebben het ministerie van Landbouw en Natuur (LVVN) en de provincies het Landelijk Informatiepunt Wolven geopend. Hier kan iedereen terecht met "vragen en zorgen" over wolven. Het informatiepunt, beheerd door de provinciale uitvoeringsorganisatie BIJ12, is te bereiken via een website en een telefoonnummer.
5 uur geleden