Kamer praat met kabinet over situatie in Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert met het kabinet over de ontwikkelingen in Oekraïne. De spanningen zijn daar hoog opgelopen door de Russische erkenning van twee regio's in het oosten van Oekraïne. Moskou stuurt 'vredestroepen' naar het gebied.
Vorige week ging de ministerraad akkoord met het sturen van 'defensieve' wapens naar de regering in Kiev. Het gaat om scherpschuttersgeweren, radarapparatuur, gevechtshelmen en scherfvesten. Daarover mag de Kamer zich nog uitspreken, maar een ruime meerderheid steunt het beleid van het kabinet.
De Europese Unie heeft strafmaatregelen genomen tegen Rusland. De Kamer zal onder meer willen weten wat de gevolgen zijn van mogelijke tegenmaatregelen van de Russen zoals het afknijpen van de gastoevoer naar Europa. Ook zal de vraag op tafel komen of er meer moet worden gedaan voor Oekraïne.
Premier Mark Rutte zal niet het hele debat erbij zijn. Hij moet 's avonds in Brussel zijn voor een ingelaste Europese top over de situatie in Oekraïne.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot 66 maanden cel geëist tegen drie verdachten van de kunstroof uit het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar. De hoogste eis was voor de 35-jarige Bernhard Z. Hij heeft als enige van de drie verdachten geen deal gesloten met het OM. De andere twee, Jan B. (21) en Douglas Chesley W. (37), deden dat wel. Tegen hen eiste het OM 44 maanden cel. In ruil voor deze lagere strafeis hebben zij het grootste deel van de buit terugbezorgd. Het gaat daarbij om de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden. Een derde armband is vooralsnog spoorloos.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Architect Cees Dam is maandag op 93-jarige leeftijd overleden. Dit heeft Dam & Partners Architecten, waar hij oprichter van was, dinsdag bekendgemaakt. Hij overleed na een kort ziekbed.
45 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een dakdekker uit Loosdrecht heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en een taakstraf van 240 uur gekregen voor het veroorzaken van koolmonoxidevergiftiging, waardoor een ouder echtpaar (83 en 87 jaar) overleed.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag hebben enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion dinsdag gedemonstreerd. Ze betoogden tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.
2 uur geleden