Kamer praat met kabinet over situatie in Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert met het kabinet over de ontwikkelingen in Oekraïne. De spanningen zijn daar hoog opgelopen door de Russische erkenning van twee regio's in het oosten van Oekraïne. Moskou stuurt 'vredestroepen' naar het gebied.
Vorige week ging de ministerraad akkoord met het sturen van 'defensieve' wapens naar de regering in Kiev. Het gaat om scherpschuttersgeweren, radarapparatuur, gevechtshelmen en scherfvesten. Daarover mag de Kamer zich nog uitspreken, maar een ruime meerderheid steunt het beleid van het kabinet.
De Europese Unie heeft strafmaatregelen genomen tegen Rusland. De Kamer zal onder meer willen weten wat de gevolgen zijn van mogelijke tegenmaatregelen van de Russen zoals het afknijpen van de gastoevoer naar Europa. Ook zal de vraag op tafel komen of er meer moet worden gedaan voor Oekraïne.
Premier Mark Rutte zal niet het hele debat erbij zijn. Hij moet 's avonds in Brussel zijn voor een ingelaste Europese top over de situatie in Oekraïne.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft tot nu toe geen hulpverzoeken gekregen van Nederlanders die in de problemen zijn gekomen in Venezuela. Ook van Nederlanders op de eilanden die deel uitmaken van het Nederlandse Koninkrijk heeft BuZa geen aanvragen gekregen voor consulaire hulp, waar mensen om kunnen vragen bij noodsituaties.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterweer zijn zondag meerdere treinen verstoord of vertraagd. Een woordvoerster van ProRail zegt dat de wissels net als zaterdag kunnen vastlopen door de sneeuw.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - De code geel voor het hele land wegens gladheid blijft gelden tot dinsdagochtend. Aanvankelijk meldde het KNMI dat de waarschuwing tot 05.00 uur zou duren, maar inmiddels is de code geel tot dinsdag 10.00 uur van kracht. Het KNMI waarschuwt het verkeer voor gladde wegen door de talrijke buien met kans op hagel en natte sneeuw. Landinwaarts kan de sneeuw blijven liggen.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Er is na 29 jaar nog steeds geen zicht op een nieuwe Elfstedentocht. Inmiddels zijn er 10.592 dagen verstreken sinds de laatste tocht, op 4 januari 1997, heeft Weeronline berekend.
9 uur geleden