Kamer praat met kabinet over situatie in Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert met het kabinet over de ontwikkelingen in Oekraïne. De spanningen zijn daar hoog opgelopen door de Russische erkenning van twee regio's in het oosten van Oekraïne. Moskou stuurt 'vredestroepen' naar het gebied.
Vorige week ging de ministerraad akkoord met het sturen van 'defensieve' wapens naar de regering in Kiev. Het gaat om scherpschuttersgeweren, radarapparatuur, gevechtshelmen en scherfvesten. Daarover mag de Kamer zich nog uitspreken, maar een ruime meerderheid steunt het beleid van het kabinet.
De Europese Unie heeft strafmaatregelen genomen tegen Rusland. De Kamer zal onder meer willen weten wat de gevolgen zijn van mogelijke tegenmaatregelen van de Russen zoals het afknijpen van de gastoevoer naar Europa. Ook zal de vraag op tafel komen of er meer moet worden gedaan voor Oekraïne.
Premier Mark Rutte zal niet het hele debat erbij zijn. Hij moet 's avonds in Brussel zijn voor een ingelaste Europese top over de situatie in Oekraïne.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De brandweer heeft het vuur in de Vondelkerk in Amsterdam onder controle gekregen. Het sein brand meester is gegeven, meldde de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
12 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Na de dood van een jongen door vuurwerk in Nijmegen is iemand aangehouden. De politie wil verder niets over de identiteit van de verdachte zeggen.
32 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Agenten in Haarlem zijn tijdens nieuwjaarsnacht bekogeld met zwaar vuurwerk. Een 27-jarige man uit Hoofddorp is aangehouden en zit vast voor verhoor, meldt de politie. De agenten hebben aangifte gedaan van poging tot zware mishandeling.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is tijdens nieuwjaarsnacht een man die op het wegdek lag overreden, meldt de politie. De man is aan zijn verwondingen overleden.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen in grote steden hebben het erg druk gehad tijdens de jaarwisseling. Zo spreekt het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven van "een ontzettend drukke en heftige nacht". Ook Haaglanden MC in Den Haag, een van de grootste spoedeisende hulpen van het land, behandelde "meer patiënten door vuurwerk dan voorgaande jaren".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen gaat donderdag niet door vanwege de harde wind, meldt de organisatie. Die meldt dat langs de kust windkracht 7 waait.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Op NPO 1 worden de NOS Journaals donderdagochtend verlengd en daarnaast herhaald. Dit wordt gedaan "in verband met de onrustige nacht en het vele extra nieuws", laat de publieke omroep weten.
2 uur geleden